• ۰۶ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲۰:۲۰
  • شناسه خبر : 51999

مرگ ۳۲ بیمار کرونایی دیگر در استان فارس در ۲۴ ساعت

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در شبانه روز گذشته متاسفانه ۳۲ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند و در حال حاضر ۲ هزار و ۷۹۲ بیمار در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

به گزارش اول فارس، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا ۸۱۶ هزارو ۲۵۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان فارس تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۳۴ هزار و ۹۳۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

سید روح الله حسینی افزود: از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی ۹۲ هزار و ۴۳۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۷۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع ۲۴۸ هزار و ۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم کروناویروس که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۲ هزار و ۷۹۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۴۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام جان باختن ۳۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری در روز گذشته، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۳ هزار و ۹۲۲ مورد اعلام کرد.

حسینی، از بهبودی ۲۱۹ هزار و ۶۱۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او، در رابطه با موج چهارم بیماری کووید ۱۹ بیان کرد: در حال حاضر فاصله زیادی را تا شرایط ایده آل داریم و هرگونه ساده انگاری در رابطه با نکات پیشگیرانه مانند استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست‌ها می‌تواند فاجعه ساز باشد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به آغاز فاز‌های مختلف واکسیناسیون عمومی، از مردم خواست تا اخبار موثق در مورد واکسیناسیون را از مراجع رسمی، وب سایت‌های وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی، صدا و سیما و رسانه‌های رسمی پیگیری کنند و از پیگیری اخبار از مراجع غیر رسمی و همچنین مراجعه حضوری به مراکز بهداشتی درمانی خودداری کنند.

بیشتر بخوانید:

بلایی که دو جوان افغان سر این زن در شیراز آوردند+جزئیات
آگهی مزایده خودرویی واقلام فرسوده پلیس فارس
حرفهای خواندنی ” مصطفی جاودانی ” نامزد انتخابات شورای شهر شیراز

ثبت دیدگاه