• ۳۱ / اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲۳:۳۴
  • شناسه خبر : 28369
  • منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان:

مرگ۱۲۰ رأس گوسفند در پی تجاوز به قلمرو پلنگ

 مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان گفت: با حمله پلنگ در منطقه حفاظت شده سفیدکوه استان ۱۲۰ رأس گوسفند تلف شد. به گزارش اول فارس ، مهرداد فتحی بیرانوند با اعلام این خبر اظهار کرد: در منطقه حفاظت‌شده سفیدکوه که زیستگاه پلنگ است چوپانی به‌همراه دام خود برای چرا می‌رود که گوسفندانش مورد حمله پلنگ قرار می‌گیرد. […]

با حمله پلنگ، ۱۲۰ رأس گوسفند تلف شد

 مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان گفت: با حمله پلنگ در منطقه حفاظت شده سفیدکوه استان ۱۲۰ رأس گوسفند تلف شد.

به گزارش اول فارس ، مهرداد فتحی بیرانوند با اعلام این خبر اظهار کرد: در منطقه حفاظت‌شده سفیدکوه که زیستگاه پلنگ است چوپانی به‌همراه دام خود برای چرا می‌رود که گوسفندانش مورد حمله پلنگ قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: با حمله این پلنگ مابقی گوسفندان رم کرده و از ارتفاعی به طول ۲۰ متر سقوط می‌کنند و۱۲۰ رأس از آن‌ها تلف می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان گفت: منطقه حفاظت‌شده سفیدکوه زیستگاه پلنگ است و این تعارض بین عشایر و حیات‌وحش وجود دارد.

فتحی عنوان کرد: با تجاوز به قلمرو پلنگ رخ دادن چنین اتفاقی دور از انتظار نیست.

فتحی بیرانوند یادآور شد: بنا به دستور امیری معاون عمرانی استانداری لرستان هفته گذشته کمیته‌ای برای اصلاح و ابطال پروانه چرا تشکیل شد.

وی عنوان کرد: براساس این کمیته تمام پرونده‌های چرا در مناطقی که زیستگاه گونه‌های نادری نظیر پلنگ و خرس است بررسی می‌شوند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان بیان کرد: قبلاً خسارت پلنگ به دامدار پرداخت می‌شد ولی یکی دو سال است این خسارت پرداخت نمی‌شود.

فتحی بیرانوند گفت: اقداماتی که لازم باشد در استان انجام می‌دهیم و پرونده این دامدار را برای دریافت خسارت به سازمان ارسال می‌کنیم.

عضوکانال واتساپ اول فارس شوید

ثبت دیدگاه