• ۲۲ / مهر ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۳
  • شناسه خبر : 70766
سرپرست وزارت آموزش و پروش:

مدارس از اول آبان بازگشایی می‌شود

سرپرست وزارت آموزش و پروش گفت: در کشور حدود ۵۰ هزار مدرسه از اول مهر بازگشایی شده و از ابتدای آبان بازگشایی مدارس با اولویت امنیت و سلامت دانش آموزان در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش اول فارس ، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات آموزش و پرورش شهرستان قرچک و شهرستانهای استان تهران که در سالن اجتماعات ثقلین برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه ای که حضور داریم نماینده های مدیران، معلمان و انجمن اولیاء مواردی را مطرح کردند که بسیار ارزشمند بود و باید این موارد کارشناسانه بررسی شود تا مشکلات هر چه زودتر رفع شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: حضور امام جمعه شهرستان در مدارس و مسائل و برنامه های فرهنگی و تربیتی باعث شکوفایی و رشد و کیفیت بخشی برنامه های پرورشی و تربیتی می شود که لازم است از این فرصت استفاده شود.

کاظمی بیان کرد: شهرستانهای استان تهران متغیرهای متفاوت با کل کشور دارد و از نظر زیر ساخت با مشکلات فراوان مواجه هستند که این مسائل وقت زیادی را از مسؤولان اداره کل صلب می‌کند.

کاظمی در خصوص اتباع در شهرستانهای استان تهران گفت: باید بررسی شود و کمک هایی که در خصوص بسته های حمایتی که به اتباع تعلق می‌گیرد را به شهرستانهای استان تهران تخصیص داده شود.

وی تاکید کرد: اولین اعتباری که به آمورش و پرورش تخصیص پیدا می کند ۲ میلیارد تومان بابت تجهیزات ورزشی به شهرستان های استان تخصیص است.

وی در خصوص نیروی انسانی در آموزش و پرورش افزود: تولید محتواهای چند رسانه‌ای کار فرهنگیان را در کل کشور دوچندان کرده است، آخرین وضعیت نیروی انسانی در شهرستانهای استان تهران تعیین تکلیف می شود و مشکل نیروی انسانی شهرستانهای استان تهران رفع می شود.

وی گفت: در کشور حدود ۵۰ هزار مدرسه از اول مهر بازگشایی شده است که میانگین جمعیت آنها حدود ۸ نفر است، از ابتدای آبان بازگشایی مدارس با اولویت امنیت و سلامت دانش آموزان در دستور کار قرار می‌گیرد و مدارس باید سلامتی  دانش آموزان را فراهم کند.

کاظمی افزود: بازگشایی مدارس در شهرها با اولویت حضوری و مجازی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

وضعیت بازگشایی مدارس و اجرای قرنطینه هوشمند از سوم آبان در فارس
بازگشایی مدارس از یکم آبان:۵/۵ میلیون دانش آموز به مدرسه می‌روند
جزئیات و نحوه بازگشایی حضوری مدارس در آبان ماه اعلام شد

ثبت دیدگاه

  • فرشاد

    تاریخ : ۲۳ - مهر - ۱۴۰۰

    حداقل ۵۰ درصد جمعیت هم دو دوز واکسن نزده اند…. فعلا ۲۵درصد دو دوز زده اند… عجله نکن…. عمو


    پاسخ