• 23 / تیر 1398 / 22:51
  • شناسه خبر : 9941
  • منبع خبر: رویداد۲۴  

مدیر احمدی نژاد، سلطان بازار پوشک!/ محمد عزیزی نماینده ابهر کیست؟

احمد توکلی در نامه‌ای از ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه درخواست کرده به ابهامات موجود در پرونده محمد عزیزی نماینده ابهر در مجلس رسیدگی کند. دیروز نامه‌ای از طرف احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه منتشر شد که در پاراگراف اول آن، اطلاعات بسیار مهمی آمده است: «طبق اطلاعات موثق، بازپرس دادگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی، چهارشنبه ۱۹ تیر ماه آقای محمد عزیزی نماینده ابهر در مجلس را از طریق هیئت رئیسه مجلس به دادسرا فراخواند. پس از تحقیقات اولیه برای وی قرار تأمین وثیقه ۵ میلیارد تومانی صادر شد. چون متهم از تأمین وثیقه خودداری کرد، روانه اوین شد. دادستان محترم تهران با قرار صادره مخالفت می‌کند و از بازپرس می‌خواهد آن را به قرارِ «التزام به حضور با قول شرف»، یعنی نازل‌ترین نوع قرار تأمین، تبدیل کند. بازپرس نیز می‌پذیرد. وصول نامه قرار جدید به زندان با این تغییر نامتعارف و غیرمعقول قرار تأمین، کسانی را که مطلع می‌شدند، متحیر می‌ساخت. قصد این بود که متهم به فساد همان شبانه آزاد شود. البته متهم صاحب منصب با تکبر حاضر به امضای قرار نمی‌شود و در بازداشت می‌ماند. حیرت‌آورترین قسمت این ماجرا این است که ظهر پنجشنبه ۲۰ تیرماه دادستان محترم تهران به بازداشتگاه می‌رود تا متهم به مفاسد اقتصادی را راضی کند به منزل تشریف ببرند!»

پس از طرح ادعای احمد توکلی، روابط عمومی دادسرای عمومی انقلاب در اطلاعیه‌ای درباره این سخنان نوشت: «اطلاعات احمد توکلی دقیق نبوده است زیرا بازپرس یکسری تحقیقات اولیه انجام داده که دادستان آن تحقیقات را ناقص تشخیص داده و به همین علت قرار تامین وثیقه را در وضع فعلی و زمان صدور، متناسب با محتویات پرونده ندانسته و آن را منوط به به تکمیل تحقیقات در خصوص متهم و سایر مرتبطین وی کرده است.»

محمد عزیزی نیز پس از نامه احمد توکلی اینگونه واکنش نشان داد: «احتمالا فردا با آقای لاریجانی مشورت خواهم کرد و پس از آن در راستای شفاف‌سازی در این رابطه اقدام خواهم کرد چراکه فکر می‌کنم، بهتر است همگی تلاش کنیم تا موضوع در فضایی آرام و منطقی دنبال شود.»

چهره روز: مدیر احمدی نژاد، سلطان بازار پوشک....

بعضی حساب‌های توییتری و حتی کانال تلگرامی امتداد، در گزارش‌های خود نوشتند که پرونده عزیزی مربوط به پرونده واردات پوشک مولفیکس است. خبرگزاری فارس در خبری نوشته است «یک شرکتی بهداشتی در ابهر که در زمینه پوشک فعالیت دارد با سرمایه گذار ترکیه‌ای سال گذشته نزدیک به ۵۰ میلیون دلار ارز دولتی برای واردات مواد اولیه پوشک دریافت کرده و بعد از واردات با انحصار طلبی از دادن این مواد به شرکت‌های پایین دستی امتناع ورزیده است. در نتیجه باعث کمبود و افزایش ناگهانی و چند برابر قیمت پوشک شده است.»
هرچند محمد عزیزی از لیست اصولگرایان به مجلس راه یافته بود، خبرگزاری فارس در اقدامی در افشاگری علیه او هم مناسبات جناحی را در نظر گرفت هم خبر را منتشر کرد که مجموع این دیدگاه باعث شد خبر بدون نام بردن از محمد عزیزی اما با کلمه کلیدی محمد عزیزی در برچسب‌ها منتشرشود! به این ترتیب اگر خبر احمد توکلی را در کنار خبر پیشین فارس قرار دهیم، نتیجه گیری برای تحلیل خبر چندان سخت نخواهد بود.
مهرماه  سال گذشته و بعد از گرانی ناگهانی پوشک، حجت الاسلام پناهیان در یک سخنرانی گفته بود «یک واحد تولیدی در استان زنجان با حمایت یکی از نمایندگان مجلس، تمام بازار را در اختیار گرفته است.»
پناهیان در بخش دیگر سخنانش مستقیما به محمد عزیزی اشاره کرده است: «این واحد تولیدی پوشک و دستمال کاغذی که باید طبق قانون ۲۵ درصد بازار را در اختیار می‌گرفته، با حمایت نماینده ابهر و خرمدره تمام بازار را تصاحب کرده و به حدی از رانت دولتی استفاده کرده که بقیه واحدهای تولیدی در حال جمع شدن هستند و برخی هم به دلیل اقدامات این شرکت، زمین خورده‌اند.»

محمد عزیزی البته تمام اتهامات را تکذیب کرده بود: «بنده دو سال است که نماینده شده‌ام و پیش از نماینده شدن هم در شهرداری منطقه ۱۶ فعال بودم. چطور زمانی که نماینده نبودم می‌توانستم حمایتی از این واحد تولیدی داشته باشم؟ بنابراین حتما محصولات این شرکت کیفیت و قیمت مناسبی دارد، رقابت پذیر است و در عین حال تبلیغات خوبی انجام داده و در اختیار گرفتن بازار هم به این عوامل بستگی دارد.»

 

محمد عزیزی نماینده ابهر کیست؟

بعضی از همکاران محمد عزیزی در شهرداری منطقه ۱۶ تهران به خبرنگار رویداد۲۴ گفتند محمد عزیزی با یکی از ائمه جمعه تهران که اصالتی ابهری دارد، ارتباط نزدیکی داشته است و گویا با نوه او ازدواج کرده است. فارغ از نسبت فامیلی عزیزی، اطلاعات جالبی از زندگی او وجود دارد؛ محمد عزیزی نماینده ابهر از چهره‌های شناخته شده اصولگراست که در نهاد‌های وابسته به این جریان، از شهرداری دوره احمدی نژاد و قالیباف گرفته تا فرمانداری در دوره احمدی نژاد و مدیریت صدا و سیما در دوره لاریجانی را تجربه کرده است. وی متولد پانزدهم فروردین ماه ۱۳۵۴ است و لیسانس علوم سیاسی، فوق لیسانس مدیریت شهری، دانشجوی دکترا در رشته مدیریت آموزشی در دانشگاه پیام نور را دارد.

عزیزی پیش از این مدیر اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز کرمانشاه و گلستان بوده و دوره احمدی نژاد به شهرداری و معاونت اجتماعی منطقه ۱۵ رفت و بعد از ریاست جمهوری احمدی نژاد نیز به وزارت کشور رفت و مدتی فرماندار ابهر شد.

عزیزی بعد به شهرداری زنجان رفت، اما در اردیبهشت ۸۸ به دلایل نامعلومی از شهرداری این شهر استعفا کرد. آن زمان گفته می‌شد صدا و سیما با ادامه کار او در شهرداری موافقت نکرده است. عزیزی بعد از انتخابات ۸۸ فرماندار شهرستان ابهر شد. در زمان وزارت شمس الدین حسینی به وزارت اقتصاد رفت و مشاور این وزارتخانه و مدیر روابط عمومی آن شد. در سال ۹۱ که احتمال رئیس جمهور شدن قالیباف تقویت شده بود، از وزارت اقتصاد خارج شد و به شهرداری منطقه ۱۶ تهران رفت و قائم مقام شهردار شد.

در انتخابات سال ۹۴ خبرگزاری مهر در آستانه دور دوم انتخابات مجلس درباره حوزه انتخابیه ابهر به نقل از مجید تقی لو رئیس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان استان زنجان نوشت: «شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان در حوزه انتخابیه ابهر، خرمدره و سلطانیه از گزینه‌ای برای دور دوم انتخابات مجلس دهم حمایت نمی‌کند.» همان زمان حجت‌الاسلام مهدی بیگ‌محمدی دبیر جبهه متحد اصولگرایان گفته بود درحوزه انتخابیه ابهر، خرم‌دره و سلطانیه هر دو نماینده راه یافته به دور دوم یعنی محمدرضا خانمحمدی خرمی و محمد عزیزی مورد حمایت اصولگرایان در این حوزه هستند. البته در نهایت بعضی احزاب حامی دولت از عزیزی حمایت کردند.

چهره روز: مدیر احمدی نژاد، سلطان بازار پوشک....

بیشتر بخوانید:

ثبت دیدگاه