• 04 / آبان 1397 / 17:18
  • شناسه خبر : 1290

مسابقات بین‌المللی رزم و سواره در شیراز برگزار می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان فارس از برگزاری مسابقات بین‌المللی رزم و سواره با حضور ۶۰ورزشکار از ۲۶ کشور از یکم تا سوم آذرماه به میزبانی شیراز خبر داد .به گزارش” اول فارس ” ایسنا منطقه فارس، حیدرعلی کامیاب شامگاه چهارشنبه دوم آبان در مراسم تجلیل از مدال آوران فارسی در مسابقات پارا آسیایی بیان کرد: تا پایان امسال ۴۰ برنامه ورزشی از جمله سه رویداد بین‌المللی در فارس برگزار خواهد شد .

وی افزود: برگزاری مسابقات کاراته و رزمی از جمله رویداد‌هاب بین‌المللی است که تا پایان سال جاری اجرایی می‌شوند .

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه بیش از ۹۰۰ هیئت ورزشی و ۹۲۰ باشگاه خصوصی متولی ورزش استان هستند، خاطرنشان کرد: رسالت ما بالا بردن سهم ورزش در افراد و جامعه است .

کامیاب ادامه داد: اقدامات بسیار خوب و چشمگیری در ورزش فارس انجام شده که نتیجه آن کسب مقام اول ورزش‌های همگانی کشور طی دو سال گذشته است .

وی همچنین با اشاره به رشد ۱۰ درصدی ورزشکاران سازمان یافته نسبت به سال گذشته در فارس، خاطرنشان کرد: امروز در تمام نقاط روستایی استان با توجه به گنجایش موقعیت‌ها، حداقل فضای ورزشی مهیا شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون ٣۶٣ برنامه همگانی ورزشی در سطح استان برگزار شده که ۳۷ برنامه و ۱۱۲ مسابقات بومی ومحلی روستایی در رشته‌های مختلف از جمله آنهاست .

کامیاب با اشاره به اینکه از سال ۹۳ تاکنون یک نیم میلیون متر مربع به مساحت اماکن ورزشی افزوده شده و طی این مدت هزار باشگاه به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: در تلاش هستیم تا باشگاه‌های بیشتری به بخش خصوصی واگذار شوند. هم‌اکنون ۱۱ مکان ورزشی دیگر درحال واگذاری است .

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه ورزشکاران فارس توانستند در دو سال رتبه اول اخلاق ورزش در کشور را کسب کنند، گفت: امید می‌رود ورزشگاه شش هزار نفری حافظ تا پایان امسال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به بهره‌برداری برسد.

در این مراسم از ساره جوانمردی، محمد الوان‌پور، علی‌اصغر جوانمرد و آرزو رحیمی، علی اکبر غریب‌شیعی، سمیرا ارم، ندا فراستی، سمیه کهزادپور، ناهید کرمی و میلاد خردمند، بهرام سلیمانی و محسن عزیزی نژاد ورزشکاران رشته‌های مختلف شرکت کننده در رقابت‌های پارآسیایی جاکارتا و امین شاطرزاده و میعاد مکیف مربیان حاضر در این مسابقات قدردانی شد.

در این آیین همچنین از محمدرضا رحمانی‌فرد، امیررضا دهبزرگی و نوید محمدی، که در مسابقات المپیک جوانان بوینس آیرس آرژانتین موفق به کسب مدال شده بودند، قدردانی شد.

بیشتر بخوانید:

راز قتل مسلحانه مرد بیگناه در یکی از کوچه های زرین دشت فارس
کلاهبرداری باورنکردنی مردان دوره گرد از ۸۰۰ نفر در شیراز
مائده دختر ۱۶ ساله کنگانی چگونه در شیراز کشته شد ؟

ثبت دیدگاه