• 11 / تیر 1401 / 12:22
  • شناسه خبر : 88495

فروش و کشتار دام زنده در بلوار خلیج فارس شهر صدرا ممنوع شد

سرپرست مرکز بهداشت شهدای والفجر از طرح جمع آوری فروش دام زنده و کشتار غیر مجاز در بلوار خلیج فارس شهر صدرا خبر داد.

به گزارش اول فارس، دکتر علیرضا شریعتی گفت: تب خونریزی دهنده کریمه – کنگو (CCHF) یک بیماری حاد تب‌دار و خونریزی دهنده است که در اثر گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود، این بیماری برای نخستین بار در سال ۱۹۴۴ در کریمه اوکراین شرح داده شد و نام تب خونریزی دهنده برای آن اعلام شد.

او گفت: با توجه به شیوع بیشتر بیماری تب کریمه کنگو در فصل تابستان، یکی از عواملی که می‌تواند در افزایش شیوع این بیماری موثر باشد، کشتار غیرمجاز دام است.

شریعتی گفت: کشتار غیرمجاز دام، به ویژه در معابر عمومی، عرضه گوشت بدون مهر دامپزشکی و خارج از یخچال ممنوع بوده و لازم است شهروندان فرآورده‌های خام دامی موردنیاز را از مراکز مجاز و دارای هویت خریداری کنند.

مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای والفجر هم گفت: برای کنترل بیماری کریمه_کنگو طبق هماهنگی‌های انجام شده با دادستانی، نیروی انتظامی، شبکه دامپزشکی، اجرائیات شهرداری، پلیس راهور و نماینده اصناف، طرح جمع آوری فروش دام زنده و کشتار غیر مجاز در منطقه بلوار خلیج فارس شهر صدرا به مرحله اجرا درآمد.

محمدعلی محسنی پور گفت: در این اقدام، با شناسایی مکان‌های کشتار غیر مجاز در ورودی شهر صدرا و پس از دستور مقام قضایی، کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای والفجر به همراه کارشناس شبکه دامپزشکی، نیروی انتظامی و اجرائیات شهرداری اقدام کردند.

مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای والفجر گفت: گوشت می‌تواند منبعی بالقوه برای انتقال بیماری‌های مشترک باشد، بنابراین خرید گوشت از مراکز غیرمجاز و افراد ناشناس خطر ابتلا به بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از جمله بیماری تب کریمه کنگو را به دنبال دارد.

بیشتر بخوانید:

شناسایی یک مورد مبتلا به تب خونریزی دهنده “کریمه کنگو” در لامرد
درخواست شرکت عمران صدرا از متقاضیان مسکن ملی برای واریز مرحله دوم
مناطق آلوده به تب کنگو در استان فارس کدامند؟

ثبت دیدگاه

  • ناشناس

    تاریخ : ۱۱ - تیر - ۱۴۰۱

    احسنت کار بسیار پسندیده ای انجام شده بشرط اجرا و نظارت دائم