• ۰۱ / مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۵
  • شناسه خبر : 68322

مرگ ۱۱ نفر بر اثر شیوع کرونا در استان فارس در روز گذشته

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، ۴۳۸ هزار و ۸۵۶ نفر در فارس به این بیماری مبتلا شدند.

به گزارش اول فارس از شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون،  ۴۳۸ هزار و ۸۵۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۴۶۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۵۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

این مقام مسوول در دانشگاه اظهار کرد: همچنین از بهبودی ۳۸۴ هزار و ۹۲۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر حسینی با بیان اینکه ۱۱ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۵۷۹ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه تاکید کرد: رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و پرهیز از ترددهای غیرضروری و دوری از دورهمی های خانوادگی، می تواند از ابتلا به بیماری کووید۱۹ پیشگیری کند.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه