• ۰۶ / مهر ۱۴۰۰ / ۱۵:۵۷
  • شناسه خبر : 69088
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت:

محرومیت سنگین هوشمند در انتظار کسانی که واکسن نزده اند

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ضمن اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس، از اجرای محدودیت های هوشمند در آینده نزدیک برای افرادی خبر داد که هنوز در برابر کرونا واکسینه نشده اند.

به گزارش اول فارس از شیراز، دکتر «سید روح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس را اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیرازبا ابراز تاسف از جان باختن ۱۲ هم استانی دیگر در اثر کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جانباختگان این بیماری را از ابتدای شیوع تا امروز ششم مهر، شش هزار و ۶۴۰ نفر اعلام کرد.

دکتر حسینی با اشاره به پذیرش ۳۳۱ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کروناویروس در بیمارستان های استان طی ۲۴ ساعت گذشته افزود: هم اکنون دو هزار و ۲۷۲بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه ادامه داد: از ابتدای شیوع این بیماری  در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۴۴ هزار و ۳۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او با بیان اینکه تا کنون، دو میلیون و ۲۷۳ هزار و ۵۵۱ دوز نوبت اول و ۹۰۱ هزار و ۷۹۶ دوز نوبت دوم واکسن علیه کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: همچنین با ۳۰ هزار و ۳۴ دوز تزریق شده طی روز گذشته، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به سه میلیون و ۱۷۵ هزار و ۳۴۷ دوز رسید.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: برای قطع زنجیره انتشار ویروس می بایست درصد قابل توجهی از مردم کشور واکسینه شوند؛ به همین منظور ستاد ملی کروناویروس در حال برنامه ریزی برای اعمال محدودیت های هوشمند برای افرادی است که واکسینه نشده اند.

او با اشاره به ضرورت مشارکت برای بازگشت به وضعیت عادی قبل از کرونا، از مردم استان خواست تا برای تداوم امکان استفاده از خدمات اجتماعی و محروم نشدن از این خدمات، در سریع ترین زمان ممکن برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

دکتر حسینی با اعلام اینکه بر اساس طرح هوشمند واکسیناسیون در آینده تنها افرادی می توانند از خدمات اجتماعی استفاده کنند که هر دو دوز واکسن خود را دریافت کرده باشند، یادآور شد: فاصله دریافت دو دوز واکسن در انواع واکسن متفاوت بوده و دست کم چهار هفته است که از افراد دعوت می شود در موعد مقرر، در این زمینه اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

تورم استان فارس در آبان‌ماه ۴۷.۲ درصد ؛ تورم کشور ۴۴٫۴ /کسی پاسخگو نیست !
وضعیت آب و هوا در استان فارس و بارش باران و برف در برخی استان های کشور
مرگ دختر بچه ها در شهر بدون کوچه ایران +عکس

ثبت دیدگاه