• ۲۹ / مهر ۱۴۰۰ / ۱۵:۴۱
 • شناسه خبر : 71343

مرگ تلخ و اندوهبار فرزند شهید جویای کار یاسوجی بر اثر خودسوزی

 فرزند یک شهید که سه‌شنبه 27 مهرماه جلوی ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد اقدام به خودسوزی کرده بود، قبل از ظهر پنجشنبه 29 مهرماه با وجود تلاش کادر درمانی بیمارستان امیرالمومنین (ع) شیراز جان باخت.

به گزارش اول فارس، فرزند شهید «برازیده» که دو روز پیش به دلیل خودسوزی در شهر یاسوج به بیمارستان منتقل شده بود به علت سوختگی بیش از 80 درصد حدود ساعت 10 صبح پنجشنبه جان خود را از دست داد.

پیش از این، منابع درمانی در شیراز گفته بودند: علاوه بر شدت سوختگی، زخم‌های عمیقی که بر بدن این بیمار رخنه کرده کار درمان را سخت‌تر کرده است.

 جزئیات رسمی بنیاد شهید استان کهگیلیویه از خودسوزی این فرزند شهید جلوی ساختمان این اداره کل در یاسوج  این چنین است: 
صبح روز سه شنبهفرزند یکی از شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد برای پیگیری درخواست خود به امور ایثارگران استانداری مراجعه کرد که مسئولان استانداری طی نامه ای، وی را به اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ارجاع دادند .
 این جوان، پس از مراجعه به بنیاد شهید و امور ایثارگران، در مرحله اول مشکلات وی در حوزه معاونت تعاون مطرح و مورد بررسی قرار گرفت  .
او برای بار اول با حضور در پشت بام ساختمان بنیاد شهید تهدید به خودکشی کرد که با تلاش کارکنان بنیاد  از بروز آسیب‌  جلوگیری شد.
این گزارش رسمی ، اداری  و رسانه ای مدیرکل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد حاکی است:

….  این فرزند شهید پس از خروج از محوطه ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران  با هدایت حراست بنیاد به بیرون  بدرقه شد.
…. فرزند شهید بعد از چند دقیقه مجدد در بیرون از فضای بنیاد شهید و جلوی درب اصلی بنیاد شهید اقدام به خودسوزی کرد که متأسفانه در پی این اقدام دچار سوختگی شدید شد.
در پی بروز این حادثه به منظور پیگیری سریع این موضوع نماینده ویژه  دکتر قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان کهگیلویه و بویراحمد اعزام شده است.
سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در پی خودسوزی یکی از فرزندان شهدا در استان دستور رسیدگی دقیق موضوع و برخورد با خاطیان و سهل انگاران حادثه را صادر کرد.

علی رغم ادعاهای  برخی از مسئولین در اعزام هیئت های مختلف به استان محل حادثه تاکنون گزارشی قانع کننده از شرح ماوقع به اطلاع عموم مردم وخصوصا ایثارگران و خانواده های شهدا نگران از این رویداد هولناک منتشر نشده است.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

 • نیلا

  تاریخ : ۲۹ - مهر - ۱۴۰۰

  خدا از باعث و بانیش نگذره که باعث خودسوزی این جوان ناکام شد…یه مشت بی سواد بی ادبی تو این….جمع شدن فقط پول مفت میگیرن خب چی میشد جواب یه آدم رو درست میدادین واگذارتون ب پدر شهیدش…بعید بدونم شماها …. تر از این حرفایین که از نفرین و آه بترسین از آه یه مادر بترسین شک نکنین که میگیرتون


 • علي

  تاریخ : ۲۹ - مهر - ۱۴۰۰

  خدا … كنه اين همه … ميكنيد اين يادگار شهيد بدبخت هم يه جايي كار بهش ميداديد خدا…. كنه هر چي مسئول … كه خون مردم كردن داخل جيب بچه هاشون يا سر سفره خانواده هاخورشون اين نان نبريد خانه هاتون اخرش به جاي بدي ختم ميشه


 • وحید

  تاریخ : ۲۹ - مهر - ۱۴۰۰

  … در بنیاد شهید و ادارات دیگر مسبب این وافعه تلخ. انشاالله که به برکت خون پدرش آه ۴ فرزندش .فرزندان اون مسئولانی که مسبب این واقعه شدن.درد یتیمی بر دلهاش بنشیند


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - مهر - ۱۴۰۰

  بنیاد شهید مگر نباید حامی خانواده شهدا باشد چه کسی باید جوابگو مادر جوان از دست داده باشد چرا باید در کشور اسلامی فرزند شهید دست به خودکشی بزند خدا از همچنین مدیرانی نگذرد قطعا خداوند از حق مظلوم نمی‌گذرد


 • محمد

  تاریخ : ۲۹ - مهر - ۱۴۰۰

  در کشوری که صدا و سیما آن فقط به تبلیغ سیستم بازار سرمایه داری و سود انگاری و قرعه کشی و شانس برای دریافت جایزه و تعداد بیشتر پیامک و ارسال کدهایی تحت عنوان شرکت در قرعه کشی و…چه انتظار دارید که مدیریت استان ها مسولیت پذیر و خادم صادق خانواده شهدا باشند .هر مدیری که برگزیده می شود اول سهم او برای حداقل اشتغال تعیین و به کار گرفته می شود .شهیدی که جانش را تقدیم کرده و قانون سهم خانواده و وراث او را تعیین کرده اما متاسفانه هیچ اقدامی در این زمینه عملا صورت نمی گیرد .بنیاد شهید در سایت ایثار فقط به ثبت نام ایثارگران پرداخته و سازمان ها و ادارات هم کار خود می کنند .یک مسول در نظام ما پیدا نمی شود که یک تحقیق سرانگشتی در خصوص نیروهایی که تنها جذب شرکت ملی نفت گچساران .پتروشیمی .بانکها و …می شود را در طول 10 سال گذشته بررسی کند تا معلوم شود که چه کسانی به کار گرفته شده اند و جا کسانی نادیده گرفته شده اند .والله والله در سازمانها ی مالی کسانی به کار گرفته شده اند که حتی اجداد آنها یک روز جبهه ای هم دارد اهل نماز و تقوا نیست فقط سیاسی بازی و با باند بازی و …توسط افراد بی تقوا به کار گرفته شده اند و در مقابل فرزندان ایثارگران باید از بیکاری خود سوزی کنند ای شهدا ما شرمنده ایم .ر