• ۱۹ / بهمن ۱۳۹۹ / ۶:۵۷
 • شناسه خبر : 44742

نظر وزارت آموزش وپرورش در مورد کاهش پرداخت حق‌التدریس معلمان

وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای، کاهش پرداخت حق التدریس و تغییر روش محاسبه کارکرد حق‌التدریس را رد کرد.

به گزارش اول فارس ، وزارت آموزش و پرورش در پی برخی مطالب که اخیرا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی درباره شایعه کاهش پرداخت حق التدریس معلمان منتشر شده است، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

«بدون تردید مجاهدت علمی، خلاقیت‌ها و نوآوری‌های معلمان در دوران شیوع کرونا را باید نشان بارزی از ایثار و گذشت معلمان و همراهی آنان با جامعه در شرایط بحران دانست که با اجرای نقش متفاوت خود در مسیر تداوم فرایند یاددهی-یادگیری توانستند در تحقق عدالت آموزشی گام های استواری بردارند. وزارت آموزش و پرورش همواره تلاش خودرا معطوف به قدردانی، احقاق حقوق و ارتقای جایگاه معلمان کرده است.

نظر به سؤالات تکراری که همکاران در فضای مجازی در رابطه با نحوه محاسبه حق‌التدریس شاغلین در اسفندماه ۱۳۹۸ و بهار ۱۳۹۹ مطرح کرده‌اند، مقرر شد، در هر شهرستان بر اساس شیوه‌نامه‌ای که معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع ارسال می‌کند، کارگروهی متشکل از مدیر آموزش و پرورش و کارشناسان موضوعی و مرتبط و میزان حضور و کارکرد همکاران در ماه‌های مذکور برای نتیجه اعلام شود تا مشخص شود مبلغی که پرداخت شده تا چه حد با میزان کارکرد واقعی افراد مرتبط بوده و بر اساس آن تصمیم‌گیری مقتضی به عمل آید.

ضمن تکذیب کسری پرداخت حق‌التدریس‌ها و تغییر روش محاسبه کارکرد حق‌التدریس غیرموظف، توصیه می شود؛ فرهنگیان گرامی اخبار مربوط به این وزارتخانه را فقط از طریق پورتال اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش و رسانه‌های معتبر پیگیری کنند».

بیشتر بخوانید:

جزئیات پرداخت عیدی فرهنگیان و افزایش حقوق معلمان خرید خدمت
نظر وزارت آموزش و پرورش در باره بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان
ماجرای کلاهی که سر مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان رفت !

ثبت دیدگاه

 • مهرداد

  تاریخ : ۱۹ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام عملاو واقعیت اینست که کم واریز شده دیگه توضیح نداره


  پاسخ

 • مسعود

  تاریخ : ۱۹ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام معلم حضوری و غیر حضوری تدریس کرده ،در وضعیت این بیماری خطر کردیم ودر کلاس هفته ای دو یا سه روز حاضر شدیم ،با همین ۲ میلیون تمامش کردید؟


  پاسخ

 • رضا

  تاریخ : ۲۰ - بهمن - ۱۳۹۹

  با سلام چون از اول سال تحصیلی طبق بودجه بندی تدریس انجام میشود در سال تحصیلی گذشته مقدار باقیمانده کتاب ها طبق بودجه بندی از اسفند بصورت آنلاین تدریس شده و اگر کار معلم در دو یا سه کلیپ و ارسال چند ویس و تصویر می بینید ولی معلم برای هر یک ازین کلیپ ها کلی وقت گذاشته بعلاوه اینکه معلمین ابتدایی غیر از ارسال کلیپ و ویس و تصویر حداقل برای هر دانش آموز ۴تا۵دقیقه وقت میذارن جهت تصحیح تکالیف انها که حداقل ۲ساعت میشود پس چرا باید حق الزحمه آنها کم شود اگه در جریان تدریس موبایل معلمی خراب شود که این اتفاق افتاده باید پول این حق التدریس را موبایل بخرد.. پس انصاف نیست حق الزحمه معلمی که اون هم یکسال بعد پرداخت میشود کم گردد


  پاسخ