• ۱۴ / اسفند ۱۳۹۹ / ۲۱:۳۹
 • شناسه خبر : 46946
 • منبع خبر: صدا وسیما

معاون وزیرآموزش وپرورش: بازگشایی مدارس در سال آینده قطعی است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: آماده بازگشایی مدارس تحت هر شرایطی هستیم، زیرا نگرانی ما سطح سواد دانش آموزان است.

به گزارش اول فارس، رضوان حکیم زاده با اشاره به وضعیت بازگشایی مدارس ابتدایی در کشور تاکید کرد: آمادگی کامل برای بازگشایی مدارس کشور در سال آینده تحت هر شرایطی وجود دارد.
وی ادامه داد: تصور اینکه کودکی که شناختی از دنیای مدرسه ندارد از طریق گوشی یا تبلت حروف الفبا را به طور کامل یاد بگیرد غیر قابل قبول است، حتی کشور‌هایی که در امر آموزش پیشرو هستند، علی رغم اینکه دسترسی‌های خوبی در زمینه‌های فن آورانه از جهت سرعت و پهنای باند دشتند مدارس را در دوره ابتدایی با حفظ پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی کردند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ما نیز به دلیل دغدغه جدی که راجع به آموزش دانش آموزانمان داشتیم در ستاد ملی کرونا پیشنهاد کردیم و تصویب شد و در مناطق روستایی، عشایری و حاشیه شهر که خانواده‌ها نمی‌توانند کمک کننده باشند به صورت محدود توانستیم جریان آموزش را به صورت حضوری برای پایه‌های اول و دوم برگزار کنیم.
وی بیان داشت: ما به شدت نگران سطح سواد یک نسل هستیم و کودکانی که امروز کلاس اول هستند اگر پایه سواد ضعیفی داشته باشند بنا‌های بعدی خوب شکل نخواهد گرفت و ممکن است در آینده آن‌ها تأثیرگذار باشد لذا امیدواریم با ارزیابی صحیح و برنامه‌های مداخله ایی بتوانیم تا حد زیادی نگرانی‌ها را برطرف کنیم.

بیشتر بخوانید:

جزئیات بازگشایی مدارس واکسیناسیون معلمان و رانندگان سرویس
نحوه انتخاب رشته دانش‌آموزان پایه نهم به صورت «غیرحضوری»
شروط جدید آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس در مهرماه

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - اسفند - ۱۳۹۹

  هرزمان بچه هام واکسینه شدند اجازه میدم برن مدرسه


  پاسخ

 • عباس جنتی

  تاریخ : ۱۴ - اسفند - ۱۳۹۹

  حالا ببین خودت و دولتت سال دیگه هستید بعد از بازگشایی حرف بزن.بچه ها جونسون رو از سر راه نیاوردند


  پاسخ