• 21 / تیر 1400 / 12:17
  • شناسه خبر : 60548

لباس بازیگران زن ایرانی در جشنواره کن+تصاویر

چی بپوشیم:چند روز پیش جشنواره کن برگزار شد و بسیاری از هنرمندان سراسر دنیا در آن حضور یافتند. بازیگران ایرانی نیز بارها در تاریخ جشنواره کن، حضور به هم رسانده‌اند و لباس و فرم پوشش آن‌ها با نظرات مختلفی همراه بوده است. در ادامه با لباس بازیگران ایرانی در جشنواره کن سال‌های گذشته را مورد بررسی قرار می دهیم.

لیلا حاتمی

لباس جنجالی لیلا حاتمی در جشنواره کن سال ۲۰۱۴، با استقبال بسیار زیادی مواجه شد. این لباس ۱۸۰ سال قدمت داشته و به بهترین شکل هنر ایرانی را به مخاطبان و حاضران جشنواره نشان داده است. این لباس شیری رنگ از پارچه نقده‌دوزی شده تهیه شده بود.

ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی در افتتاحیه، اختتامیه و نشست خبری جشنواره کن، لباس‌های متفاوت و بسیار جذابی بر تن کرده بود. لباس این بازیگر در افتتاحیه جشنواره کن این لباس کرم رنگ که رویه‌ای کارشده و دنباله‌دار داشت به تن کرده بود. این لباس بسیار مورد توجه قرار گرفت.

سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی که این روزها با سریال «می‌خواهم زنده بمانم» به محبوبیت بیشتری رسیده است، در جشنواره کن سال ۲۰۱۶ و با فیلم سینمایی «وارونگی» حضور یافت. لباس سبز این بازیگر نظرات متفاوت را با خود به همراه داشت. برخی این لباس را تایید و برخی از آن انتقاد کردند.

ساره بیات

ساره بیات به واسطه حضور فیلم ناهید، به کارگردانی آیدا پناهنده، در جشنواره کن سال ۲۰۱۵ حضور یافت. این بازیگر در این جشنواره با کتی سفید رنگ که آستین‌هایی متفاوت داشت و شلواری مشکی حضور یافت. بر خلاف بسیاری از بازیگران زن، او شال به سر کرده بود.

بهناز جعفری

فیلم سه رخ، به کارگردانی جعفر پناهی، یکی از فیلم‌های حاضر در هفتـاد و یکمیـن فستیوال کن بود. بهناز جعفری نیز به عنوان بازیگر این فیلم در جشنواره حضور داشت. لباس خاص این بازیگر نیز با نظرات مختلفی همراه شد. برخی لباس این بازیگر را تایید و برخی از آن انتقاد کردند.

نیکی کریمی

نیکی کریمی یکی از زیباترین و محبوب‌ترین بازیگران زن سینمای ایران به حساب می‌آید که تاکنون در جشنواره‌های جهانی متعددی حضور یافته است. این بازیـگر در جشـنواره کن سال ۲۰۱۸، با شومیز و دامـنی مشـکی کـه جذابیـت بسیـار زیادی داشـت حضـور یافـت.

سودابه بیضایی

فیلم لرد به کارگردانی محمد رسول اف یکی دیگر از حاضرین جشنواره کن سال ۲۰۱۷ بوده است. سودابه بیضایی در این جشنواره پیراهن سبزی مطابق با هنرهای ایرانی به تن کرده بود. این پیراهن سبز رنگ در قسمت یقه، دارای سوزن دوزی قرمز رنگ بود که جذابیت لباس را دوچندان کرده بود.

نسیم ادبی

یکی دیگر از بازیگران فیلم لرد، که در جشنواره کن سال ۲۰۱۷ حضور یافت، نسیم ادبی، بازیگر حرفه‌ای و کار بلد سینما و تلویزیون ایران بوده است. این بازیگر برای حضور در این جشنواره لباسی کاملا سنتی را برگزیده بود که پوشیدن این لباس، نظر مثبت بسیاری را در پی داشت

بیشتر بخوانید:

جنجال های سینماگران ایرانی در کن ؛ از فرار لیلا حاتمی از روبوسی تا بوسه‌ی نوید محمدزاده
عکس جدید لیلا حاتمی که در فضای مجازی منتشر کرد
هفت سین همسر شاهرخ استخری ، مهناز افشار و ترانه علیدوستی +عکس

ثبت دیدگاه