• ۱۹ / خرداد ۱۴۰۰ / ۲۲:۰۹
  • شناسه خبر : 56673

مرگ هولناک ۲ کودک در یک باغشهر در سپیدان فارس

از ابتدای فروردین‌ماه امسال تاکنون ۱۱ نفر در استان فارس بر اثر غرق شدگی جان باختند.

 رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس گفت: سه کودک روز چهارشنبه در استخر باغی در جاده رودبال شهرستان سپیدان سقوط کردند که در این حادثه ۲ تن از آنها به علت خفگی جان باختند.

محمد جواد مرادیان با اعلام این خبر افزود: کودک ۹ ساله با حضور به موقع ماموران اورژانس از غرق شدن نجات یافت و به بیمارستان انتقال داده شد.

رئیس اورژانس استان فارس یادآور شد: از ابتدای فروردین‌ماه امسال تاکنون ۲۶ مورد گزارش غرق شدگی به سامانه ۱۱۵ اورژانس استان گزارش شده است که ۱۱ نفر از این تعداد جان باختند.
مرادیان افزود: هنگام شنا کردن یا بازی در آب عواملی مانند خستگی و ضعف، آشنا نبودن به محیط و آب‌های عمیق، مهارت نداشتن در شنا، تشنج و توقف بیش از حد مجاز در زیر آب باعث می‌شود که فرد برای تنفس به راحتی به سطح آب نیاید و غرق شدگی اتفاق بیفتد.
وی یادآور شد: هنگام غرق شدگی فرد به علت کمبود اکسیژن دچار استرس و هراس می‌شود و به طور غیرطبیعی برای نجات جان خود تقلا می‌کند.
وی گفت: نخستین و حیاتی‌ترین کار برای نجات یک فرد در حال غرق، خارج کردن هر چه سریع‌تر او از آب است و سعی شود فقط با استفاده از چوب یا طناب یا جلیقه نجات و یا تشکیل زنجیره انسانی به وی کمک کنید و به سرعت با اورژانس تماس بگیرید

بیشتر بخوانید:

جزئیات مرگ یک کودک ۳۰ ماهه و مرد ۳۴ استان فارسی
۵ کشته ومجروح بر اثر واژگونی پژو در محور “نورآباد-سپیدان”
جزئیات حادثه مرگبار تریلی در محور شیراز – سپیدان

ثبت دیدگاه