• ۱۳ / اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۷:۳۹
  • شناسه خبر : 27081

ماجرای بازداشت مدیرکل یکی از سازمان های استان مرکزی بدلیل مسائل مالی

دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: سرپرست ارشد یکی از سازمان های استان مرکزی بازداشت شد. به  گزارش اول فارس ،  تسنیم نوشت :ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۸ ‌بازداشت و دستگیری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خبری در فضای رسانه‌ای استان مرکزی به شدت صدا کرد. موضوعی که ابوالفضل عامری معاون دادستان اراک […]

دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: سرپرست ارشد یکی از سازمان های استان مرکزی بازداشت شد.

به  گزارش اول فارس ،  تسنیم نوشت :ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۸ ‌بازداشت و دستگیری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خبری در فضای رسانه‌ای استان مرکزی به شدت صدا کرد.

موضوعی که ابوالفضل عامری معاون دادستان اراک در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین جزئیات از رسیدگی به جرایم مالی عدیده در سازمان صنعت استان مرکزی اظهار داشت: در راستای منویات مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضائیه در جهت تعقیب قانونی و مبارزه با مفاسد اقتصادی و با وصول گزارشاتی مبنی بر وقوع تخلفات و جرایم مالی عدیده در اداره صمت استان مرکزی، دادسرای عمومی و انقلاب اراک در تابستان امسال تحقیقات مقدماتی با ارجاع پرونده به شعبه معاونت دادستانی اراک آغاز شد.

وی افزود: در این راستا تنی چند از متصرفان و بهره‌برداران معادن استان و متعاقبا یکی از معاونان این اداره بازداشت و پس از تکمیل نسبی تحقیقات و جمع‌آوری مکفی ادله سرانجام در مورخه ۱۷ دی‌ماه ۹۸ مدیرکل اداره موصوف به اتهامات ارتشاء، معاونت در ارتشا، اهمال در انجام وظایف منتج به تضییع حقوق بیت‌المال از طریق عدم اخذ حقوق دولتی در سطح استان و صدور مجوزهای غیرقانونی و تبانی در انجام معاملات دولتی و مزایده‌ها احضار و نهایتا با قرار بازداشت موقت یک ماه بازداشت شد.

معاون دادستان عمومی وانقلاب اراک تصریح کرد: در پی اعتراض نامبرده به قرار تامین کیفری مزبور هم‌اکنون پرونده در این شعبه به محکمه کیفری دو ارسال شده است.

عامری بیان کرد: با توجه به لزوم تکمیل تحقیقات و حفظ ادله در رابطه با بزه‌های انتسابی نسبت به مدیرکل اداره موصوف قرار نظارت دائر بر عدم اشتغال مدیرکل اداره مزبور به پست‌های ریاست یا معاونت و امور مرتبط با مسائل مالی در اداره صمت نیز صادر و به استانداری استان ارسال و اعلام شده است و تحقیقات کماکان ادامه دارد.

پس از این، در انتصابی بحث برانگیز “جواد حسنی” که پیش از این مدیرعامل شرکت غله استان مرکزی را برعهده داشت به عنوان سرپرست سازمان صمت استان منصوب شد.

این درحالی بود که بارها مسئولان قضایی از برخورد قاطع و بدون اغماض با فساد خبر دادند و این مورد نشان داد که دستگاه قضایی به هیچ عنوان در برخورد با فساد مماشات نخواهد داشت، موضوعی که با انتشار خبر دستگیری سرپرست یکی از سازمان‌های استان مرکزی مصداقی جدی‌تر پیدا کرد.

بازداشت سرپرست یکی از سازمان‌های استان مرکزی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی دقایقی پیش در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به دستگیری سرپرست یکی از سازمان‌های استان مرکزی اظهار داشت: سرپرست ارشد یکی از سازمان های استان مرکزی به دلیل تخلفات مالی تحت تعقیب قرار گرفته و با تشکیل پرونده بازداشت شده است .

عباس قاسمی افزود: تحقیقات در مورد میزان تخلفات مالی و اقتصادی فرد بازداشت شده ادامه دارد و در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

وی عنوان کرد: البته این فرد در مسولیت قبلی به علت اتهامات مالی تحت تعقیب قرار گرفته و بازداشت است و دستگیری و بازداشت وی نیز به سبب سمت قبلی بوده است.

عضوکانال واتساپ اول فارس شوید

بیشتر بخوانید:

حمله خونین یک گرگ به اهالی یک روستا در تفرش
شهادت دو تن ازمستشاران نظامی ایران در سوریه
هشدار دادستان کل به قضات: هیچگونه گذشتی وجود نخواهد داشت

ثبت دیدگاه