• ۲۷ / بهمن ۱۳۹۹ / ۸:۵۶
  • شناسه خبر : 45502

ماجرای کلیپ تیراندازی در تجمع بازنشستگان و فوت یک نفر

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان تیراندازی و فوت یک نفر در تجمع امروز بازنشستگان در شهر اصفهان را تکذیب کرد.

امروز در اصفهان تیراندازی نداشتیم/ توضیح پلیس فتا در خصوص یک فیلم

 جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان تیراندازی و فوت یک نفر در تجمع امروز بازنشستگان در شهر اصفهان را تکذیب کرد.

خبرگزاری مهر:  ظهر روز گذشته تعدادی از بازنشستگان تأمین اجتماعی رو به روی اداره کل تأمین اجتماعی استان اصفهان در خیابان عباس آباد تجمع کرده بودند. اما طی چند ساعت اخیر پس از این تجمع ویدئویی در فضای مجازی با ادعای برخورد نیروی انتظامی با تجمع کنندگان و تیراندازی منجر به فوت یکی از افراد حاضر در این تجمع منتشر شده است. جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر این موضوع را تکذیب کرد.

سرهنگ محمدرضا هاشمی در ادامه با بیان اینکه امروز از یگان ویژه در تجمع مربوط به بازنشستگان استفاده نشده است، ابراز داشت: انتشار این فیلم و نسبت دادن آن به اصفهان اقدامی است که توسط دشمن انجام شده است.

همچنین رئیس پلیس فتای استان اصفهان نیز در این ارتباط گفت: این فیلم اصلاً مربوط به اصفهان نبوده و موضوع درگیری با ناجا و مردم نیست.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی با بیان اینکه این فیلم مرتبط با استان کرمانشاه است، ابراز داشت: این فیلم متعلق به گذشته است و این اتفاق رو به روی دادگستری کرمانشاه روی داده است نه در اصفهان.

همچنین سرهنگ علی قمیان، سخنگوی سپاه صاحب الزمان (عج) نیز  این خبر را تکذیب کرد و گفت: در تجمع روز یک شنبه هیچ گونه تیراندازی صورت نگرفته است.

پیگیری خبرنگار  از سایر نهادهای مسئول نیز به تکذیب چنین حادثه‌ای در اصفهان انجامید. با اندکی دقت در فیلم منتشر شده مشخص است که لهجه افراد حاضر در آن اصفهانی نیست و پلاک خودرویی که در تصویر دیده می‌شود نیز مربوط به استان اصفهان نیست.

گفتنی است در روزهای اخیر برخی جریان‌های سیاسی تلاش دارند با التهاب آفرینی کاذب رسانه‌ای، حضور پررنگ مردم اصفهان در مراسم ۲۲ بهمن امسال را تحت تأثیر منفی قرار دهند. انتشار چنین فیلمی را نیز می‌توان در همین راستا تفسیر کرد.

ثبت دیدگاه

  • سمیر شاه علی

    تاریخ : ۲۸ - بهمن - ۱۳۹۹

    ممنون از اطلاع رسانی بموقع شما در رفع شبهه تیراندازی در اصفهان ‌.یقین پیدا کردم شایعه سازی است و دروغ پردازی یه عده بی وطن معاند است


    پاسخ