• 13 / تیر 1400 / 13:42
  • شناسه خبر : 59666

مدیرکل جدید میراث‌ ‎فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس منصوب شد

به گزارش اول فارس، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حکمی هادی شه‌دوست شیرازی را به‌عنوان مدیرکل میراث‌‎فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس منصوب و از تعریف مسیر‌های جدید گردشگری در این استان به عنوان یکی از ماموریت‌های وی یاد کرد.
علی‌اصغر مونسان در این حکم همچنین از اجرای برنامه‌های خلاقانه در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی، برنامه‌ریزی برای تقویت تور‌های گردشگری و افزایش کیفیت هتل‌ها و رستوران‌های سنتی و بین‌راهی به عنوان ماموریت‌های مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان فارس نام برد.
وزیر میراث فرهنگی در این حکم انتصاب همچنین ایجاد و احداث بازارچه‌ها و فروشگاه‌های صنایع‌دستی، حفاظت و پاسداری از میراث ارزشمند فرهنگی-تاریخی و مرمت و احیای بنا‌های تاریخی، ارتقا سطح مهارت‎های علمی و عملی پرسنل و استفاده حداکثری از بخش خصوصی و بهره‌گیری از توان تخصصی صاحب‌نظران، کارشناسان، منابع انسانی موجود را به عنوان دیگر ماموریت‌های “شه‌دوست شیرازی” ابلاغ کرد.
مونسان در این حکم خطاب به شه دوست شیرازی تصریح کرده است: “توفیق روزافزونتان را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و فرهنگ و هنر کشور عزیزمان ایران با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از درگاه حضرت حق خواستارم. “
شهردار منطقه هشت (منطقه تاریخی فرهنگی)، رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز و رئیس هیات ورزش‌های همگانی این شهرستان، برخی از سوابق شه دوست شیرازی است.
پیش از این و از چهارم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، جمشید معینی سرپرستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس را برعهده داشت.
مصیب امیری مدیرکل پیشین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس پیش از آن به سمت رییس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری کشور منصوب‌شده بود.

بیشتر بخوانید:

رنگبندی جدید کرونایی شهرستان های استان فارس اعلام شد+نقشه
پیش بینی هواشناسی از وضعیت فعالیت سامانه بارشی در استان فارس
پیش بینی آب و هوا و جدول آمار بارندگی شهرستانهای استان فارس

ثبت دیدگاه

  • ناشناس

    تاریخ : ۱۳ - تیر - ۱۴۰۰

    ایشون چه سنخیتی با میراث دارن؟