• ۲۳ / دی ۱۳۹۹ / ۲۲:۱۰
  • شناسه خبر : 42738
  • منبع خبر: ایلنا
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری مازندران خبر داد:

ممنوعیت ورود افراد غیرساکن به مازندران از 24 دی

علی شیرازی گفت:کارت های ترددی که از قبل صادر شده بود از ساعت ۸ صبح امروز فاقد اعتبار است.

به گزارش اول فارس ،صدور کارت های تردد در ایام محدودیت کرونایی موضوعی بود که در چند ماه گذشته مورد اعتراض مردم بومی در شهرستان های شهرهای شمالی بوده است.بخصوص در آخر هفته‌ها که شاهد  تردد بسیار بالای خودروهایی با پلاک هایی از استان های مجاور بوده ایم.

علی شیرازی مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری مازندران با عنوان اینکه ستاد مقابله با کرونا مازندران حسب دستور استاندار در خصوص اعمال محدودیت های جدید تردد به منظور کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا در سطح استان تصمیمات جدیدی اتخاذ کرد، خاطرنشان کرد: به همین منظور در سطح استان مطابق با دستور العمل ابلاغی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا (وضعیت قرمز و نارنجی ) تصمیمات لازم اتخاذ شد به طوری که همه کارت های تردد قبلی به جز کارت تردد شبانه دارای هولوگرام، باطل  و از درجه اعتبار ساقط شدند.

رئیس دبیرخانه شورای تامین استان مازندران تصریح کرد: صرفا افراد بومی ساکن هر شهرستان مجاز به تردد خودرویی در آن شهرستان بوده و ورود افراد غیرساکن ممنوع است و ملاک تردد خودرویی افراد منوط به ارائه کارت ملی پلاک خودرو و یا بیمه نامه مرتبط با شهرستان و همچنین کارت شناسایی ادارات، کارخانجات و نهادها و یا برگ ماموریت های اداری مهر شده آنان، پروانه کسب و سند مالکیت در آن شهرستان است.

شیرازی اظهار کرد: فرمانداران صرفا در مواقع اضطرار (امور پزشکی و قضایی ) بصورت محدود و با قبول مسئولیت مجاز به صدور برگ تردد با قید زمان مشخص هستند.

او گفت: افرادی که در شرایط اضطراری مجبور به تردد در شهرستان های غیرمحل سکونت گردند جریمه شوند با ارائه مدارک مثبته به فرمانداری ودر صورت تایید با مکاتبه با راهور نسبت به حذف جریمه آنان توسط راهور اقدام خواهد شد. مدیران دستگاههای اجرایی نیز در صورت جریمه پرسنل ضمن پیوست مدارک با فرماندهی محترم راهور استان مکاتبه کنند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری مازندران، افزود: تردد خودروهای امدادی و درمانی، خطوط نفت، گاز، آب، برق، شبکه های مخابراتی، تاکسی تلفنی ها، حمل بار و کالاها و مایحتاج اساسی مردم و واحدهای تولیدی مشمول ممنوعیت ها نمی شوند.

او  یادآور شد: با توجه به اینکه کارت های تردد قبلی از ساعت ۸ صبح امروز فاقد اعتبار می باشد لذا مقرر گردید فرمانداران، صدا و سیمای مرکز استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نسبت به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم در راستای اجرای طرح اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

یک چوپان روستایی ایرانی پزشک بدون مرز شد(+ویدئو)
آب پز کردن توله خرس توسط زوج شکارچی در مازندران
ارزان قیمت ترین ویلاهای فروشی در مازندران و گیلان

ثبت دیدگاه