• 25 / خرداد 1398 / 13:08
 • شناسه خبر : 8874

مرد کازرونی در شیراز چیزی از یک رئیس جمهور کم ندارد +تصویر

مردی شیرازی که چیزی از رئیس‌جمهورهای دنیا کم ندارد + عکس

به گزارش اول فارس ، در شیراز مردی ۶۱ ساله زندگی می‌کند که وقتی در خیابان‌ها راه می‌رود، فکر می‌کند همه چیز این شهر برای اوست، فکر می‌کند رئیس‌جمهور همه عالم است. او از نسل خانواده‌ای ثروتمند است، نوه مردان و زنانی که هنوز هم در شیراز به نیکوکاری شهره‌اند. او یک خیر است که وقتی می‌بخشد حس می‌کند همه شیراز برای اوست و شده است یکی از رئیس‌جمهور‌های عالم. ژن بخشندگی در خانواده این مرد موروثی است، این‌ها وقتی می‌بخشند شادند و وقتی جمع می‌کنند غصه می‌خورند. این مرد سعید نیاکان است، یکی از آدم‌های خاص و بخشنده روزگار، آن‌قدر که چند روز پیش نشان والی مهر به سینه‌اش سنجاق شد و لقب نیکوکار نمونه کشوری را گرفت. داستان زندگی این مرد، افکارش، عاداتش و مرامش خواندنی است، مردی که دوست نداشت رقم آخرین کمکش به ساخت مسکن ایتام را بنویسیم، مردی که خودروی شاسی بلندش را فروخت تا دو خانه برای نیازمندان بسازد، مردی که از این دنیا و مافی‌ها چیزی نمی‌خواهد مگر قدرتی برای خدمت کردن به مردم.

حتما خیلی‌ها دوست دارند بدانند نیکوکار نمونه کشوری که همین چند روز پیش نشان والی مهر را گرفته چه کسی است و اهل کجا.

سعید نیاکان اهل کازرون فارس، ساکن شیراز و متولد سال ۳۷ هستم. مهندسی نفت خوانده‌ام و مدیر پشتیبانی شرکت نفت زاگرس جنوبی بودم که با ۲۲ سال سابقه زودتر از موعد خودم را بازنشسته کردم و بعد از آن وارد کار‌های مردمی و همکاری با کمیته امداد شدم.

چرا خودتان را بازنشسته کردید؟

در شرکت مسؤولیتم به‌عنوان مدیرپشتیبانی و عضو هیات مدیره بسیار سنگین بود. حوزه کاری‌ام از بندرعباس تا کنگان تا دالان و فراشبند گسترده بود و عمده مسائل رفاهی و درخواست‌های کارکنان به تصمیم و مجوز من بستگی داشت. عادت هم نداشتم به کسی نه بگویم، طوری که اتاق مرا می‌گفتند اتاق باب‌الحوائج. این مسؤولیت سنگین از یک‌سو و حضورم در ماهشهر در طول هشت سال دفاع مقدس باعث شد احساس کنم بخشی از عمرم را باید خارج از ساختار اداری و در کار‌های عام‌المنفعه بگذرانم. البته بگویم که همیشه آرزو داشتم خودم را درجوانی بازنشسته کنم.

لازمه این کار این است که شما یک پشتوانه مالی داشته باشید، این‌طور بود؟

نه، من یک کارمند ساده بودم و خدا را گواه می‌گیرم تا زمانی که مدیرپشتیبانی شرکت نفت زاگرس جنوبی بودم خانه اجاره‌ای داشتم و تازه بعد از بازنشستگی موفق شدم خانه‌ای بخرم.

مردی شیرازی که چیزی از رئیس‌جمهورهای دنیا کم ندارد + عکس

یعنی می‌گویید مسؤولیت سنگین بود، اما درآمد سنگین نبود؟

درآمد می‌توانست سنگین باشد، اما من سبکش می‌کردم.

چطور؟

از خودگذشتگی می‌کردم. هنوز مدارک و سوابقش در شرکت نفت موجود است که من ماموریت می‌رفتم، ولی حاضر نمی‌شدم حق ماموریت بگیرم، یا سعی می‌کردم خودم را با کارمندان متوسط شرکت متناسب کنم. با این‌که سال‌هاست از زاگرس جنوبی جدا شده‌ام، اما کارمندان همچنان درباره این سوابق صحبت می‌کنند و این بزرگ‌ترین ثروتی است که دارم.

خدا کند نسل مدیرانی مثل شما زیاد شود!

وقتی مدیرپشتیبانی بودم اختیارات بی حد وحصری داشتم. یک روز دخترم از مدرسه آمد شرکت و همان رستورانی که زیرنظرخودم بود دو پرس چلوکباب برای ما آورد. من سوال کردم اگر دختر بقیه کارمندان هم می‌آمدند همین کار را می‌کردید و به خدا قسم غذایی را که برای دخترم آورده بودند پس دادم و به آبدارخانه گفتم برای من ماست بخرند و خودم نان و ماست و پیاز خوردم و غذایم را به دخترم دادم. حتی خودرویی ۲۴ ساعت در اختیارم بود که اگر دزدیده می‌شد یا آتش می‌گرفت پیمانکار باید بدون این که من ریالی بدهم آن را جایگزین می‌کرد؛ اما من حتی اگر جریمه می‌شدم خودم پرداخت می‌کردم و حتی اگر مسافرت شخصی می‌رفتم پول بنزینش را خودم می‌دادم.

چرا خودتان را این همه درمضیقه قرار می‌دادید؟

مضیقه نبود، لذت با کارکنان بودن برای من آرامشی داشت که حد نداشت، آن‌قدر راحت می‌خوابیدم، آن‌قدر راحت تعامل کردم و زندگی ام خوش بود که قابل تصور نبود. این‌ها همه به من اعتباری داده که احساس می‌کنم همه ایران مال من است.

شما از کارمندی معمولی شروع کردید؟

من کارآموز پتروشیمی بندرامام بودم، شدم مدیرروابط عمومی، مسؤول دفترمدیرعامل و بعد مسؤول بازسازی پس ازجنگ و سپس منتقل شدم به شیراز و مدیر پشتیبانی و قائم مقام مدیرعامل و بعد هم عضو هیات مدیره.

وقتی کارمند معمولی بودید مدیران شما چطور بودند؟

در آن مقطعی که کارمند بودم زمان جنگ بود و مدیران آن زمان درویش مآبانه زندگی می‌کردند. آن‌ها همان غذایی را می‌خوردند که ما می‌خوردیم و مثل یک کارمند معمولی رفتار می‌کردند. حتی مدیرعاملی داشتیم که برایش مرغ درست کردند در حالی که غذا خورشت بود و او مرغ را به اعتراض پرت کرد.

به هرحال با این که شما آدمی ساده زیست و پاکدست هستید، اما به نظر می‌رسد آدم پولداری هم هستید که می‌توانید چند صد میلیون تومان برای کار‌های خیر خرج کنید.

من چهارمیلیون وصدهزارتومان حقوق بازنشستگی می‌گیرم و با این مبلغ زندگی بسیارخوبی دارم. برکت یک چیزکاملا واقعی است. باورکنید یک هزارتومانی با هزارتومانی دیگر فرق دارد. یک هزارتومانی می‌تواند گاهی معادل هزار پاره آتش و یک هزار تومانی معادل هزارسکه بهارآزادی باشد. البته این را هم بگویم همه پول‌هایی که من در راه خیر خرج می‌کنم برای خودم نیست، مثل همین چند صد میلیون تومانی که برای ساخت مسکن ایتام در نظر گرفته شده که یک پنجمش پول شخصی من است. کمک بزرگ را آن خیران گمنامی می‌کنند که به هیچ وجه حاضر نیستند اسمی از آن‌ها برده شود و فقط، چون به من اعتماد دارند این پول‌ها را به من سپرده‌اند.

شما چطور از اموالتان می‌گذرید و آن را به نیازمندان می‌دهید؟

اگر طعم کارنیکو را بچشی معتاد می‌شوی، غذایت زمانی به تو می‌چسبد که بخشی را هم به دیگران بدهی و زمانی پول به تو ارزش می‌دهد که چند نفر دیگر را هم تحت پوشش بگیری. مقدار نیکوکاری به میزان توانایی بستگی ندارد بلکه بسته به بلندی روح است، وقتی وارد این جرگه شدی روز به روز روحت بلند و نیازهایت کمتر و تمایلت به دنیا و مادیات کمتر می‌شود.

کمک چند صد میلیون تومانی اخیرشما قراراست برای ساخت مسکن ایتام خرج شود. انتخاب این گروه علت خاصی دارد؟

به نظرم مهم‌ترین و پرچالش‌ترین موضوع اجتماعی ما مساله مسکن است؛ نه فقط برای ایتام کمیته امداد بلکه برای همه افراد عادی. الان برای اجاره یک آپارتمان دوخوابه حداقل باید ماهی ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان بدهی، اما یک یتیم، یک بیمار، یک زن بی‌سرپرست چطور می‌تواند این مبلغ را تامین کند. من کسی را تحت پوشش دارم که همسرش بیمار است و ماهانه یک میلیون تومان درآمد ندارد، ولی باید ۶۵۰ هزارتومان آن را اجاره خانه بدهد، خب این آدم عیالوار چه کار کند. خدا به ما توفیق داده که به مدد این افراد می‌شتابیم. من بعد از بازنشستگی وارد کار ساخت و ساز شدم. از پروژه‌های ساختمان‌سازی که انجام می‌دادم ۱۱۵ میلیون تومان پس‌انداز کردم و یک رنوی شاسی بلند خریدم. وقتی داخل آن نشستم یکدفعه به خودم گفتم آقا سعید! بهتر نیست شاسی بلند را آن دنیا سوار شوی و پول این ماشین را صرف تامین مسکن نیازمندان کنی. بعد ماشین را فروختم و دو خانه حیاط‌دار برای دو خانواده نیازمند ساختم. خودم هنوز ال ۹۰ مدل ۸۷ که قسطی خریدم را سوار می‌شوم. اما می‌دانید از چه خوشحالم؟ این‌که اگر این ماشین هر وقت خراب شود جلوی در خانه یا نزدیک یک تعمیرگاه خراب می‌شود که این هم می‌شود برکت کار خیر.

وقتی دست به کار خیر می‌زنید چه حسی دارید؟

به خدا می‌گویم آخر مگرمن چه کرده‌ام که تو این همه به من لطف داری. چون وقتی خداوند به کسی خیلی توجه داشته باشد کار‌های مردم را به او می‌سپارد؛ این تاکید آیات و روایات است.

اگر کاری از دستتان برنیاید جواب مردم را چه می‌دهید؟

نهایت تلاشم را برای شدن می‌کنم، اما وقتی نمی‌شود علت را دقیقا برایشان می‌شکافم. با این حال بازهم به تلاشم ادامه می‌دهم، چون کار دست کسی دیگر است.

در این دنیا چیزی هست که برای خودتان بخواهید؟

من همیشه از خدا می‌خواهم که به من قدرت بدهد تا به بنده‌هایش خدمت کنم، همچنین از او می‌خواهم عاقبت به خیر شوم و همه پدر و مادر‌ها را حفظ کند و به مادر من هم عمر با عزت بدهد. از او می‌خواهم تا عاقبت به خیر شوم.

پس خواسته مالی و مادی ندارید؟

وقتی در خیابان‌های شیراز راه می‌روم احساس می‌کنم همه املاک و ماشین‌ها برای من است، احساس می‌کنم چیزی از رئیس‌جمهور‌های دنیا کم ندارم وقتی کسی برایم دعای خیر می‌کند.

کدام دعا بیشتر به دلتان می‌نشیند؟

آن که می‌گویند خدا پدرو مادرت را رحمت کند و رحمت به شیری که خورده ای.منبع:جام جم


بیشتر بخوانید:

فال روزانه شخصی ۲ تیر ۱۴۰۱/ زندگی یعنی عشق و تلاش

فال حافظ امروز ۲ تیر با تفسیر قشنگ و دقیق


بیشتر بخوانید:

تجمع اعتراضی دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
واکنش معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس به اعتراضات و ناآرامی های شیراز
برخورد مرگبار کامیون با سواری پژو ۴۰۵ در محور کوار به شیراز

ثبت دیدگاه

 • رباب طریقی خامسلو

  تاریخ : ۱۲ - فروردین - ۱۴۰۰

  سلام دخترم بیسرپرسته ۹ساله می باشددخترم درانباری زندگی میکنم کسی روندارم کمکم کنه تراخداآقابخاطرخدابه دخترم رحم کنید


 • ف

  تاریخ : ۱۲ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  سلام مشکل مالی دارم کارگر هستم شوهرم چهار تا بچه دارم اگه میشه کمک کنید بد جور گرفتارم پنج ملیون ق رض دارم


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  سلام کارگرم هیچی ندارم از سیستان بلوچستان میام شیراز با جونم بازی میکنم کار ساختمانی انجام میدم تا خرج زن بچمو دربیارم تورو ب جدت قسم کمکم کن دیگ بریدم


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  کمکم کنید خیلی مشکل دارم به کمکتون نیاز دارم


 • مریم

  تاریخ : ۲۲ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  من میخواهم که یک دختر جوان که توسن ازدواج هست و لی هیچی نداری یک پدری دارد همیشه مست وتوفکر ایشو نوش من از شما خواهش میکنم که بهم کمک کنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  سلام من افسانه مرادیان هستم خدایی دستم خیلی خالیه شوهرم تو بیمارستان بستری دوتا بچه دارم خیلی نیاز مالی دارم نه پول عمل شوهرم دارم نه خرج تو خون مو تو را به قرآن کمکم کنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  تورا به امام هشتم کمکم کنید اگه شما من خیلی نیاز مالی دارم توراقران میتوانید بیاد سوال کنید که راست میگم یا نه شماره ای نذاشتین که همه چیز بگم


 • وحیدی

  تاریخ : ۳۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  سلام به کمک مالی نیاز دارم برای ساخت منزل تورخدا کمکم کنید خدا پدرومادرتون رورحمت کند ورحمت شیری که خورده ای


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - خرداد - ۱۴۰۰

  تورابه فاطمه زهرا به این شماره زنگ بزن مشکلمو نمی تونم بنویسم …


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - خرداد - ۱۴۰۰

  تورا به امام حسین به من کمک کن تا اخر عمرم برای پدر ومادرت نما ز غذا می خونم ??


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - خرداد - ۱۴۰۰

  سلام به ما هم کمک کنید واقعا درمزیقه هستیم


 • بی نام

  تاریخ : ۳۰ - خرداد - ۱۴۰۰

  سلام من یه زن تنها با ناراحتی کلیه با ۳تا بچه قدو نیم قد یکیشون دوقلوعه که تو یه خونه ۲۰ متری با لوازم مجردی زندگی میکنیم اگه امکانش هست خاهش میکنم کمکم کنین نمیخام تحقیق نکرده بهم کمک کنین بیاین ببینین زندگیمو بچهامو بعد کمکم کنین اول خدا بعدم …..


 • ناشناس

  تاریخ : ۱ - تیر - ۱۴۰۰

  سلام خوب هست من چهارتابچه دارم توی اتاق ۵۰متری زندگی میکنم سقف خونمون پلیت هست اشپزخونم باپیش نخل درست کردم ترخداکمک منم بکن


 • ۱. تیر

  تاریخ : ۱ - تیر - ۱۴۰۰

  سلام خوب هست من چهارتابچه دارم توی اتاق ۵۰متری زندگی میکنم سقف خونمون پلیت هست اشپزخونم باپیش نخل درست کردم ترخداکمک منم بکن


 • خانم صالحی

  تاریخ : ۱۳ - تیر - ۱۴۰۰

  سلام خدمت آقای سعید نیاکان .من زنی هستم دارای دو فرزند یکی دخترواون‌یکی پسر .که از داشتن پدر محروم هستن .الان ۱۲سال هست پدرشان فوت کرد .وما یه حقوق بیمه تامین اجتماعی داریم‌.نه خانه و نه هیچ سرمایه یی برای پسرم نداریم
  واجاره نشین هستیم .ما پول پیش جز ۵ میلیون چیزی دیگه نداریم و باید تا برج ۶ خونه تحویل بدیم .ازشما خواهشمندم اگر شد .به من یه کمک بکنین .ازکازرون هستم .خدا نگهدارتان


 • ﻣﺠﺘﺒﻲ

  تاریخ : ۲۱ - تیر - ۱۴۰۰

  ﺧﺪا ﻛﻤﻚ ﻛﻨﻪ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ی ﻧﻴﺎﺯﻣﻨﺪاﻥ ﺗﺎ ﺩﺳﺖ ﻫﻴﭻ ﺑﻨﺪﻩ اﻱ ﺑﻪ ﺳﻮﻱ ﻛﺴﻲ ﺩﺭاﺯ ﻧﺒﺎﺷﻪ ﻓﻘﻄ ﺑﻪ ﺳﻮﻱ ﺧﺪا ﺑﺎﺷﻪ ﺑﺲ


 • ابولفضل

  تاریخ : ۳۰ - تیر - ۱۴۰۰

  سلام و درود بر شما از دار دنیا فقط دو فرزند دارم فقط می‌خوام خانه اجاره کنم ندارم پول تنها ثروتم فرزندانم هستن دیگه پولی ندارم خواهشاً اگر همچین آدمی هست کمکم کند بعنوان قرض هم که شده کارگر ساده هستم اهل شیراز


 • مهدی

  تاریخ : ۱۷ - مرداد - ۱۴۰۰

  سلام.وقت بخیر، پسر ۱۹ ساله هستم از شهرستان نوراباد ممسنی،نیاز مالی دارم جهت عمل کردن چشمام،اگر میتونین ب منم کمک کنین،ممنونتون میشم،اگر خواستین کمک کنین ب شمارم پیام بدین ,پیام بدین چون گوشی مشکل داره صدا نمیاره واسم.شرمنده.

  ۰۹۱۷***۴۵۷۷


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۰ - مرداد - ۱۴۰۰

  سلام من، یه زن بی سرپرستم یه دختر دارم خیلی دنبال یه نفر خیر گشتم پیدا نکردم خونه ندارم خیلی اذیت میشم، اگه میتونید بهم کمک کنید، خیر ببنید


 • الی

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۰

  آی آدمها که در ساحل نشسته شاد و خندانید/یک نفر در آب دارد میسپارد جان…


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - شهریور - ۱۴۰۰

  سلام پسرم تومور استخوانی دارد ۱۸ سالشه هزینه عمل ندارم لطفا بهم کمک کنید شماره تماسم ۰۹۳۳—۳۸۹۴ ممنون میشم مجبور شدم مزاحمتون بشم پسرم خیلی درد میکشه


 • نگار

  تاریخ : ۱۶ - شهریور - ۱۴۰۰

  سلام خسته نباشید من یک خانم ۳۸ ساله هستم ۳تا دختر دارم یه دقلو ویکی دیگه تک هست متاسفانه جمجمه سرم سوراخ شده آب نخاعی دور مغزم از راه بینی ام بیرون میاد دکتر گفته اگه عمل نکنی جونت در خطره مشکل مالی دارم کمکم کنید نزارید بچه هام بی مادر بشن خواهش میکنم


 • نگار

  تاریخ : ۱۶ - شهریور - ۱۴۰۰

  سلام آقای نیاکان جلوی هرکس دست دراز کردم کمک نکرد شوهرم بیکاره دستاش مشکل داره نمیتونه کا ر کنه من همونم که جمجمه سرم عمل داره


 • مامان علی

  تاریخ : ۱۷ - شهریور - ۱۴۰۰

  سلام من با دوتا بچه مستاجر هسم شوهرم خیلی بد اخلاق و بیکار و خرجی بهمون نمیده یعنی نداره ک بده من هرروز نگای بچه هام میکنم و گریه میکنم تورو قرآن و ب شیر پاکی ک‌خوردی کمک بچه هام ب خصوص پسرم کن ک‌ایندش خراب نشه خودم اصلا مهم نیسم ولی دوس ندارم شرمنده پسرم بشم اگه واقعا مقدور پسرم زیر نظر شما باشه و کمکش کنید خواهش میکنم??


 • من خانمی سید هستم

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۰

  خانمی هستم با مادرم زندگی میکنم آقای نیاکان خودم ۵۲ساله و مادرم ۷۶تا۷۷ساله است از هیچ راهی درآمد نداریم پدر ندارم برادر ندارم شوهر ندارم و هم خودم مشکل مالی دارم و هم مادرم توی شیراز بودیم حالا مجبور شدیم بخاطر اینکه نتونستیم اجاره یا رهن بدیم داریم میریم شهرستان بخاط سه تا ازدواج ناموفق دیگه ازدواج نکردم چون همش به مشکل برخوردم و الان چون مادرم ناتوان است در کنار هم زندگی میکنیم خواهش میکنم به ما هم کمک کنید انشاالله خداوند عوضشو در دنیا و در آخرت به شما عطا فرماید .


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۰

  سلام خانمی اجاره نشین هستم و درآمد اندکی دارم که دخلو خرجم با هم نمی خونه و پول ودیعه خونه ندارم و صاحب خانه جوابم کرده و جز بیماران خاص هستم اگه بتونین به منم کمک کنید ایشالا خداوند اجرتون بده، اینم شماره بنده هستش ۰۹۱۷۸۹۶——–


 • ناسناس

  تاریخ : ۱۵ - مهر - ۱۴۰۰

  سلام من به کمک سدید احتیاج دارم شوهرم سیاه مصرف میکرد مشکلاتی که داشتم مجبور شدم جدا سوم مدتی توشیراز دنبال کار شبانه روزیم تا بتونم یک خونه اجاره کنم با بچه ام جایی قبولم ندارم خودم کیف میدوزم اما چون جایی نداری پولی حمایت کننده ای ماندم تو رو به خدا کمکم کنین


 • سلمان

  تاریخ : ۲۱ - دی - ۱۴۰۰

  سلام پسر ۸ساله ای دارم که تومار دارد که ۲بار عمل جراحی شده و در حال حاضر شیمی درمانی میشه ۹جلسه شیمی درمانی شده است دکترش میگه حجم توده بزرگه باید دوباره عمل جراحی بشه توان مالی ندارم ازتون ممنون میشم که کمکم کنید. باتشکر


 • عبدالحمید...

  تاریخ : ۲۵ - دی - ۱۴۰۰

  ۴سال است دخترم زن عقد است نمی توانم بفرستم بره خانه بخت ۴انکشت پا ندارم اجاره مسکن ماهی ۲۵۰۰میده یک دست فروش هویج هستم روزی ۳کیسه فروش من است این پول خودش در نمی‌آید چان همان ابلفظل کگگی بمن بکن ۰۹۱۷////۳۴۰این شماره من هرجا زرقان خواستی سوال کنید ممنونم


 • ستوده

  تاریخ : ۲۵ - دی - ۱۴۰۰

  ۰۹۱۷****۰۳۴۰وشماره حساب ۶۰۳۷***۲۵۴۱۷۶۷۴………شرمنده بد نوشته شده بود باز فرستادم جان امام حسین خیال کن دختر خودت است ممنونتم بیای زرقان سوال من بکنی همه تایید میکنند


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۵ - دی - ۱۴۰۰

  درود بر انسانهای نیک روزگار


 • Alireza196196@gmail.com

  تاریخ : ۳۰ - دی - ۱۴۰۰

  سلام.دوستان عزیز آدرس ایمیل یاشماره خودتون رو هم بگید—-شاید یه خیری بخواد کمکتون کنه وبتونه باهاتون تماس بگیره


 • نرگس جوکار

  تاریخ : ۳ - بهمن - ۱۴۰۰

  سلام یک امر خدا پسندانه
  برای چاپ کتب قرآن کودک نیاز به کمک دوستان هستیم
  میخوایم یه سری کتاب قرآن برای بچه ها چاپ کنیم هزینه چاپ کم داریم میتونید کمک کنید یا اگر خیری سراغ دارید معرفی بفرمائید ممنون میشم
  مخاطبین عزیز با کم ترین مبلغ هم، میتونید در این کار خیر سهیم باشید😍
  ——برای ۵بهمن ماه
  لطفا اگر مبلغی واریز کردید،گر چه اندک،رسید واریز رو برای بنده بفرستید…
  اجر تون باصاحب قرآن


 • یونس

  تاریخ : ۸ - بهمن - ۱۴۰۰

  سلام علیک نیاز به کمک داریم چند نفر هستیم دو نفر اعتیاد داریم میخواهیم ترک کنیم هیچکس کمکمون نمیکند ما همه زن بچه داریم نه لباسی داریم نه خوردخوراکی داریم خرج مدرسه نداریم بچه هامون دارن بیسواد میشن به دادمان برسی سالم که شدیم این پول و پس میدیم اگر کارمون گیر بیاد خدایا یکی رو به داد ما برسان۰۹۱***۶۸۵۲۷بچه هام از سردی یخ زدن


 • فریبا

  تاریخ : ۲۱ - بهمن - ۱۴۰۰

  سلام خوبی من نیازمند هستم ک نیاز ب پول دارم کمک کنید ممنون میشم عزیزم غذا غذا ندارم ۶۰۳۷۶—-۲۵۳۴۹۴۲۶این شماره کارت هست


 • خدیجه

  تاریخ : ۱ - اسفند - ۱۴۰۰

  سلام تورو به قرآن به من یک کمک مالی کنید به خدا آرزوی رفتن به دانشگاه دارم و آرزو به دل موندم و خیلی دوست دارم به دانشگاه بروم و توانایی مالی ندارم که به دانشگاه بروم


 • ...سلیمی آرشهرستا مراغه

  تاریخ : ۷ - اسفند - ۱۴۰۰

  من سرهنگ بازنشسته نیروی زمینی ارتشم که بعد۳۲سال خدمت در مرزها و مناطق محروم به خاکم وملتم باافتخارخدمت کردم و۲ساله بازنشسته شدم من جسارت میکنم وازجنابعالی تقاضای عاجزانه دارم به شماره موبایلم بیزحمت زنگبزنیدمن تلفنی باشماصحبت کنم چونکه اولا من یک نظامی بودم ثانیا۳۲ سال باشرف خدمت کردم مطالبمواگرشمابزرگواری کنیدتلفنی به سمع شمابرسانم شماره موبایل من ۰۹۱۴۹—۶۲۶ هست یاشماشمارتونوبفرماییدبنده مزاحم بشم استادمن وصف شمارازیادشنیدم مردمردان


 • سلام جناب نیاکان جسارت وبی ادبی منوببخشیدعرص کردم سرهنگ بازنشسته ارتش هستم تقاضاکردن به موبایل من خواهش میکنم زنگ بزنیدسپاسگزارم سرورگرامی


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - اسفند - ۱۴۰۰

  سلام اگه تونستید یه پیام بدید مشکلم خصوصی میگم


 • سرهنگ بازنشسته

  تاریخ : ۱۵ - اسفند - ۱۴۰۰

  با سلام خدمت شما جناب آقای … خیرثروتمندکازرون این شماره پسرم کوچک شماسیاوش هست شماره خودم ندارم چندبارمیخوام بپرسم عرایض بنده اصلا به خدمت شما رسیده حاجی مشگلاتمومیدونی اگرخیریدومیدونیدبدبختی منوچراجواب نمیدی حاج آقا من چندین بارشمارمودادم خواهش کردم باباها تماس بگیری یا شماره خودتو برام پیام کن من شمارامحرم دونستم تمام زندگیموریختم وسط……………….


 • کریم سلیمی

  تاریخ : ۱۵ - اسفند - ۱۴۰۰

  آقای نیاکان شماره من۰۹۱۴—-۴۶۲۶ هست این شماره و گوشی پسرمه بااینکه باورت ندارم


 • مینا ولی نیا

  تاریخ : ۲۲ - اسفند - ۱۴۰۰

  سلام آقای نیاکان کمکم کنید خیلی فقیرم دوتا بچه دارم به نون شب محتاجم نه خونه نه لباس برا بچه هام مستجرم اجازه میدم خودم مریضم تورا خدا کمکم کنید عید تا بچه ها موخوشحال کنم براشون چیزی بخرم


 • مرتضی ولی نیا

  تاریخ : ۲۲ - اسفند - ۱۴۰۰

  سلام آقای نیاکان کمکم کنید خیلی فقیرم دوتا بچه دارم به نون شب محتاجم نه خونه نه لباس برا بچه هام مستجرم اجازه میدم خودم مریضم تورا خدا کمکم کنید عید تا بچه ها موخوشحال کنم براشون چیزی بخرم


 • مرتضی

  تاریخ : ۲۲ - اسفند - ۱۴۰۰

  سلام آقای نیاکان کمکم کنید خیلی فقیرم دوتا بچه دارم به نون شب محتاجم نه خونه نه لباس برا بچه هام مستجرم اجازه میدم خودم مریضم تورا خدا کمکم کنید عید تا بچه ها موخوشحال کنم براشون چیزی بخرم


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۲ - اسفند - ۱۴۰۰

  سلام آقای نیاکان تورو به فاطمه زهرا کمکم کنید من دوتا بچه دارم شوهرم هم کارگر نه خونه نه ماشین هیچی هم نداریم تازه مستاجر هستم‌ماهی یک میلیون و دویست اجاره میدم یه بچه کوچک دارم شیر خشکیه بخدا لیسانس حسابداری دارم اما هیچ جا مشغول نشدم تو رو به امام زمان قسمت میدم دستم رو بگیر خیلی فقیرم در حد توان بهم کمک کن خدا خیر ببینی…۶۰۶۳۷۳////۶۴۹۳۶۶فاطمه گشتا


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۷ - اسفند - ۱۴۰۰

  سلام .من مربی هستم و همسرم صافکار
  فقط احتیاج دارم ب یک وام خونه بخرم
  چون کسرحقوق ندارم از بانک نمی گیرم ولی سفته وچک میدم با ماهی یک میلیونونیم ازپیش قسط


 • حمید ستوده

  تاریخ : ۵ - فروردین - ۱۴۰۱

  سلام خانواده شهید اهل زرقان ۲۵۰۰اجاره مسکن بروح شهی دم میدم ۴سال دخترم رن عفد تهران هست توان ندارم یک کمک کنید بخاطر فاطمه زهرا تا بتوانم بفرستم برود سر زن گی این هم ذختر خودت هست بیاین وضعم نکاه کنید ببینید چطور صودت خودم سیلی میکنم


 • آمنه

  تاریخ : ۱۳ - فروردین - ۱۴۰۱

  بسم الله الرحمن الرحیم یاالله سلام خسته نباشیدخودم شهرستانیم استان بوشهرشهرجم میشینم. خیلی گرفتاری دارم یه خانم جوان یه پسرصغیرتهدنظردکترمستاجرپانزده میلیون بدهکارم شوهرم تصادف کردفوت کردتهدپوشش کمیته ام میتونم تمام مدارک دکترمستاجری کمیته بفرستم خدمتتون. تواین ماه عزیزبه ماهم کمک کتیدخداونددردنیاوآخرت سعادتمندون کند


 • رحیمی

  تاریخ : ۱۵ - فروردین - ۱۴۰۱

  سلام ب خدا بد جور گرفتارم کارگرم نمیشه با کارگری حل کنم نیاز ب کمک شما دارم هرچ درتوانته ب من کمک کن ۰۹۳۳—-۹۶۲۶


 • رحیمی

  تاریخ : ۱۵ - فروردین - ۱۴۰۱

  سلام ب خدا بدجور گرفتارم هرچه درتوانته ب من کمک کن ب کمک شما نیازدارم۰۹۳۳—۹۶۲۶


 • خ فتحی

  تاریخ : ۲۰ - فروردین - ۱۴۰۱

  سلام باآرزوی سلامتی برای شمامن شوهرم مغازه سوپری داره مشک مالی داریم کمک مالی میخوایم بعداز چند ماه دوباره پول برمیگردونیم خداخیرتون بده تنتون همیشه سالم دلتون شاد باشه دستتون بخیر.بخدا دوتا بچه دارم اجاره نشین هم هستیم چک دادم چک هم به اسم خودمه بچه دومم ۲ماهشه کمکم کنید بخدا حتی پول سودی هم خواستم گیرم نیومد


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۰ - فروردین - ۱۴۰۱

  سلام روزتون بخیر و شادی
  تو را خدا من به کمک مالی به شدت نیازمندم


 • خ موسوی

  تاریخ : ۲۰ - فروردین - ۱۴۰۱

  سلام روزتون بخیر و شادی
  تو را خدا من به کمک مالی به شدت نیازمندم


 • رباب احمدنیا از بوشهر

  تاریخ : ۲۳ - فروردین - ۱۴۰۱

  من سه فرزند دارم شوهرم بیکاره اعتیاد دا ره مستجر هستم برای خرج خانه ام مانده‌ام تورا خدا کمکم کنید اگه صدای مارو می‌شنوید کمک کنید ممنون


 • مونا نجفی مادر یکی از دانش اموزان

  تاریخ : ۲۷ - فروردین - ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر ببخشید من دنبال یک خیر هستم که برای مدرسه برای نماز خانه فرش بخرد مدرسه شهید حمزه ۲


 • علی‌فصاحت

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  سلام‌ما‌خانواده‌هشت‌نفره‌هستیم‌پدرم‌کارگر‌هست‌وراه‌درآمدی‌هم‌نداریم‌خودم‌ویک‌برادرم‌و‌خواهرم‌محصل‌هستیم‌و‌سن‌زیادی‌هم‌نداریم‌و‌با‌این‌گرانی‌چه‌کنیم‌و‌مشکلات‌دیگر‌‌تو‌رو‌خدا‌کمکمان‌منید


 • مسعودرئیسی

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  سلام وخسته نباشید اینجانب دارای دوفرزنددختربدون مسکن دارای دوفرزنددختربدون مسکن ومدتی است که ازناحیه کمر آسیب دیده ام عاجزانه ازشما تقاضا می‌کنم مرا یاری کنیدکوچک شما مسعود از کازرون ۰۹۱۷***۲۱۶۸


 • آذر

  تاریخ : ۱۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  درودبرشما اقای خیر من یک زن بی یرپرستم و دوتا دختر دارم هیچی از مال این دنیا ندارم با مادرم ک سرطان سینه داره زندگی میکنم ومستاجر هستیم لطفا خودتون بیاید ببینیدک چقدر محتاجم بخدا خسته شدم از این دنیا ارزوی مرگ دارم تورووووخدا بزرگوار کمکم کنید کمکم کنید بخاطر رضای خدااااااا کمکم کنیددرود بر شرفتات اقای خیر ب دادم برسید


 • معصومه

  تاریخ : ۱۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  سلام اقای نیاکان تورو خدا ب این شماره زنگ بزنیدمن واقعا مشکلم بزرگه خسته شدم با دوتا بچه و مادر پیرم ک سرطان سینه داره خونه مستاحری و حدود ۴ساله ک جدا شدم خودتون تشریف بیارید ببینیدوضعیتمو تورو خدا گرفتارم لطفا ب این شماره زنگ بزنید مشکلمو بگم ۰۹۰۵۵+++۱۳۰


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  سلام آقای نیاکان لطفا به من کمک کنید هزینه دانشگاه ندارم پدرم معلول هست و هیچ جنبه درآمدی نداریم


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  سلام من ۳۸سالم هست شرمنده خوانواده و دوستان شدم


 • کازرون شهر همیشه سبز

  تاریخ : ۳۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  سلام ودرودخدمت آقای نیاکان، راستش همشهری هستیم محصله، میدان شهدا،،، راستش دردی بدتر از مستاجری نیست خواب آرامش اعصابت همیشه درگیره، بخصوص این روزها با شرایط گرونی، ودیعه مسکن هزارتا مشکلات دیگه، برای ودیعه مسکن خیلی گرفتارم دست کمک سمت شما بزرگان،، خیر ببینیدارزوی سلامتی


 • عبدالرحیم

  تاریخ : ۶ - خرداد - ۱۴۰۱

  سلام آقای نیکوکار من فقط یک دایی دارم که او هم در آلمان هست من این جا تنها هستم خونه یکی از دوستام


 • عبدالرحیم

  تاریخ : ۶ - خرداد - ۱۴۰۱

  سلام آقای نیا کان من فقط یک دایی دارم که او هم در آلمان هست من این جا تنها هستم خونه یکی از دوستام


 • حوا

  تاریخ : ۱۵ - خرداد - ۱۴۰۱

  سلام مریضم مریضی قلبی وکبد ومعده دارم کمکم کنید


 • طلعت

  تاریخ : ۱۸ - خرداد - ۱۴۰۱

  بیسرپرست هستم ک بچه دارم جایی برای زندگی نداریم وسایل زندگی هیچی ندرم برای نون شب محتاجم معلول چشمی هستم تورا خدا بهم کمک کنید


 • فرهادی

  تاریخ : ۲۶ - خرداد - ۱۴۰۱

  سلام اقای محترم بزرگوارشماکه دلسوزمردم هستیدوبه همه رحم ولطف داریدمن ازشمادرخاستی دارم پسرم قادربه کارنمباشدچون دوتاعمل سنگین گردن شده میخواهم یک وانت براش بخرم ۵۰میلیون کم دارم اگه امکانش هست کمک کنید خواهش میکنم که


 • ناشناس

  تاریخ : ۱ - تیر - ۱۴۰۱

  س.خوب هستین یه خانم بی سرپرس هستم میشه بهم کمک کنیدیه دخترم دارم بخداوسیله واسه زندگی ندارم


 • قشقای

  تاریخ : ۱ - تیر - ۱۴۰۱

  س.خوب هستین یه خانم بی سرپرس هستم میشه بهم کمک کنیدیه دخترم دارم بخداوسیله واسه زندگی ندارم


 • علیرضا

  تاریخ : ۲۰ - مرداد - ۱۴۰۱

  آقای حاجی سلام جاااااان مااااادرت قسم ج منو بده من دسترسیی ب شما ندارم باید باهاتون حرف بزنم🙏🏻🥺 تو را ب فاطمه زهرا قسمت میدم جوابمو بده ای خدا 😞


 • بدبخت خدازده

  تاریخ : ۲۸ - مرداد - ۱۴۰۱

  سلام تورابقرآن تورابه تمام ثواب هاتون قسم میدم به من زنگ بزنیدکارواجب دارم عاجزانه التماستون میکنم ۰۹۱۷۶***۰۳۴