• ۲۵ / مهر ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۴
  • شناسه خبر : 70965

مرد تبهکار آبروی زن جوان شیرازی را بر باد داد

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی عامل مزاحمت اینترنتی خبر داد و گفت: متهم با ساخت پروفایل جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام باعث ایجاد مزاحمت و هتک حیثیت شاکیه شده بود.

به گزارش اول فارس، سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس درتشریح این پرونده قضایی گفت: در پی مراجعه خانمی 30 ساله به پلیس فتا مبنی بر ساخت حساب کاربری جعلی به نام وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد و با ثبت اظهارات شاکیه موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیه و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام با ایجاد پروفایلی جعلی اقدام به انتشار تصاویرخصوصی شاکی بهمراه شماره تلفن وی نموده است که این موضوع سبب هتک حیثیت و ایجاد مزاحمت‎ برای شاکیه شده است.

این مقام مسئول ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، کاراگاهان پلیس فتا با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات بدست آمده متهم را که خواستگار سابق شاکی بود مورد شناسایی قرار دادند و دستگیر کردند.

سرهنگ سلیمانی بیان داشت: متهم در تحقیقات مقدماتی منکر هرگونه جرم انتسابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که سرانجام با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و در مواجهه‌ با مدارک و مستندات نکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به جرم خود اعتراف کرد وبیان داشت که با قصد انتقام گیری اقدام به انتشار تصاویر شاکیه کرده است.

این مقام سایبری به کاربران هشدار داد و گفت: انتشار فیلم و تصاویر خصوصی دیگران، بدون رضایت آن‌ها‌، اغلب موجب هتک حرمت افراد شده است و این موضوع برابر قانون جرم است و قانون گذار برای آن مجازات تعیین کرده است.

سرهنگ سلیمانی با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد: در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه، آن را از طریق لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری، با ما در میان بگذارند.
 

بیشتر بخوانید:

چند ترفند عالی برای ساخت ویدیوهای تاثیرگذار و حرفه‌ای برای اینستاگرام
دو ویژگی جدید اینستاگرام : تکان دادن گوشی(Rage Shake) و حذف تصاویر یک اسلاید
شیطنت عجیب مهدی قائدی قبل از هک اینستاگرامش+فیلم

ثبت دیدگاه