• ۲۴ / فروردین ۱۴۰۰ / ۹:۵۶
  • شناسه خبر : 50689

نقض پروتکل‌های بهداشتی توسط ۱۲ مدیرکل دستگاه اجرایی استان فارس

جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به برخورد با دستگاه‌های دولتی ناقض پروتکل‌های بهداشتی گفت: به ۱۰ تا ۱۲ مدیرکل روز گذشته تذکر داده شد.

 به گزارش اول فارس، عبدالرضا قاسم‌پور عصر روز گذشته  درباره آخرین وضعیت کرونا در استان فارس اظهار داشت: ۲۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۲ شهرستان بختگان و سرچهان در وضعیت زرد قرار دارند.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد از تست‌های گرفته شده در حال حاضر مثبت است، گفت: ضریب اشغال تخت‌ها بالا و بیمارستان‌ها اشباع شده است، اما افزایش تخت‌ها ادامه دارد و همه دستگاه‌ها در کنار بخش بهداشت و درمان قرار گرفتند.

جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه نظارت بر بخش اداری و دولتی جدی است که باید پروتکل ‌را رعایت کنند، افزود: اعمال دورکاری و استفاده کارکنان و ارباب رجوع با فاصله اجتماعی و عدم ارائه خدمات به کسانی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند از جمله مواردی است که در محیط اداری باید رعایت شوند.

قاسمپور با بیان اینکه روز گذشته ۱۰ تا ۱۲ مدیرکل در همین زمینه تذکر گرفتند، بیان کرد: ۲۴ ساعت بعد دوباره نظارت می‌شود اگر تخلف ادامه داشته باشد با مدیر مربوطه مطابق قوانین برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه انتظار این است که ابتدا بخش دولتی پروتکل‌ها را رعایت کنند، تاکید کرد: اگر دستگاه‌های اداری رعایت نکنند براساس ضوابط و مقررات با مدیر مربوطه برخورد می ‌شود و هیچ تعارفی در هیچ رده و پستی نداریم.

جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا  درباره باز بودن برخی از مشاغل در سطح شهر گفت: مشاغل گروه یک تعدادشان زیاد است و ۷۰ – ۸۰ درصد از مشاغل جز گروه یک هستند اما بسیاری از مشاغل نیز در این شرایط رو به سیاه ضرورتی برای فعالیتشان دیده نمی‌شود چراکه وضعیت بحرانی است و باید شهر خلوت شود.

قاسمپور با بیان اینکه از ابتدای شروع موج چهارم نظارت‌ها جدی‌تر شده است، افزود: اکیپ نظارتی فرمانداری شیراز روز گذشته آغاز به کار کرده و ۴۰ اکیپ در شهر شیراز و صدرا و بخش مرکزی و ارژن بر فعالیت اصناف نظارت می‌کنند همچنین در سایر شهرستان‌ها هم بازرسی‌های میدانی بر بخش دولتی و غیردولتی ادامه دارد.

وی با تاکید بر تقویت نظارت‌ها گفت: در گروه‌های شغلی که برخی از ادارات متولی هستند، اگر کوتاهی صورت بگیرد با مدیرکل دستگاه برخورد می‌شود به طور مثال در زیر مجموعه آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، ارشاد اسلامی و بهزیستی مواردی بوده که باید اداره کل نظارت کند و در غیر این صورت برخورد می‌شود.

بیشتر بخوانید:

” تذکر لسانی ” کشفی جدید برای مقابله با کرونا در استان فارس
اعتراض نماینده فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند به افتتاح شتابزده سد «هایقر»
مرگ تلخ یک استان فارسی بر اثر سقوط جرثقیل در باشت+عکس

ثبت دیدگاه

  • ناشناس

    تاریخ : ۲۴ - فروردین - ۱۴۰۰

    آی کاش دیوان محاسبات استان … هم تذکری داده میشد چون نیروهای صف در تمام ادارات بدون کم و کاست حاضر هستند


    پاسخ