• ۱۰ / اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۶
 • شناسه خبر : 46608
تکذیب شد

نظر معاون استاندار در باره ” تعطیلی استان فارس ” از ۱۵ اسفند

معاون استاندار فارس:از هموطنان تقاضا داریم که از سفر به استان فارس و شهر شیراز خودداری کنند چرا که در مبادی ورودی استان و شهر اجازه ورود نخواهند یافت و علاوه بر این جریمه ۵۰۰ هزار تومانی نیز به ازای هر ۲۴ ساعت برای آنها لحاظ خواهد شد.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا گفت: تعداد شهرستان‌های استان دارای وضعیت نارنجی شیوع ویروس کرونا که طی یکی دو هفته اخیر در استان وضعیت نارنجی نداشتند به پنج شهرستان رسید.

عبدالرضا قاسم پوربا اعلام این مطلب افزود: البته تعداد شهرستان‌های نارنجی استان در مقایسه با ۲ ماه اخیر روند کاهشی داشته اما نسبت به ۲ هفته اخیر این روند افزایشی بوده است.
وی ادامه داد: پنج شهرستان دارای وضعت نارنجی استان شامل پاسارگاد، خنج، گراش، لامرد و مُهر است.
او اظهار داشت: علاوه بر این، ۱۱ شهرستان استان دارای وضعیت آبی و ۲۰ شهرستان نیز دارای وضعیت زرد هستند.
معاون استاندار فارس اضافه کرد: هرچه رنگ شهرستان‌ها از آبی به سمت زرد، نارنجی و قرمز پیش برود به همان میزان محدودیت‌ها نیز بیشتر و سختگیرانه تر خواهد بود و قطعا ضرر و زیان تداوم این روند به ویژه در آستانه نوروز متوجه اصناف مختلف خواهد شد.
قاسم پور گفت: عادی پنداشتن و ساده‌انگاری شرایط، رفتن به پاساژها، مراکز خرید و مکان‌های شلوغ و پر ازدحام بسیار خطرناک است و به همین دلیل در استان تمام تجمعات سیاسی، علمی، مذهبی، مجالس ختم و عروسی و هر مراسم دیگری را با هدف حفظ سلامت مردم ممنوع اعلام کرده‌ایم چرا که تجمعات عامل اصلی شیوع ویروس کرونا است.
وی گفت: به فرمانداران و بخشداران هم تاکید کرده‌ایم که مانع هرگونه تجمع شوند و بازرسی‌های میدانی خود را انجام دهند که این کار هم اینک در حال انجام است.
 

ورود مسافر نوروزی به فارس و شیراز ممنوع
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا گفت: شهر شیراز هم‌اینک از نظر رنگ بندی در شرایط زرد است اما با توجه به مسافرپذیر بودن این کلانشهر، ورود مسافر نوروزی به این شهر را ممنوع اعلام کرده‌ایم.
قاسم پور افزود: بنابراین از هموطنان تقاضا داریم که از سفر به استان فارس و شهر شیراز خودداری کنند چرا که در مبادی ورودی استان و شهر اجازه ورود نخواهند یافت و علاوه بر این جریمه ۵۰۰ هزار تومانی نیز به ازای هر ۲۴ ساعت برای آنها لحاظ خواهد شد.
وی ادامه داد: شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان هیچ برنامه‌ای برای نوروز امسال ندارند، هیچ خدماتی به مسافران و گردشگران ارائه نمی‌شود، مدارس اجازه همکاری برای اقامت مسافران ندارند، کمپ‌های اقامتی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها راه‌اندازی نمی‌شوند،  مهمانسراهای دولتی و خوابگاه‌های دانشجویی هم اجازه ارائه خدمات به مسافران نوروزی ندارند.
او اضافه کرد: ممنوعیت تردد شبانه خودروها نیز در سراسر استان از ساعت ۲۱ تا سه بامداد در تمام شهرستان‌های استان به قوت خود باقی است و جریمه ۲۰۰ هزار تومانی هم برای خودروهای متخلف اعمال خواهد شد.
 

شایعه تعطیلی استان از ۱۵ اسفند صحت ندارد

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، با اشاره به شایعه تعطیلی استان از ۱۵ یا ۲۰ اسفند گفت: چنین چیزی صحت ندارد اما اگر مردم همکاری نداشته باشند با افزایش تعداد مبتلایان و تغییر رنگ وضعیت شهرستان‌های استان، مجبور به اعمال محدودیت‌های بیشتر در زمینه فعالیت اصناف، برگزاری مراسم‌ها، فعالیت ناوگان حمل و نقل، تردد خودروها و دیگر موارد خواهیم بود.

 برای شکست کرونا راهی جز رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیست.
وی همکاری مردم در مقابله با کرونا طی یک سال گذشته را خوب ارزیابی کرد و گفت: طی این اکثر شهروندان به جز عده‌ای محدود، همکاری خوبی داشتند و انتظار داریم که این همکاری‌ها ادامه داشته باشد چرا که برای شکست دادن کرونا و ریشه کنی آن راهی جز رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌ها نداریم.
قاسم پور افزود: انتظار ما از مردم این است که با توجه به شیوع انواع مختلفی از ویروس جهش یافته کرونا، حتما از ماسک استفاده کنند، از برپایی میهمانی‌ها و دورهمی خودداری کنند و خرید و دید و بازدید عید را کنار بگذارند تا با واکسیناسیون گسترده‌تر کرونا سال آینده شاهد ریشه کنی این ویروس باشیم.
او گفت: انجام تست کرونا، فرهنگسازی، کمک‌های مومنانه و حفاظت از گروه‌های آسیب پذیر همچنان در استان ادامه دارد، تقویت درمان سرپایی در دستور کار است و محدودیت‌های هوشمند نیز برابر با رنگ بندی شهرهای استان اعمال می‌شود.

فعالیت اصناف ساماندهی خواهد شد
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا بیان کرد: همچنین با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، اتاق اصناف، اتحادیه‌های صنفی و شهرداری‌ها مکلف به ساماندهی و مدیریت فعالیت صنوف مختلف، بازارهای روز و دست فروشان در استان شده‌اند.
قاسم پور گفت: گشت‌های نظارتی بهداشت و درمان و کمیته نظارت استانی نیز بر روند فعالیت اصناف نظارت دارند تا ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود.
وی اظهار داشت: البته همچنان معتقدیم که بهتر راه پیشگیری، در خانه ماندن و پرهیز از حضور در مکان‌های شلوغ، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک است.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در بخش تولید یک روز هم تعطیلی نداشته‌ایم گفت: طی این مدت صیانت خوبی نیز از اشتغال انجام شد.
قاسم پور افزود: رسانه‌ها نیز از ابتدای شیوع ویروس کرونا اثرگذاری خاصی داشتند و به مدیریت هرچه بهتر این بیماری کمک کردند؛ امیدواریم با تداوم و تقویت فضای همدلی موجود در استان و با هم‌افزایی هرچه بیشتر، هرچه سریعتر شاهد نابودی این ویروس باشیم.

عضوگروه واتساپ اول فارس شوید

ثبت دیدگاه

 • شهروند

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۹

  اگه مترو تعطیل نکنن فاجعه میشه. اون سری دیر عمل کردن و دیر تعطیل کردت، اینبار کاش زود تعطیلش کنن


  پاسخ

 • اااا

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۹

  مترو چون در فضای سر بسته هست میشه تعطیلش کرد ولی تو را خدا اتوبوسای درون شهری را تعطیل نکنید. چون داخل اتوبوسا همه مسافرا ماسک میزنن.و مسافر نسبت به متروها کمتره . تو را خدا ما کارمند هستیم و ماشین هم نداریم. دیگه پول نداریم روزی دوبار اسنپ بگیریم . چون کرایه اسنپ ها خیلی رفته بالا. تاکسی ها که سه نفر صندلی عقب سوار میکنن و اصلا هم رعایت نمیکنند . خواهشا اتوبوسا را تعطیل نکنید…


  پاسخ

 • س

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۹

  خدا خیرتون بده لطفا تعطیلی بشه تا ازپیشرفت کرونا جلو گیری بشه


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۹

  جلومسافرت خود شیرازی ها هم گرفته بشه نه ازورود به شیراز جلوگیری بشه پلاک شیراز که توکل استان تردد دارن راحت تفریح میرن بعدهم چون پلاک شیرازه اجازه ورود دارن


  پاسخ

 • مریم ساریخانی

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۹

  سلام خدا قوت من از صفاشهر باید برم شیراز برا سونو سلامت تو شهر و اطراف شهرستان وجود نداره تاریخ ۲۰ اسفند با این محدودیت و جریمه چه باید کنم


  پاسخ

 • Mehrdad

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۹

  دوست س چرا باید تعطیل بشه،،،، وقتی مردم رعایت نمیکنن،،، تعطیل بشه،، شما میای چک‌های مارو پاس کنی؟؟؟؟ پس نظر نده لطفا


  پاسخ

 • امیل زولا

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۹

  مگه میشه صفاشهر نداشته باشه؟؟؟؟همه جا سونو سلامت داره …


  پاسخ

 • امیل زولا

  تاریخ : ۱۱ - اسفند - ۱۳۹۹

  اگه سونو داشت تو اوضاع کرونا مجبور نبودم با این وضع بارداری بیام شیراز بعدشم خود دکتر زنان می‌فرسته سونو سلامت شیراز


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۱ - اسفند - ۱۳۹۹

  تو نرو جایی، وکیل وسیع شیرازی ها هستی مگه؟؟؟؟


  پاسخ