• 24 / شهریور 1400 / 9:37
  • شناسه خبر : 67478

ماجرای سقوط هواپیمای شخصی فوتبالیست سابق ایرانی +نگاه کنید

پژمان جمشیدی بازیگر سینما و تلویزیون است . پژمان جمشیدی فوتبالیست سابق ایرانی است . پژمان جمشیدی جزو موفق ترین بازیگران طنز سینمایی است. تولد پژمان جمشیدی در جمع دوستانش برگزار شد. پژمان جمشیدی فعالیت گسترده ای در فضای مجازی دارد.

در این برنامه ترکیبی و گفت و گو محور، پژمان جمشیدی در کنار چهره های آشنای عرصه هنر و ورزش، از رویاهایی می گویند که می توانند در آینده ای نزدیک تبدیل به خاطرات ما شوند.

پژمان جمشیدی بازیگر ۴۳ ساله کشورمان در یک خانواده فرهنگی متولد شد.او یک برادر بزرگتر بنام هومن دارد که ۳ سال از او بزرگتر است و خواهرش مامک ته تغاری خانواده است که متولد سال ۶۱ است.

تحصیلات پژمان جمشیدی

او دانشجوی انصرافی رشته مهندسی عمران با ۱۱۰ واحد پاس کرده است.ازدواج

پژمان جمشیدی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است، چرا که برای ازدواج سختگیر است، او معتقد است با کسی که قرار است زیر یه سقف زندگی کنم باید با من شباهت داشته باشه و با هم تفاهم داشته باشیم.

ماجرای فیلم سقوط هواپیمای پژمان جمشیدی

چند ماهی می شود که پژمان جمشیدی در حال گذراندن دوره های آموزش خلبانی است. اخیراً در استوری پژمان جمشیدی فیلمی منتشر شده که پژمان جمشیدی تنهایی سوار هواپیما میشه و با اینکه خلبان اصرار میکنه که پژمان این کارو نکن و او گوش نمیده و پرواز میکنه و بعد از چند دقیقه سقوط می کند و خلبان با گفتن یا ابوالفضل یا ابوالفضل  به سمت هواپیمای سقوط کرده می دود.

آیا واقعا پژمان جمشیدی سقوط کرده است؟

پژمان جمشیدی در سلامت کامل هست و این فیلم فقط یه شوخی بود که پژمان جمشیدی با خلبانش ترتیب داده بود طی خبرهایی که منتشر شده خلبان ممنوع پرواز شده است و پژمان جمشیدی در سلامت کامل است.احترام به مخالفین

همه ایران از سریال پژمان استقبال کردند. بحث هایی که باعث شد کسانی با بازیگری من مخالفت و انتقاد کنند، بعد از اینکه در تئاتر بازی کردم و قرار شد در این عرصه ماندگار شوم، به وجود آمد. آدمی که مشهور می شود، باید جنبه داشته باشد که همه آدم ها درباره او نظر بدهند، بخصوص در کشور ما که همه در مورد هم حرف می زنیم. از این موضوع نگرانی و ناراحتی ندارم و به مخالفینم نهایت احترام را گذاشته ام. هر کسی می تواند نظرش را بدهد. نظر شخصی من این است هر آدمی در جهان می تواند هر ورزش یا هنری که توانایی اش را داشته باشد، انجام بدهد.

فوتبال و سنگ نوردی

از زمانی که دست چپ و راستم را شناختم عاشق توپ پلاستیکی شدم و دنبال فوتبال رفتم، همیشه از من می پرسند فوتبال را از کی شروع کردم اما واقعا نمی دانم.

من دیپلم رشته سنگ نوردی هم دارم اما آنقدر عاشق فوتبال بودم که ورزش های دیگر در کنار فوتبال قرار می گرفتفوتبال از اول راهنمایی.

اول راهنمایی بودم که یک معلم ورزش داشتیم یک روز گفت یک پوشه و عکس و یک برگه کپی از شناسنامه و ۱۵۰ تا تک تومانی بیاورید که به تیم آموزشگاهی بروید.

همین کار را کردم و از همان جا فوتبال حرفه‌ ای ام آغاز شد.

از آموزشگاه تا تیم ملی

بغل پا زدن و خیلی از تکنیک‌ ها را مدرسه فوتبال یاد گرفتم، از همین کار آموزشگاهی به تیم باشگاهی رفتم، عضو تیم نوجوانان دارایی تهران شدم.

بعا پایم به تیم‌ ها باز شد. از همان سالی که در تیم دارایی سال ۱۳۷۴ بازی کردم به تیم ملی نوجوانان هم دعوت شدمباشگاه های حرفه ای جمشیدی در سال ۱۳۷۶ به جوانان باشگاه کشاورز پیوست، سپس به تیم سایپا دعوت شد تا اینکه با درخشش های که داشت به ولفسبورگ آلمان هم دعوت شد.

اما بخاطر پیروزی قید حضور در آن تیم را زد و با قرارداد ۱۴ میلیون تومان در سال ۱۳۷۹ وارد تیم پرسپولیس شد.

دانشگاه و رفسنجانی ؟!

سال آخر دانشگاه سنوات ندادند و باید دو ترم دیگر می‌ خواندم، منم که ۱۱۰ واحد پاس کرده بودم بخاطر فوتبال دیگر دانشگاه را رها کردم.

یک روز رفتم پیش خانم فائزه‌ هاشمی‌ رفسنجانی و او نامه‌ ای داد که یک ترم دیگر بخوانم و مدرکم را بگیرم اما درگیر بحث عشق و عاشقی شدم و پیگیری نکردم.

 حضور در دربی ها

سایپا بهترین روزهای فوتبالی‌ ام بود که از آنجا برای تیم ملی امید و بزرگسالان انتخاب شدم، اما پرسپولیس هم فوق‌ العاده بود خصوصا قهرمانی‌ ای که داشتیم.

من و داوود فنایی، حامد کاویانپور و بهنام ابوالقاسم پور بیشتر با هم بودیم و هم اتاق می‌ شدیم ۸ تا دربی حضور داشتم که ۱ را بردیم، ۲ تا باختیم و ۵ تا مساوی شد.

تعداد بازی های ملی

من می‌ گویم بیست و یکی، عادل فردوسی‌ پور می‌ گوید ۱۴ و فدراسیون هم می‌ گوید ۱۹ (با خنده) اما خیلی هم فرق نمی‌ کند.یک بازی ملی هم افتخار کردن دارد.

خداحافظی از فوتبال

سال ۱۳۹۰ در ۳۴ سالگی عطای بازی کردن را به لقایش بخشیدم و رفتم دو سال هم در تیم پاراگ مربیگری کردم و قهرمان جام حذفی تهران شدیم.

بعد که بحث بازیگری پیش آمد و دیگر کلا از فوتبال دور شد.

آشنایی با پیمان قاسم خوانی

 سال ۱۳۸۱ در مراسمی با خانم بهاره رهنما آشنا شدم و همیشه دوست داشتم پیمان همسر سابقش را ببینم چند مصاحبه از او خواندم و به نظرم آدم جذابی آمد.

خانم رهنما گفت شوهرم پرسپولیسی است و یک شب شام من را به منزل شان دعوت کرد من و پیمان خیلی دوست شدیم و با هم به فوتبال می رفتیم.

ورود به سینما

بعد از سریال پژمان سال ۱۳۹۳ با فیلم آتش بس ۲ اولین تجربه سینمایی را بدست آورد تا اینکه با با هشتمین تجربه خود سال ۹۶ نامزد نقش مکمل سیمرغ فجر شد.

پژمان جمشیدی بازیگر فیلم سینمایی دوزیست شد.

پرفروش ترین بازیگر سال

جمشیدی در سال ۹۸ با حضور در ۵ فیلم سینمایی به یکی از بازیگران پرفروش سال بدل شد که در مجموع فیلم هایش ۶۲/۸ میلیارد در گیشه فروش داشت.

شروع فعالیت هنری

پژمان جمشیدی در سال ۱۳۹۰ فوتبال را رها کرد، او در سال ۱۳۸۱ با خانم بهاره رهنما در مراسمی آشنا شد و علاقه زیادی به دیدن پیمان قاسم خانی همسر سابقش داشته است، یک شب خانم بهاره رهنما او را برای شام دعوت کرد، به این ترتیب پژمان و پیمان باهم دوست شدند و با هم به فوتبال می رفتند و فوتبال تماشا می کردند.

طبق گفته جمشیدی، او زمان بازی خود وقتی به سوپرمارکت میرفت فروشنده خودش ترتیب همه کارها رو می داد اما بعد از اتمام فوتبالش دیگه سوپرمارکت برایش اهمیتی نداشت. طبق این ماجراها پیمان قاسم خانی از او خواست چند خط نوشته راجب این چیزا بنویسد که نهایت موجب شکل گیری سریال پژمان شد.منبع: ساعدنیوز

بیشتر بخوانید:

دل شوره عجیب و زیر خاکی پژمان جمشیدی برای تلوزیون در نوروز
پول‌ سازترین های بازیگران زن و مرد سینمای ایران ایران در ۱۴۰۰
لباس متفاوت مریلا زارعی ، سولماز غنی ، بهروز شعیبی ، ترلان پروانه ، یکتا ناصر ، سوگل خلیق ، پژمان جمشیدی ،طناز طباطبایی ، لاله مرزبان ، نیکی کریمی

ثبت دیدگاه