• ۲۲ / آبان ۱۴۰۰ / ۸:۳۲
  • شناسه خبر : 73637

رونمایی از شعار ، فرماندهان و قرارگاه جدید در جهاد کشاورزی فارس !

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: تامین امنیت غذایی جزو وظایف و ماموریت ذاتی وزارت جهاد کشاورزی است، اما راه اندازی قرارگاه امنیت غذایی، فراتر از شرح تکلیف معمول است و نیاز به اقدامات خاصی دارد.

به گزارش اول فارس ، احمد طمراسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در اولین نشست “قرارگاه امنیت غذایی استان فارس” با بیان اینکه کنترل قیمت محصولات کشاورزی از اهداف قرارگاه امنیت غذایی است. گفت: برنامه ریزی و مدیریت اجرای الگوی کشت با هدف تنظیم بازار از جمله برنامه‌های قرارگاه مذکور است.

او با بیان اینکه شعار “با تصمیمات امروز باید آینده را ترسیم کرد” ذات بخش کشاورزی است و باید رمز قرارگاه امنیت غذایی باشد، به ضرورت ترسیم مدل اجرایی برای قرارگاه امنیت غذایی نیز اشاره و اضافه کرد: ظرفیت تولید در استان فارس و استان‌های همجوار و قیمت محصول علاوه در بازار‌های استان به صورت منطقه‌ای و کشوری در این قرارگاه باید به صورت مستمر پایش شود.

طمراسی با بیان اینکه ذخایر استراتژیک و میزان نیاز استان فارس از اطلاعات مورد نیاز قرارگاه امنیت غذایی به منظور مدیریت بحران است، بیان کرد: با هدف مدیریت هوشمند به جدول زمان بندی مصرف محصولات کشاورزی نیازمندیم تا گلوگاه‌های معمول از زمان‌های پرمصرف قابل رصد باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: اخذ مجوز قیمت گذاری از مسئولین ذی ربط باید اولین درخواست قرارگاه امنیت غذایی باشد.

پایداری امنیت غذایی در گرو (برنامه ریزی؟!)

هدایت اله رحیمی مدیر کل تعاون روستایی استان فارس هم در این جلسه گفت: به منظور دستیابی به پایداری امنیت غذایی باید قبل از تولید تا رسیدن محصول به دست مصرف کننده برنامه ریزی(؟!) داشته باشیم.

او با بیان اینکه در این برنامه ریزی(؟!) کارشناسان کشاورزی مدیریت تولید را برعهده دارند، تصریح کرد: اطلاعات و آمار باید با حساسیت و دقت به روز رسانی شود تا در آینده نگری(؟!) نتایج لازم را به دست آوریم.

جانشین فرمانده قرارگاه امنیت غذایی استان فارس با بیان اینکه در این قرارگاه باید چرخه تولید تا مصرف را تجزیه و تحلیل کنیم، اظهار کرد: در زمینه کنترل قیمت (؟!)به کمک اتاق اصناف کشاورزی و سازمان صمت نیاز است.

او با اشاره به اینکه در قرارگاه امنیت غذایی ۱۲ عضو فعالیت می‌کند، افزود: ۶ مسئول در مجموعه جهاد کشاورزی (؟!)تولید را پیگیری می‌کنند و سایر اعضا در مدیریت مصرف و بازار همیار و کمک ما هستند.

رحیمی با تاکید بر اینکه راه اندازی اتاق پایش، به منظور مدیریت(؟!) اقتصادی تولیدات کشاورزی از دیگر برنامه‌های قرارگاه امنیت غذایی است، افزود: ایجاد دبیرخانه در این قرارگاه به منظور ارتباط مستمر با وزارتخانه جهاد کشاورزی نیز در دستور کار قرار دارد.


بر اساس این گزارش تشکیل قرارگاه های متعدد در سطح جهاد کشاورزی مدتی است که مد شده است و این سازمان برای حل مسائل نیازمند طرح و برنامه با ایجاد قرارگاه های متعدد و برگزاری جلسات روی آورده و تاکنون گزارشی از عملکرد این قرارگاه های در سطح استان فارس به افکار عمومی ارائه نشده است.

معرفی فرمانده و جانشین قرارگاه امنیت غذایی استان فارس در استان فارس در حالی است که وظیفه اصلی سازمان جهاد کشاورزی ایجاد و تضمین امنیت غذایی است و جا دارد “۶ مسئول در مجموعه جهاد کشاورزی” به شرح وظایف دستگاه های خود رجوع نموده و از ایجاد و توسعه جریانهای موازی اداری که به نظر میرسد برای فرار از کاستی ها و ضعفهای عملکردی گذشته و فعلی است پرهیز شود.

بنظر میرسد وضعیت عملکرد سازمان ها و دستگاه های اداری تابعه وزارت جهاد کشاورزی در استان فارس نیاز به بررسی ، واکاوی و تصمیم گیری جدی و بموقع توسط دکتر ایمانیه استاندار محترم استان و همچنین نمایندگان محترم مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی دارد تا امنیت غذایی مردم شریف و فهیم استان فارس بیش از پیش تامین و تضمین گردیده و به نگرانی و دغدغه مدیران فعال شده این روزها نیز خاتمه داده شود.

بیشتر بخوانید:

جزئیات فروش اینترنتی برنج، روغن و شکر به قیمت مصوب در سایت بازارگام
مدیر جدید جهاد کشاورزی داراب منصوب شد
وعده‌ پوچی که جناب وزیر جهاد کشاورزی داد

ثبت دیدگاه