• 22 / مرداد 1401 / 15:58
  • شناسه خبر : 92122

قتل مسلحانه یک محیط‌بان مقابل مجتمع قضایی در کرمانشاه+قاتل متواری شد

فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست کشور گفت: محیط‌بان برومند نجفی که اخیراً به اعدام محکوم شده بود و پرونده او در جریان اعاده دادرسی قرار داشت و امیدوار به شکسته شدن رأی دادگاه بودیم، توسط پدر مقتول پرونده خود در مقابل مجتمع قضائی کرمانشاه با اسلحه کلاشینکف تیرباران شد.

به گزارش اول فارس ،  صبح امروز محیط‌ بان برومند نجفی که پیش از این با اتهام قتل یک شکارچی به اعدام محکوم شده بود، در جریان برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اعاده دادرسی پرونده، توسط پدر فرد مقتول (فلاحی) و در مقابل مجتمع قضائی کرمانشاه با ۱۲ تا ۱۵ تیر کشته شد.

سرهنگ جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشور ضمن تأیید این خبر اظهار کرد: متأسفانه با وجود تلاش‌های زیادی که در یک سال گذشته برای شکسته شدن رأی اعدام محیط‌بان برومند نجفی انجام داده بودیم و با وجود اینکه پرونده به مرحله اعاده دادرسی رسیده بود و بسیار امیدوار بودیم که این رأی شکسته شود، اما صبح امروز پدر فرد مقتول، محیط‌بان نجفی را به قتل رساند.

وی افزود: به گواه شاهدان عینی، فلاحی امروز در مقابل مجتمع قضائی کرمانشاه، بلافاصله بعد از پایان جریان دادگاه اعاده دادرسی، با وجود اینکه ابتدا خودش در دادگاه حضور داشت، از مجتمع قضائی خارج می‌شود و به سرعت با یک اسلحه کلاشینکف به مقابله مجتمع بازمی‌گردد و محیط‌بان نجفی را به رگبار می‌بندد. فلاحی ۱۲ تا ۱۵ گلوله به طرف محیط‌بان نجفی شلیک کرده و این محیط‌بان نیز در دم جان باخته است. متأسفانه قاتل محیط‌بان نجفی فعلاً متواری است.

گفتنی است، محیط‌بان برومند نجفی مرداد سال ۹۹ در جریان یک درگیری با شکارچیان ناچار به شلیک به خودروی چند شکارچی می‌شود که در این میان یکی از تیرها به یک شکارچی به نام فلاحی اصابت می‌کند و او جان خود را از دست می‌دهد. آبان ماه ۱۴۰۰ برای محیط‌بان نجفی حکم اعدام صادر شده بود.


بیوگرافی برومند نجفی محیط بان

برومند نجفی یکی از محیط بانان محیط زیست در کرمانشاه است که در ۱۴ سال ۱۳۹۹ به صرب گلوله فردی به نام یوسف فلاحی را به قتل رساند و حالا در دی ماه ۱۴۰۰ حکم قصاص اعدام وی تایید شد. او در ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ به دست پدر مقتول در جلوی دادگاه کشته شد.

ماجرای کامل محیط بان برومند نجفی از قتل یوسف فلاحی تا حکم اعدام

در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ در منطقه‌ حفاظت‌ شده بیستون کرمانشاه و جریان مواجهه نیرو‌های اجرایی یگان حفاظت محیط زیست با سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید، متاسفانه یک نفر از سرنشینان این خودرو به نام یوسف فلاحی ۳۳ ساله بدلیل تیراندازی جان خود را از دست داده و به کشته می شود و برومند نجفی نیز در این زمینه متهم به قتل شد و از آن زمان تاکنون در زندان به سر می‌برد.

جزئیات و محل درگیری

به این ترتیب که با وصول خبری به مسئول منطقه مبنی بر حضور تعدادی شکارچی غیرمجاز در منطقه، این محیط بان به همراه سه محیط‌بان و مدیر حراست اداره کل، برای بررسی شرایط به منطقه مراجعه می‌ کند که با یک دستگاه خودروی پراید حامل ۶ مظنون به شکار غیرمجاز در حال خروج از منطقه مواجه می‌شوند و بعد از عدم تمکین راننده خودرو به‌ فرمان ایست مأموران و تلاش برای زیر گرفتن یکی از آن‌ها، درگیری رخ‌ داده و تیر اسلحه برومند نجفی سهواً به‌ جای برخورد با لاستیک، به یکی از سرنشینان برخورد می‌ کند که در اثر خونریزی زیاد، منجر به فوت وی می‌شود.

پس از رسیدگی قضایی به این پرونده، حکم قصاص این محیط‌بان از سوی شعبه سه دادگاه کیفری یک استان کرمانشاه صادر و ابلاغ شد و علی رغم پیگیری‌های فراوانی که خصوصا از سوی وکلای مربوطه انجام شد تا در حکم تغییری ایجاد شود، در نهایت این حکم قصاص تایید و ابلاغ شد.

پرونده محیط‌بان برومند نجفی که اخیراً به اعدام محکوم شده بود در جریان اعاده دادرسی قرار داشت.

بیشتر بخوانید:

شهادت دو محیط بان استان فارس در درگیری با شکارچیان غیرمجاز +عکس
جزئیات قتل دو محیط بان در منطقه حفاظت شده فیله‌خاصه زنجان
تفنگ محیط‌بان شیرازی چگونه جان خودش را گرفت؟

ثبت دیدگاه