• 29 / خرداد 1401 / 18:06
 • شناسه خبر : 87155
 • منبع خبر: ایسنا

خبر خوش ابطال مصوبه دولت در خصوص افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارگران

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از ابطال مصوبه هیات دولت در رابطه با افزایش ۱۰ درصد حقوق کارگران طرف قرارداد با دولت خبر داد و گفت: بر این اساس حقوق تمام کارگرانی که با دولت طرف قرارداد هستند بر مبنای قانون کار اعمال خواهد شد.

به گزارش اول فارس، کیومرث سرمدی واله در تشریح جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: موضوع این جلسه ابطال مصوبه هیات دولت در رابطه با افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارگران طرف قرارداد با دولت بود.

وی افزود: طبق قانون کار باید حقوق آنها اضافه می شد که دولت تخلف کرد و حقوق کارگران را ۱۰ درصد اضافه کرد که مجلس به این موضوع ورود پیدا کرده و هیات تطبیق قوانین این مصوبه دولت را ابطال کرد.

سرمدی در ادامه خاطرنشان کرد: موضوع با امضای رئیس مجلس به دولت ابلاغ شد که دولت هم موضوع را پذیرفت و بر این اساس طبیعتا حقوق تمام کارگرانی که با دولت طرف قرارداد هستند بر مبنای قانون کار اعمال خواهد شد.

سرمدی در پاسخ به سوالی در رابطه با اینکه آیا این افزایش حقوق شامل همه می شود، بیان کرد: بر اساس قانون کار ۵۷ درصد به حقوق ها اضافه شد اما حداقل بگیرها با افزایش تقریبا قابل ملاحظه ای به ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیدند و مابقی نیز شامل این افزایش می شوند.

سرمدی خاطرنشان کرد: مثلا شخصی مشمول قانون کار هست و در شرکت دولتی کار می کند، حقوق این فرد را ۱۰ درصد اضافه کردند که این خلاف مصوبه قانون کار است. در لایحه بودجه ۱۴۰۱ بندی وجود داشت که گفته بود مشمولین قانون کار که طرف قرارداد آنها دولت است هم شامل ۱۰ درصد می شوند که در کمیسیون تلفیق آن را حذف کردیم، به این معنا که مشمولین قانون کار طرف قرارداد با دولت باید قانون کار برای آنها اجرایی شود یعنی همان ۵۷ درصد اضافه شود که دولت این را اجرا نکرد و همان بندی را که ما حذف کرده بودیم را اجرا کرد که مجلس آن را خلاف قانون دانست و آن را بررسی و ابطال کرد.

وی افزود: بحث الان این است که این افراد باید عین افزایش حقوق کارگران مشاغل آزاد یا شرکت های غیر دولتی اینها نیز باید افزایش پیدا کنند.

بیشتر بخوانید:

دولت چقدر حقوق کارمندان و بازنشستگان بیچاره را افزایش می دهد؟
افزایش مجدد حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری
سکوت مجلس در برابر قانون‌گریزی دولت درباره بازنشستگان تامین اجتماعی

ثبت دیدگاه

 • امیر

  تاریخ : ۲۹ - خرداد - ۱۴۰۱

  خیلی بی انصافید،تورم ۳۰۰درصد شده


 • امین الله کریمی

  تاریخ : ۲۹ - خرداد - ۱۴۰۱

  همان افزایش حقوق کارمندان و غیره همراه با تورم زندگی نسبتآ آبرومندی این قشر داشتند ،


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - خرداد - ۱۴۰۱

  فقط کارمندها گناه کردن تو این تورم کمر شکن


 • علیرضا صفرپور

  تاریخ : ۲۹ - خرداد - ۱۴۰۱

  خدا نکنه یکی محتاج نون دولت باشه!! دولت زوزش فقط به کارمندان رسیده و ده درصد به حقوقای کارمندان اضافه کرده!! البته هر ارگانی که خودش درامدزا هست مثل بانکها و بیمه خودشون به عناوین مختلف حقوقای کارمنداشون اضافه کردن!!فقط ارگان هایی که این درآمد ها ندارن کارمنداشون بیچاره هستن!


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - خرداد - ۱۴۰۱

  پس کی بخوره و بچابه همه دزدن


 • راستگو

  تاریخ : ۲۹ - خرداد - ۱۴۰۱

  این دولت میاید بهتر دولت قبله ولی اشتباه کردیم سال به سال باید بگیم یاد پارسال من یک کارمند با ۲۵ سال سابقه و همسر و یک فرزند حقوقم پنج میلیون بوده در سال ۱۴۰۱ شده پنج میلیون ششصد هزار تومان در حالی که حقوق یک کارمند مجرد با سابقه دو سال هم حقوقش همین مبلغ حقوق من هست ایا نباید فرقی بین حقوق من با ۲۵ سال وهمسر و فرزند داشتن با کارمند مجردی که دو سال سابقه دارد فرق کند این چه عدالتی هست
  اقای رعیسی تو که در انتخابات و در قوه قضاعیه دم از عدالت میزدی صد رحمت به همون روحانی که میکفتید طرفدار غرب است و به کشور و مردم …. میکند
  اقای رعیسی اگر با همین فرمون جلو بری با این رعیس برنامه و بودجه ات و وزرای فاتحه این دولت هم باید خواند فکر سه سال دیگه هم بکن که مردم باید بیایند رای بدهند اون وقت خواهی دید که دیگه چیزی از دولتت باقی نخواهد ماند.
  اقای رعیسی شعارهایت را باور بکنیم یا وضعیت موجود جامعه و گرانی …. در صدی و افزایش حقوق ۱۰ در صدی کدومش به هم میخوره تا دیر نشده به فکر محرومان جامعه و حقوق حد اقل بگیران باش وگر نه همین سه سال بیشتر رعیس جمهور نیستی از ما گفتن بود امیدوارم گوش شنوا داشته باشید


 • مشک عنبر

  تاریخ : ۳۰ - خرداد - ۱۴۰۱

  باز نشسته سرپرست خانواده ۴۴۰۰حقوق من بوده یک میلیونو ۸۰ تومان به من اضافه شده مگر قرار نبود ۷۵در صد اضاف بشه حداقل این انصاف نیست پول داروی من هم نمیشه من دیابتی هستم با این همه چیز گرون من این یک میلیونو چکارش کنم که اضاف شده من از این حقوق راصی نیستم مسولین خودشونو زی دین ما نکنن چون من یک عمر زحمت کشیدم کار سخت داشتم همیشه حق مارو ضاع کردن راصی نیستم به خدا فکری به حال ما بکنید