• ۲۴ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲۲:۳۰
  • شناسه خبر : 53879

مرگ هولناک جوان اهل گراش در حین آجی پنگی

جسد بی‌جان جوان ۱۸ ساله گراشی از یک برکه بیرون کشیده شد.

به گزارش اول فارس، بر اساس اعلام پایگاه امداد هلال‌احمر ساعت ۷:۱۰ امروز جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ تیم نجات هلال احمر به محل یک حادثه اعزام شدند. برکه محل حادثه در خارج از شهر گراش و پشت ایران خودرو قرار دارد.

یکی از این جوانان حاضر در محل حادثه در مورد چگونگی آن گفت: ۷ نفر از دوستان برای آجی پنگی به این برکه رفته بودیم و کنار آن هم آتش کردیم. هنوز آفتاب نزده بود و بچه‌ها به ترتیب می‌پریدند اما احمدرضا که پرید بالا نیامد.

دوستان احمدرضا ابتدا تصور کرده بودند که این شوخی است اما با طولانی شدن زمان، چند نفر از جوان‌ها به دنبال دوست خود به درون برکه می‌روند اما موفق به پیدا کردن و نجات او نمی‌شوند. تنها بعد از آن است که با تماس با ۱۱۵ نیروهای امدادی به محل اعزام می‌شوند.

محمد شکاری مسئول عملیات هلال احمر گراش که خود در محل حادثه حاضر بود گفت: زمان حضور ما یک ساعت از حادثه گذشته بود. با کمک چنگک جسد در عمق برکه شناسایی شد و همکاران ما جسد را خارج کردند. با وجودی که علائم حیاتی مشاهده نمی‌شد چندین بار عملیات احیا انجام شد که متاسفانه به نتیجه‌ای نرسید.

جوان غرق شده احمدرضا شمسی فرزند مهدی بود.

شکاری در توصیه‌ برای پیشگیری از این حوادث گفت: خانواده‌ها بر رفت و آمد فرزندان خود به ویژه در شب‌های تعطیل نظارت کامل داشته باشند. افراد حاضر در محل هم در زمان حادثه به سرعت با هلال‌احمر یا اورژانس تماس بگیرند.

«آجی‌پنگی» که در گراشی به نوعی پریدن در آب گفته می‌شود، «آجی پنکی» به احتمال زیاد تغییر یافته کلمه آو جیپنگی است. که معنی تلاطم آب را می‌دهد و از مصدر «جیپنگ» کردن گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

حوادث فارس|مرگ دختر جوان راننده پارس/ جان باختن دو جوان افغان/ دردسر بزرگ نوزاد عجول
انتصاب مسئولین انجمن‌ روزنامه‌نگاران مسلمان آباده، لامرد، مرودشت، فسا و گراش
اخبار حوادث پلیسی استان فارس در ۱۴۰۰/۰۲/۰۴

ثبت دیدگاه