• ۰۱ / مرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۳
  • شناسه خبر : 32802
  • منبع خبر: خبرگزاری فارس

علت رانش وریزش کوه در منصورآباد شیراز مشخص شد

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل‌ونقل و ترافیک استانداری فارس گفت: کمیته فنی، علت رانش زمین و ریزش کوه در محله منصورآباد شیراز را سه عامل بارندگی شدید، زلزله خفیف و اجرای پروژه عمرانی و دست‌کاری انجام‌شده در طبیعت است. به گزارش اول فارس، امدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل‌ونقل و ترافیک استانداری […]

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل‌ونقل و ترافیک استانداری فارس گفت: کمیته فنی، علت رانش زمین و ریزش کوه در محله منصورآباد شیراز را سه عامل بارندگی شدید، زلزله خفیف و اجرای پروژه عمرانی و دست‌کاری انجام‌شده در طبیعت است.

علت رانش زمین و ریزش کوه در منصورآباد مشخص شد

به گزارش اول فارس، امدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل‌ونقل و ترافیک استانداری فارس گفت: کمیته فنی، علت رانش زمین و ریزش کوه در محله منصورآباد شیراز را سه عامل بارندگی شدید، زلزله خفیف و اجرای پروژه عمرانی و دست‌کاری انجام‌شده در طبیعت است.

وی در زمینه راهکار‌های ایمن‌سازی محل وقوع حادثه رانش کوه افزود: با توجه به اینکه در ضلع غربی منصورآباد یک دره وجود دارد بیشتر بحث سبک‌سازی مطرح است که اگر امکان داشته باشد از بالادست سبک‌سازی کنند و در درون این دره که در مجاورت آن قرار دارد، بریزند.

امیرحسین جمشیدی بیان کرد: ممکن است این دره آبراه باشد که در این زمینه قرار شده تا ۲ روز آینده از آب منطقه‌ای استعلام صورت گیرد تا مشخص شود وضعیت حوزه آبخیزداری آن چگونه است و اگر با بررسی‌های انجام‌شده، مشکلی در زمینه سیل و روان آب‌ها وجود نداشته باشد یکی از راهکار‌های ارائه‌شده این است که از بالادست سبک‌سازی و به دره ضلع غربی ریخته شود.

جمشیدی ادامه داد: قرار شد مطالعات قطعی در زمینه ایمن‌سازی منازل مسکونی از سوی مشاور انجام شود و آن قسمت کوه که امکان ریزش دارد و در مجاورت خانه‌ها است، دیوار حائلی در کوهپایه ساخته شود.

عضوکانال اول فارس در واتساپ شوید

وی گفت: اهالی منصورآباد که در حال حاضر منازل خود را ترک کرده‌اند و در هتل مستقر هستند همچنان باید در هتل باشند، در هفته جاری در زمینه اسکان اهالی تعیین تکلیف می‌کنیم.

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل‌ونقل و ترافیک استانداری فارس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته کوه حرکتی نداشته است.

بر اساس این گزارش  شامگاه چهارشنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۹۹ رانش زمین و ریزش کوه در محله منصورآباد شیراز رخ داد که مسئولان اعلام کردند در اولین اقدام ۴۰ منزل مسکونی را که احتمال بروز خطر برای آن وجود داشت از سکنه خالی کردند.

بیشتر بخوانید:

استاندار فارس در دولت محسن رضایی چه کسی است؟
رئیس پیشین سازمان فضایی اسرائیل کشته شد
جزئیات تسهیلات سفر و گردشگری برای بازنشستگان کشوری با همکاری علی بابا

ثبت دیدگاه

  • شهروند

    تاریخ : ۱ - مرداد - ۱۳۹۹

    عجب برسی فنی ؟! و عجب راه کاری فنی؟!


    پاسخ