• ۰۹ / تیر ۱۴۰۰ / ۱۶:۱۳
  • شناسه خبر : 59281

محدودیت های جدید کرونایی در شیراز اعلام شد/ برخورد قاطع با مدیران متخلف ادارات

 به گزارش اول فارس، علی عسکر جمشیدی در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در شیراز ضمن ابراز نگرانی از رشد سه برابری آمار مراجعین به مراکز بهداشتی و مبتلایان به کووید ۱۹ در شیراز، بر ضرورت تشدید اقدامات پیشگیرانه و نظارت بر عملکرد ادارات و اصناف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه برای مقابله باموج پنجم کرونا در شیراز محدودیت‌های کرونایی تشدید می‌شود، افزود: از پایان هفته، تمامی اماکن تفریحی، تفرجگاه‌ها و پارک‌ها تعطیل بوده و برپایی چادر توسط مسافران ممنوع خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به رنگ بندی‌های اعلام شده، برگزاری کلاس‌های تقویتی و تابستانه آموزش و پرورش، صرفاً غیر حضوری خواهد بود و دانشگاه شیراز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی نسبت به رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در هنگام برگزاری کنکور اقدام کند.

معاون فرماندار شیراز ادامه داد: نیروی انتظامی با استفاده از ظرفیت بسیج نسبت به کنترل ترددهای بین شهری خصوصاً از مبادی شهرستان‌های جنوبی و شرقی استان که در وضعیت قرمز کرونایی هستند اقدام کرده و اعمال قانون کنند.

جمشیدی افزود: مدارس، خوابگاه‌های دانشجویی، مهمانسراها و تمامی اماکن دولتی حق پذیرش مهمان را نخواهند داشت.

وی تاکید کرد: کافی شاپ ها، رستوران‌ها و فست فودها، صرفاً به صورت بیرون بر و در فضای باز امکان ادامه فعالیت خواهند داشت.

معاون فرماندار شیراز یادآور شد: فعالیت مجدد اکیپ‌های گشت مشترک نظارتی مرکب از نمایندگان اتاق اصناف، سازمان صمت و مراکز بهداشت از امروز چهارشنبه تحت نظارت و مدیریت ستاد کرونای شهرستان شیراز آغاز شده و تشدید نظارت‌ها بر اساس شرح وظایف اعلام شده به این تیم‌ها تا خروج شهرستان از وضعیت بحران ادامه خواهد داشت.

جمشیدی ادامه داد: برگزاری هرگونه تجمع در فضای بسته خصوصاً تالارها و باغ‌های مجالس ممنوع است و اداره امکان بر این دسته از واحدها نظارت ویژه خواهد داشت و تمامی امکان بهداشتی و بیمارستان‌ها به منظور رویارویی با موج پنجم کرونا در آمادگی کامل بوده و تدابیر لازم اتخاذ شده است.

معاون فرماندار شیراز افزود: تمامی ادارات، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها ملزم به رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی هستند و در صورت عدم رعایت آن مطابق با مقررات با آنان برخورد قاطع و قانونی صورت می‌پذیرد.

بیشتر بخوانید:

سرپرست اداره کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی  منصوب شد
نام، نشانی و ساعات فعالیت و نوع واکسن مراکز واکسیناسیون کرونا در شیراز ۳۰ شهریور
قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در آب‌پرده شیراز +عکس

ثبت دیدگاه