• 19 / فروردین 1401 / 10:21
  • شناسه خبر : 80398

لیست قیمت محصولات سایپا و ایران خودرو امروز ۱۹ فروردین ۱۴۰۱

در این گزارش،لیست قیمت محصولات سایپا و لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ جهت اطلاع کاربران منتشر می شود:

قیمت سایپا امروز ۱۹ فروردین در برخی خودروها بدون تغییر ماند و برخی دیگر نیز با چند میلیون اختلاف نسبت به روزهای قبل معامله شدند. با توجه به حذف مصوبه واردات خودرو در بودجه ۱۴۰۱، پیش‌بینی می‌شود که قیمت خودرو در هفته‌ها و ماه‌های آینده، افزایش پیدا کند. با تکراتو همراه باشید تا به بررسی لیست قیمت محصولات سایپا امروز ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ بپردازیم.

قیمت روز محصولات سایپا با توجه به عوامل مختلفی مثل نوسانات نرخ ارز، افزایش و کاهش عرضه خودرو و تصمیمات ناگهانی در بازار خودرو، تقریبا هر روز دستخوش تغییراتی می‌شود. بهمن ماه گذشته بود که اعلام شد خودروسازان، مالیات سبز خودروهای خود را قبل از عرضه به خریداران پدر نظر بگیرند. در نتیجه این تصمیم‌گیری، قیمت خودروهای داخلی از ۲ تا ۱۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. از طرف دیگر، قیمت خودروهای صفر هم با توجه به مدل، سال تولید، آپشن‌ها و همچنین بازار رقابتی تعیین می‌شود.

در مجموع، هرگونه تلاطم در بازار خودرو بر قیمت روز سایپا تاثیر می‌گذارد و به همین دلیل، لیست قیمت محصولات سایپا به‌ صورت میانگین قیمت تعیین می‌شود. در این مطلب، لیست قیمت محصولات سایپا امروز ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ را با در نظر داشتن میانگین قیمت نمایندگی‌ها و بازار آزاد بررسی می‌کنیم.

لیست قیمت محصولات سایپا امروز ۱۹ فروردین ۱۴۰۱

لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز ۱۹ فروردین ۱۴۰۱

قیمت ایران خودرو امروز ۱۹ فروردین دچار تغییرات چندانی نشده است.  طبق حذف مصوبه واردات خودرو در بودجه ۱۴۰۱ توسط نمایندگان مجلس، پیش‌بینی می‌شود که قیمت خودرو در هفته‌ها و ماه‌های آتی، افزایش پیدا کند. با تکراتو همراه باشید تا به بررسی لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ بپردازیم.

قیمت روز محصولات ایران خودرو با توجه به عوامل مختلفی مثل نوسانات نرخ ارز، افزایش و کاهش عرضه خودرو و تصمیمات ناگهانی در بازار خودرو، تقریبا هر روز دستخوش تغییراتی هم در بازار آزاد و هم قیمت کارخانه می‌شود. بهمن ماه گذشته بود که اعلام شد خودروسازان، مالیات سبز خودروهای خود را قبل از عرضه به خریداران در نظر بگیرند. در نتیجه این تصمیم‌گیری، قیمت خودروهای داخلی از ۲ تا ۱۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. از طرف دیگر، قیمت خودروهای صفر هم با توجه به مدل، سال تولید، آپشن‌ها و همچنین بازار رقابتی محصولات جانشین تعیین می‌شود.

در مجموع، هرگونه تلاطم در بازار بر قیمت روز ایران خودرو تاثیر می‌گذارد و به همین دلیل، لیست قیمت محصولات ایران خودرو به‌صورت میانگین قیمت موجود در بازار تعیین می‌شود. در این مطلب، لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ را با در نظر داشتن میانگین قیمت نمایندگی‌ها و بازار آزاد بررسی می‌کنیم.

لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز ۱۹ فروردین ۱۴۰۱

 

تحلیل روزانه قیمت خودرو

بازار خودرو در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت. نوسانات دائمی نرخ ارز تنها یکی از عواملی بود که قیمت روز محصولات سایپا را تحت تاثیر قرار می‌داد. سردرگمی از بابت نتیجه برجام و همچنین واردات خودروهای جدید چینی هم از دیگر دلایلی بود که مشتریان خرید و فروش خودرو را بلاتکلیف می‌کرد.

اما با توجه به خبر حذف مصوبه واردات خودرو، احتمالا بازار خودرو رنگ آرامش را به خود نخواهد دید. مجلس در اسفند ماه گذشته به دولت اجازه داده بود که ۹۶ هزار دستگاه خودرو و ماشین آلات را در سال ۱۴۰۱ وار کند و سهم خودروهای سواری، ۷۰ هزار خودرو در نظر گرفته شده بود.

مدیر روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه در این باره توضیح داده است که کنار گذاشتن بند مربوط به ۷۰ هزار خودروی سواری،‌ پیش از ابلاغ بودجه ۱۴۰۱ انجام شده و دولت در این میان مسئولیتی ندارد. او مدعی است که دلیل این کار را باید از مجلس، شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت پیگیری کرد.

اینطور که به نظر می‌رسد، بازار متلاطم خودرو در سال آینده همچنان آرام نمی‌گیرد.

سوالات متداول

استعلام قیمت خودروهای صفر چگونه است؟

استعلام قیمت روز محصولات سایپا بر اساس بررسی کارشناسان خودرو از نمایندگی‌ها و استعلام بازار انجام شده و سپس  منتشر می‌شود.

مالیات سبز خودرو چیست؟

نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده، لایحه‌ای را به تصویب رساندند که براساس آن شماره‌گذاری انواع خودروهای سبک و سنگین و موتورسیکلت، براساس رتبه انرژی آن‌ها، که به تأیید سازمان ملی استاندارد ایران رسیده است، طبق نرخ‌هایی مشمول مالیات و عوارض سبز می‌شوند.

نظر شما در خصوص لیست قیمت محصولات سایپا و ایران خودرو  امروز ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با اول فارس در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید:

آغاز پیش فروش “دنا پلاس و تارا ” اتوماتیک و دستی بدون قرعه کشی
از جدیدترین محصول ایران خودرو رونمایی شد
قیمت درب کارخانه ۲۳ محصول ایران‌خودرو در تیرماه ۱۴۰۱ + جدول

ثبت دیدگاه

  • مهوش گودرزی

    تاریخ : ۲۰ - فروردین - ۱۴۰۱

    خیلی قیمت ماشین ها بالاست