• 25 / دی 1400 / 22:15
  • شناسه خبر : 71829

میزان بارندگی در شهرستانهای مختلف استان فارس+ جدول / هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای ۲۰ استان

اداره کل هواشناسی استان فارس آخرین وضعیت آب و هوایی این استان  را اعلام کرد.

بر اساس جدید ترین اطلاعیه هواشناس ، آسمان استان فارس در روز برای روز  یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ آسمان نیمه ابری همراه با بارش، برای مناطق شمالی در بعدازظهر کاهش بارندگی را خواهیم داشت. این سامانه بارشی برای دوشنبه و سه شنبه در اکثر مناطق استان به ویژه مناطق جنوب غربی و جنوبی بارندگی خواهد داشت. در مناطق سردسیر شمال و ارتفاعات مرکزی استان بارشها به شکل برف و در مناطق جنوبی گاهی همراه با رعدوبرق پیش بینی میشود.

هواشناسی استان فارس میزان بارش باران در مناطق مختلف استان فارس را تا ساعت ۲۱٫۳۰دقیقه امروز  ۲۵ دی ماه را اعلام کرد.

بیشترین میزان بارندگی سامانه بارشی اخیر با ۹۳٫۶ میلی متر در شهرستان سپیدان(اردکان) به ثبت رسیده است.

در شهرستان ممسنی ۸۲٫۳ ، کازرون ۷۰٫۳ میلی متر باران و در شیراز هم ۱۵٫۱ میلی متر و شهرک گلستان شیراز ۴۷٫۶ باران باریده است.

میزان بارش باران در مناطق مختلف استان فارس به شرح زیر است:

هشدار هواشناسی در خصوص تشدید بارش ، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها در ۲۰ استان

در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود.

به گزارش اول فارس، سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارندگی در نقاط مختلف کشور طی هفته جاری نسبت به تشدید بارش در ۲۰ استان و آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها هشدار داد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌رنگ نسبت به  تشدید فعالیت سامانه بارشی هشدار داده و آورده است: بارش باران، وقوع رعد و برق، وزش باد شدید موقت، کاهش دما، در نواحی مستعد ریزش تگرگ و در نواحی با اقلیم سرد و مرتفع بارش برف و کولاک برف امروز (۲۵ دی‌ماه) برای استان‌های بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، نیمه شرقی خوزستان، هرمزگان، کرمان، نیمه غربی یزد، خراسان جنوبی و خراسان رضوی و روز یک شنبه ۲۶ دی‌ماه برای نیمه جنوبی فارس، بوشهر، غرب و جنوب غرب سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی، نیمه جنوبی خراسان رضوی، اردبیل، گیلان، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود.

حاکمیت این شرایط جوی دوشنبه (۲۷ دی‌ماه) در استان‌های گیلان، غرب مازندران، آذربایجان غربی، اردبیل، لرستان، کردستان، کرمانشاه، زنجان، ایلام، شمال خوزستان، هرمزگان و جنوب کرمان و سه‌شنبه (۲۸ دی‌ماه) در استان‌های هرمزگان، کرمان، فارس، بوشهر، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی، جنوب شرق لرستان، نیمه شرقی خوزستان و چهارمحال و بختیاری انتظار می‌رود.

از مخاطرات این پدیده جوی می‌توان به جاری شدن روان‌آب، آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، سیلابی شدن رودخانه‌ها، لغزندگی، پدیده مه و کاهش دید در جاده‌ها، مسدود شدن جاده‌های مواصلاتی و برف‌گیر، احتمال افت فشار گاز، تاخیر و یا احتمال لغو پرواز اشاره کرد و سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بازگشایی آبروها و دهانه پل‌ها، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، تجهیز خودروها به ادوات زمستانی و اطمینان از سوخت کافی، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، جمع‌آوری دام‌ها از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، مدیریت در مصرف انرژی و آمادگی فرمانداری‌ها و سایر دستگاه‌های امدادی برای مقابله با رخداد خسارات احتمالی و آمادگی برای برف‌روبی توصیه می‌کند.

 سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به فعالیت سامانه بارشی آورده است: بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت، در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف و رخداد مه امروز (۲۵ دی‌ماه) برای استان‌های سمنان، شرق یزد، لرستان، شمال خوزستان، آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، شمال اردبیل، البرز، ارتفاعات البرز و تهران و ارتفاعات شمالی قزوین و فردا(۲۶ دی‌ماه) برای استان‌های مازندران، لرستان، ایلام، تهران، البرز، قزوین، زنجان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و آذربایجان شرقی قابل پیش‌بینی است.

این شرایط جوی دوشنبه (۲۷ دی‌ماه) در استان‌های آذربایجان شرقی، فارس، بوشهر، خراسان جنوبی، تهران، البرز، قزوین، جنوب خراسان رضوی و مرکزی و سه‌شنبه (۲۸ دی‌ماه) در استان‌های خراسان رضوی، البرز، تهران، قزوین، مرکزی، غرب اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد انتظار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه