• 17 / خرداد 1400 / 16:51
 • شناسه خبر : 56482

مردم دیگر لوازم خانگی خرید نمی کنند/بازار لوازم خانگی تعطیل است

 

بسیاری از فروشندگان لوازم خانگی معتقدند که افزایش قیمتها از سوی بسیاری از کارخانجات لوازم خانگی متوقف شده فقط آن دسته از کارخانجاتی که به نوعی بازار را به صورت انحصاری در اختیار دارند نسبت به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کردند.

به گزارش اول فارس به نقل از تسنیم در طول یک ماه اخیر روند افزایش قیمت برخی از محصولات لوازم خانگی آغاز و تعدادی از تولیدکنندگان حتی لیست جدید قیمت محصولات خود را به بازار ارائه کردند. علاوه براین سایر تولیدکنندگان نیز بر افزایش هزینه های خود تاکید و اعلام نمودند که به زودی افزایش قیمتها را در محصولات خود اجرایی خواهند کرد.

به نظر می رسید اعلام اینگونه اخبار عاملی شود تا رکود بازار لوازم خانگی تاحدودی برطرف و مصرف کننده نسبت به خرید کالای مورد نیاز خود ترغیب شوند اما اینگونه اخبار نتوانست تاثیری بر بازار داشته باشد به نحوی که بسیاری از فروشندگان لوازم خانگی معتقدند که افزایش قیمتها از سوی بسیاری از کارخانجات لوازم خانگی متوقف شده فقط آن دسته از کارخانجاتی که به نوعی بازار را به صورت انحصاری در اختیار دارند نسبت به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کردند.

به عنوان نمونه شرکت بوتان ۸ تا ۱۰ درصد به لیست قیمت محصولات خود اضافه کرده است. اما از طرف دیگر بسیاری از تولیدکنندگان با وجود رکود بازار نمی توانند محصولات خود را با قیمت گران بفروشند. در همین زمینه بسیاری از فروشندگان معتقدند ما تخفیفات هشت تا ده درصدی را بر روی کالاها اعمال می کنیم اما بازار تقاضایی نداشته و کمتر خریداری به ما مراجعه می کند.

نکته قابل توجه اینجاست بسیاری از فروشندگان می گویند ما هنوز کالاهای چند ماه پیش خود را نفروخته ایم که بخواهیم کالای جدیدی از شرکت تحویل بگیریم همین رکود معاملات عاملی شده تا کارخانجات دست از افزایش قیمت برداشته و با همان قیمتهای قبلی محصولات را راهی بازار کنند.

 به گفته فعالان بازار لوازم خانگی با وجود کاهش قیمتها در بازار مردم رغبت به خرید لوازم خانگی ندارند شاید منتظر تعیین و تکلیف اوضاع اقتصادی کشور هستند اما از طرف دیگر حتی طرح های فروش هم نتوانسته است مردم را به سمت بازار بکشاند.

متاسفانه قهر مردم با بازار لوازم خانگی همچنان ادامه دارد  و از آن طرف این فروشندگان هستند که نمی توانند کالای خود را بفروشند. هم اکنون ارزان ترین یخچال ساید بای ساید ایرانی ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورده است که ما با تخفیفات ۱۰ درصدی آن را ارزان تر می فروشیم اما نمی دانیم چرا خریداری وجود ندارد به نظر می رسد مردم در اسفندماه عمده خرید خود را از بازار لوازم خانگی انجام داده اند و شاید در ماه های اینده ما شاهد خریدار در بازار باشیم.

بیشتر بخوانید:

علت جمع شدن آب در یخچال و راهکار رفع آن چیست؟
پرداخت وام خرید کالا تا ۱۰۰ میلیون ، سود ۴ تا ۱۸و اقساط ۶۰ ماهه+جزئیات
قیمت ارزان ترین‌ تلویزیون ها در بازار لوازم خانگی

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۷ - خرداد - ۱۴۰۰

  فروشنده و کارخانه کمی دست از سودهای چندصد درصدی خودشون بکشن.خریدار هم پیدا میشه.


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۸ - خرداد - ۱۴۰۰

  با این وضع اقتصادی دیگه که میره سمت لوازم خانگی


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۹ - خرداد - ۱۴۰۰

  مردم تو نون شبشون هم موندن…