• ۰۹ / دی ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۲
 • شناسه خبر : 41620
 • منبع خبر: استانداری فارس

نظر استانداری در باره ادامه محدودیت های کرونایی در استان فارس

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری استاندار فارس گفت: برگزاری هرگونه مراسم‌ و تجمعی در همه وضعیت‌های قرمز، نارنجی و زرد ممنوع است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: برگزاری هرگونه مراسم‌ و تجمعی در همه وضعیت‌های قرمز، نارنجی و زرد ممنوع است.

به گزارش اول فارس ، عبدالرضا قاسم‌پور با اشاره مراسم‌های پیش رو در دی ماه جاری از فرمانداران، بخشداران  و مسئولان بهداشت و درمان شهرستان‌ها خواست بر اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها  نظارت دقیق وجدی داشته باشند.
او ادامه داد: این طرح با هدف اعمال محدودیت صحیح و مناسب در جهت فرمایش رهبر  معظم انقلاب در جلسه هشتم خردادماه امسال ستاد ملی کرونا در دست اجرا است.
 وی بیان کرد: امسال با توجه به شیوه ویروس کرونا، شرایط همانند سال‌های گذشته برای برگزاری مراسم‌ها و یادبودها مهیا نیست و برگزاری مراسم‌های آیینی و مذهبی در هیچ کدام از وضعیت‌های زرد نارنجی و قرمز امکان پذیر نخواهد بود.
قاسم پور گفت: برگزاری هرگونه تجمع سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و غیره نیز در همه وضعیت‌های قرمز، نارنجی و زرد ممنوع است و با توجه به فصل زمستان و سرما و سرعت بالای شیوع و انتقال بیماری کرونا در این فصل، هرگونه اقدام بر خلاف مفاد طرح جامع، شیوع موج جدید بیماری در استان را رقم سبب خواهد شد.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: شرایط به گونه‌ای است که امکان برگزاری مراسم‌های حضوری حتی در شهرهای با وضعیت زرد هم فراهم نیست و برگزاری نماز جمعه نیز در تمام شهرهای دارای وضعیت سه گانه ممنوع است.
قاسم پور، از تمام فعالان و دست اندرکاران نهادها و مسئولان برگزاری مراسم‌های مرتبط با ماه جاری از جمله نهم دیماه و ایام فاطمیه خواست مراسم‌ها را به صورت غیر حضوری و با استفاده از فضای مجازی و ظرفیت  رسانه‌ها برگزار کنند.
او گفت:سایر محدودیت‌های طرح جامع دربحث ترددهای خودروریی،ممنوعیت ورودبه شهرهای قرمز و نارنجی،ممنوعیت تردد شبانه خودروهای پلاک شخصی، آموزش، اداری، دورکاری کارکنان دولت و فعالیت مشاغل و اصناف مطابق با رنگ بندی شهرها همچنان ادامه دارد و اجرا می‌شود.

آخرین آمارها حاکی است که از  ۳۶ شهرستان استان فارس ۳۳ شهرستان وضعیت زرد و سه شهرستان وضعیت نارنجی از نظر شیوع ویروس کرونا دارند.

عضو گروه واتساپ اول فارس شوید

ثبت دیدگاه

 • ب،ب

  تاریخ : ۹ - دی - ۱۳۹۹

  شما وقتی مدارس تعطیل می کنید ، پس همین دانش آموزان را به کلاس های ورزشی که ازنظر بهداشت رعایت نمی شود.هیچ جلوگیری نمی شود.پس چطور مردم کرونا نگیرند.


  پاسخ

 • امراله مهماندوست

  تاریخ : ۹ - دی - ۱۳۹۹

  کی کرونا تموم میشه دیگه پیر شدم


  پاسخ

 • شهروند

  تاریخ : ۹ - دی - ۱۳۹۹

  اینا همش الکیه چطور اداره اداره کل نوسازی مدارس از شنبه ششم دی ماه محدودیتها رو لغو کرده وبا حضور همه کارمندا جون ۱۵۰خانواده رو به خطر انداخته


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۰ - دی - ۱۳۹۹

  چطور محدودیت جاده ای هست که همه اونهایی که در جاده میرن و میان هیچ جریمه نمیشن؟ بخدا یه فامیل بی فرهنگ داریم م هر ۴ شنبه از شیراز میره به شهرستان و جمعه هم بر میگرده تا حالا هیج جریمه ای هم نشده. خواهشا در جاده جریمه کنید که نروند مردم


  پاسخ

 • صابر

  تاریخ : ۱۱ - دی - ۱۳۹۹

  اگر کسی بعدازساعت ۹شب خانوادش مریض بشن بخاد ببرشون درمانگاه وجریمه بشن ،آیا این انصافه ،اما اگر مردم را بکشونید توی صف احرازهویت وسجام وخرید سیم کارت ،اینا مشکلی نداره .
  واقعا خیلیعجیب هست که مدیران ما اینطور طرح وبرنامه هایی برای مردم پیاده می کنند .که درواقع توی این شرایط سخت باعث اضطراب بیشتر مردم میشه


  پاسخ