• 26 / تیر 1400 / 11:11
  • شناسه خبر : 61084

مرگ دردناک ۲ شهروند جهرمی کیلومترها دورتر از دریا

به گزارش گروه حوادث اول فارس از شیراز، محمد رحمانیان مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی مرکز اورژانس شهرستان جهرم امروز اظهار کرد: با اعلام گزارش حادثه غرق شدگی در روستای قلعه (خفر)، آمبولانس اورژانس به محل اعزام شد که بیمار، ضمن تلاش نیرو‌های اورژانس، فوت شدند.

او ادامه داد: همچنین با اعلام حادثه‌ای دیگر، آمبولانس اورژانس به محل اعزام شدند که در این حادثه کودک ۱۱ ساله در استخر دچار غرق شدگی شده بود و با توجه به اینکه زمان زیادی از آن می‌گذشت، تلاش نیرو‌های اورژانس در احیای بیمار اثری نداشت و فوت شد.

مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی مرکز اورژانس شهرستان جهرم تصریح کرد: از ابتداری امسال تاکنون، ۶ نفر بر اثر غرق شدگی در جهرم فوت شده اند.

رحمانیان اضافه کرد: سالانه شاهد اتفاقات مشابه هستیم که لزوم توجه به نکات ایمنی از قبیل فنس کشی، نصب تابلو‌های اخطاری و تیوب‌های نجات در این محل‌ها، توسط کشاورزان می‌طلبد.

او گفت: همچنین با توجه به غرق شدن کودک در وان حمام و یا حوض‌های کم عمق، اورژانس جهرم از پدر و مادران خواهشمند است، که کودکان خود در این مکان‌ها را تنها نگذارند.

رحمانیان بیان کرد: غرق‌شدگی یکی از علل مرگ و میر غیرعمدی است که به راحتی پیشگیری می‌شود؛ علی‌رغم هشدار‌هایی که در این زمینه داده می‌شود باز هم شاهد این حوادث تلخ و ناگوار هستیم.

بیشتر بخوانید:

جزئیات تازه ای از بمب گذاری مرگبار یک خودرو در کیانشهر
اعتراض امام جمعه داراب به ۲۰۰ کشته و ۱۰ هزار مصدوم در جاده های این شهرستان
استاد برجسته فیزیک اتمی استان فارسی درگذشت

ثبت دیدگاه