• ۲۰ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۹:۳۰
  • شناسه خبر : 53450

عوامل حادثه انفجار مرگبار جهرم معرفی شدند+جزئیات

طبق نظر اولیه کارشناسی و بررسی گزارشات نهادهای حاضر در امداد رسانی و معاینه میدانی، مقصران حادثه انفجار و تخریب منزل مسکونی در شهرستان جهرم مشخص و به مقام قضایی اعلام شد.

به گزارش گروه حقوقی اول فارس به نقل از دادگستری فارس،محمد اسمی رئیس دادگستری شهرستان جهرم با اشاره به اینکه در اظهارنظر اولیه کارشناسی شرکت آبفا و شرکت گاز این شهرستان مقصران وقوع این حادثه می باشند گفت: مطابق این نظر کارشناسی شرکت آبفا جهرم به دلیل آسیب رساندن به کف خواب علمک گاز و شرکت گاز این شهرستان نیز به دلیل عدم بررسی کامل تبعات آسیب به کف خواب علمک گاز به عنوان مقصران این حادثه شناخته و معرفی شده اند.

 وی با بیان اینکه نظریه کارشناسی قابلیت اعتراض دارد بیان داشت: به دلیل ابعاد گسترده حادثه و آسیب ناشی از آن پس از تشکیل این پرونده موضوع با حساسیت توسط دادگستری شهرستان در دستور پیگیری قرار گرفت. 

اسمی تصریح کرد: مقصران حادثه مذکور در چارچوب قانون تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت و همه مراحل رسیدگی به این پرونده به صورت شفاف اطلاع رسانی خواهد شد.

گفتنی است در روز پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ و در نتیجه اقدام به حفاری اداره آبفا شهرستان جهرم و آسیب به لوله گاز شهری و نشت گاز به فنداسیون یک منزل مسکونی انفجار شدیدی ایجاد گردید که باعث فوت سه نفر، مصدوم شدن ۶ نفر ، تخریب کامل یک منزل مسکونی و آسیب ۸۰ درصدی به ۲ منزل مسکونی همجوار و آسیب به ۴٠ واحد مسکونی اطراف و همچنین آسیب به ١۵ خودرو شد.

بیشتر بخوانید:

ماجرای تزریق واکسن به کارکنان یک مجتمع‌ قضائی شیراز
بازداشت “رئیس شورای شهرستان شیراز” و “مسئول آبفای روستایی خفر ” در استان فارس
بخشدار مرکزی شیراز به اتهام فساد بازداشت شد

ثبت دیدگاه