• 09 / تیر 1401 / 16:51
  • شناسه خبر : 88350
  • منبع خبر: روزیاتو

مزرعه ای که به مرغ هایش خوراک ماریجوآنا می دهد و قیمت باور نکردنی آنها

مزرعه ای که به مرغ هایش خوراک ماریجوآنا می دهد

محققان می‌گویند مزرعه ای که مرغ ها را به جای آنتی بیوتیک با ماریجوآنا تغذیه می‌کند قیمت های بالاتری از مصرف کنندگانی که به دنبال مرغ ارگانیک هستند دریافت می‌کند.

مزرعه ای در شمال تایلند ماریجوآنای طبی پرورش می‌دهد و جوجه های خود را به جای آنتی بیوتیک با حشیش تغذیه می‌کند. محققان می‌گویند این آزمایش نتایج امیدوارکننده‌‌ای به همراه داشته است.

محققان دپارتمان علوم جانوری و آبزیان دانشگاه چیانگ مای گفتند از زمان مصرف ماریجوآنا در رژیم غذایی جوجه های مزرعه لامپانگ در ژانویه ۲۰۲۱ کمتر از ۱۰ درصد از هزار جوجه این مزرعه تلف شده‌اند.

مزرعه ای که به مرغ هایش خوراک ماریجوآنا می دهد

با آنکه یافته های این مطالعه هنوز در دست بررسی است، چامپونات لومسانگکول، استادیاری که رهبری این مطالعه را بر عهده دارد می‌گوید: «این‌طور که پیداست خوراک شاهدانه اثرگذار است. میزان مرگ و میر جوجه ها در مزرعه مثل فصول عادی است و در آن شاهد شیوع شدید هیچ‌گونه بیماری کشنده برای پرندگان نیستیم.»

غذای مخصوص پرندگان این مزرعه با افزودن حشیش خردشده به خوراک و آب آنها تولید می‌شود و در طول این مدت از آنتی بیوتیک یا دارو برایشان استفاده نمی‌شود.

این آزمایش علاوه بر پرورش مرغ های سالم همچنین باعث شد تا این مزرعه پرندگان خود را با قیمت‌های بالاتری به مصرف کنندگانی که به دنبال مرغ ارگانیک هستند عرضه کند. قیمت این پرندگان دو برابر قیمت معمول است و طعم بهتری نسبت به مرغ های عادی دارد.

تیم تحقیقاتی این پروژه گاهی سطوح تقویت شده‌ای از تتراهیدروکانابینول (THC) -ماده موجود در ماریجوآنا که مصرف کننده را های می‌کند- به جوجه ها می‌دهند که از محدودیت های قانونی برای انسان در تایلند عبور می‌کند.

مزرعه ای که به مرغ هایش خوراک ماریجوآنا می دهد

دولت تایلند از اوایل ماه جاری میلادی فروش محصولات حاوی شاهدانه را قانونی اعلام کرد اما میزان  THC اقلام مصرفی یک فرد باید محدود به ۰.۲ درصد باشد. در مقایسه، مرغ های این مزرعه گاهی تا ۰.۴ درصد این ماده را دریافت می‌کنند.

محققان می‌گویند جوجه‌ ها هنگام مصرف غذاهای حاوی ماریجوآنا رفتار غیرطبیعی از خود نشان نمی‌دهند.

با آنکه فواید تغذیه مرغ ها با شاهدانه کاملا مشخص نیست، اما گمان می‌رود ترکیبات زیستی فعال یا موادی که فعالیت متابولیک و شرایط کلی سلامت را تقویت می‌کند، به تقویت سیستم ایمنی پرندگان منجر می‌شود.

پروفسور لومسانگکول در مورد اینکه آیا امکان بروز بیماری در صورت خوردن جوجه های تغذیه شده با شاهدانه وجود دارد یا خیر گفت: «هیچ راهی وجود ندارد که این اتفاق بیفتد. THC پیش از کشتار به‌طور کامل در بدن مرغ متابولیزه می‌شود، بنابراین شکل آن تا زمانی که به سفره مردم می‌رسد تغییرات بسیاری پیدا می‌کند.»

بیشتر بخوانید:

چرا قیمت مرغ پایین آمد؟ /جوجه مجانی هم مشتری ندارد/ این تمام ماجرا نیست
کاهش شدید فروش مرغ در بازار پس از حذف ارز ترجیحی
طرز تهیه کیوسکی مرغ ؛ یک سوخاری بینهایت خوشمزه

ثبت دیدگاه