• ۲۵ / فروردین ۱۴۰۰ / ۱۵:۲۰
  • شناسه خبر : 50810
بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز:

فوت ۴۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ضمن اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تا امروز بیست و پنجم فروردین، از بستری ۳۰۲ بیمار مبتلا به کروناویروس با وضعیت وخیم در بخش های مراقبت ویژه خبر داد.

به گزارش اول فارس، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۷۵۳ هزار و ۶۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۱۱ هزار و ۷۶۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۸۱ هزار و ۷۴۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۰ هزار و ۲۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۲۱ هزار و ۹۶۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز دو هزار و ۳۴۳ نفر اعلام کرد که از این تعداد ۴۱۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند و در ادامه افزود: از تعداد بستری ها، ۳۰۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۴۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی ۴۸ ساعت گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۵۷۵ نفر اعلام کرد.

او همچنین از بهبودی ۱۹۳ هزار و ۴۲۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز هشدار داد: با وضعیت بحرانی مواجه هستیم و موج چهارم به مراتب سهمگین تر از موج های قبل است.

دکتر همتی با بیان اینکه ۲۷ شهرستان فارس در وضعیت قرمز به سر می برند و شهرستانی به عنوان کم خطر و یا بی خطر وجود ندارد، از مردم خواست تا در رعایت دستورات بهداشتی و محدودیت هایی که از طرف ستاد کرونا اعلام شده است، پایبند باشند.

بیشتر بخوانید:

کشف یک روش عجیب برای درمان کرونا توسط دانشمندان
آگهی مزایده خودرویی واقلام فرسوده پلیس فارس
یک خبر خوشحال کننده برای مبتلایان بهبود یافته کرونایی‌

ثبت دیدگاه