• 15 / شهریور 1401 / 21:45
  • شناسه خبر : 94088

نماینده ولی فقیه در استان فارس به شهردار جدید شیراز چه گفت؟

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه شهر با جناح‌بندی و تقابل به آرامش نخواهد رسید خطاب به شهردار جدید شیراز گفت: نسبت به توانای‌‌های شما آشنایی دارم و در جریان توانمندی‌ها و آشنایی شما با کار مجموعه هستم و این خود می‌تواند زمینه توفیق باشد

به گزارش اول فارس از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در دیدار با دکتر محمدحسن اسدی شهردار شیراز خطاب به وی گفت: خود شما بهتر می‌دانید پذیرفتن مسئولیت خصوصا در این وضعیت خاص جهانی، ملی و استانی، جز دغدغه خدمت هیچ انگیزه دیگری نمی‌تواند داشته باشد.

وی اظهار داشت: چراکه هر انگیزه‌ای از انگیزه‌های مادی و دنیوی بدون اینکه انسان این همه زیر بار سختی کار باشد در جاهای دیگر بهتر از اینجا تامین می‌شود، اما خدمت مسلما یک عبادت بزرگ است و اگر کسی موفق به خدمت شود هم در چشم مردم هم در پیشگاه خدا مقام و درجه پیدا می‌کند و لذا گاهی ارزش دارد که انسان سختی‌های این فضا را به خود هموار کند.

او با اشاره به وضعیت فعلی شهرداری شیراز گفت: بنده نسبت به توانای‌‌های شما آشنایی دارم و در جریان توانمندی‌ها و آشنایی شما با کار مجموعه هستم و این خود می‌تواند زمینه توفیق باشد اما بالاخره شیراز فضای خاصی دارد و در خصوص توفیق خدمت در این فضا، انسان باید دقت بیشتری کند و کار سخت‌تر است.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: بنده بارها به دوستانی که می‌خواهند خدمتی به شهر و استان کنند گفته ام که تا فضای عمومی شهر آرام نباشد نمی‌توان کارهای بزرگ در آن انجام داد و آرامش با جناح‌بندی و تقابل مسلما جور در نمی‌آید.

آیت‌الله دژکام گفت: اگر فضای شهر به یک نفر اطمینان کرد که بدون غرض برای بهبود وضع شهروندان این کلان شهر بزرگ تلاش می‌کند بقیه موارد آسان می‌شود.

وی افزود: این تحلیل را از زبان یکی از اساتید اخلاق عنوان کردم، مرحوم آیت الله شب زنده‌دار فرمودند “وقتی غرض نباشد خدا همه چیز را درست می کند” این غرض یعنی همین جناح بندی‌ها و تقابل جناح‌ها، لذا شما به‌عنوان بزرگ‌تر یک مجموعه می‌توانید این مورد را به دیگران القا کنید که همه می‌خواهیم برای یک هدف خدمت کنیم.

دژکام ادامه داد: این مسئله اگر در شیراز اتفاق بیفتد همه مدیون شما خواهند شد و امروز نوبت شما است که این را به منصه ظهور برسانید و نگاه همه به این است که دکتر اسدی چه می کند؟ از فردا وارد بحث و جدل می شود با کسانی که در جناح‌های دیگر هستند؟ یا هدف خدمت و بهبود وضعیت شهر است و ایجاد آرامش؟ آنچه که مانع کار و خدمت می‌شود همین مورد است.

وی تاکید کرد: اگر فضا آرام شد و همه اطمینان پیدا کردند که هدف پیشبرد کار شهر است، از هر فردی که مرد میدان است و پای کار می‌ایستد بهره‌مند می‌شویم و غرض‌ورزی در کار نیست، بقیه را خدا حل می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه اظهار داشت: بنده به یاد دارم خیلی از کشمکش‌هایی که در شهر بوده با همین نوع نگاه رو به بهبود رفته و تا وقتی این نگاه نباشد، شهر قفل می‌شود و بهترین راه هماهنگی، همفکری و همیاری همه جریان‌ها است برای اینکه منافع مردم و شهر تامین شود.

او در ادامه به برنامه پنج ساله کاری اعضای شورای شهر و شهرداری اشاره کرد و افزود: دنبال کردن این برنامه، اتفاق خوبی است و رهبر معظم انقلاب هم در دیدار با هیئت دولت فرمودند که باید برنامه داشته باشید و برنامه مهم است ولی برنامه‌ای که قابل اجرا و واقعیت‌گرا باشد.

آیت‌الله دژکام یادآور شد: در چند سال گذشته بحث شهر خدامحور و شهر دینی در شیراز که سومین حرم اهل بیت(ع) است مطرح بوده و اگرچه با اینگونه افق‌های متعالی خیلی فاصله داریم ولی در عین حال شیراز با ظرفیت‌هایی که دارد باید به این سمت برود.

وی تاکید کرد: خواهشی دارم در زمینه مسائل دینی و فرهنگی که تلاشهای خوبی صورت می‌گیرد برخی مسائل را شما حتی اگر مستقیما مسئول نباشید ولی در این مسائل سیاست گذاری شهر مهم است و شهرداری باید ان را مدنظر قرار دهد.

امام جمعه شیراز با اشاره به تعمدی بودن بی توجهی به مسائل فرهنگی در تدوین برنامه پنج ساله شهرداری، افزود: بنده احساس کردم در برنامه ۵ ساله شهرداری، قسمتی که مربوط به مسائل فرهنگی است با آنچه که نگاه انقلاب اسلامی به مقوله فرهنگ بوده فاصله داشت و گویا این نگاه تعمدی بوده و گرچه برای اصلاح این روند تلاش های خوبی صورت گرفته اما جنابعالی نیز باید به این جهت دقت فرمایید.

وی خاطرنشان کرد: اگر مردم حس امیدی پیدا کنند و آرامش ایجاد شود کارها بهتر پیش خواهند رفت و به نتایج مطلوبی خواهیم رسید همانطور که رهبری در سخنرانی خود به دولت فرمودند که یک امید ایجاد کردید.

او گفت: در رابطه با شورا و شهرداری نیز توقع همین است که یک حس امید ایجاد شود که شهر رونق دارد و به سمت آینده خوبی می‌رود و کار راه می‌افتد.
امام جمعه شیراز تاکید کرد: قسمت‌هایی از شهر که در چشم گردشگر است باید از لحاظ زیبایی و جذابیت در حد مطلوب باشد که وقتی گردشگر می‌آید حس کند با یک شهر تمیز، زیبا و ویژه رو به رو است که متاسفانه به این بخش گاهی کم دقتی شده درحالی که مسیرهای گردشگری که تعریف شده باید دائم مراقبت شود با این اسم و رسمی که شیراز دارد، این موصوع دارای اهمیتی ویژه است.

وی تاکید کرد: بحث محرومیت زدایی کار خوبی است اما اینکه چه می‌خواهیم انجام دهیم و چگونه کار کنیم مهم است، در بحث مهاجرت‌پذیری و… باید بسیاری از ابعاد قضایا بررسی شود و اینکه هر کدام از اینها تاثیرش بر اقتصاد و درآمد شهر چگونه است باید مدنظر قرار گیرد.

او اظهار داشت: امروزه دشمن ما در همه دنیا هیاهو راه انداخته که ما نمی‌توانیم شهر و کشور خود را اداره کنیم و همین قدر که تفاوت ایجاد شود و به دنیا  نشان دهیم که ما می‌توانیم شهر را اداره کنیم زمین تا آسمان مسائل دنیا تغییر خواهد کرد و شیراز مبدا این تغییر است و شیراز آغاز این حرکت‌ها در سطح ملی است.

آیت‌الله دژکام گفت: در جایی به دوستان گفتم که موج‌های سیاسی و فرهنگی در کشور ما عموما از شیراز شروع می‌شود و باید مراقب باشیم که چه موجی را شروع می‌کنیم. این نقش ویژه شیراز است، شیرازی‌ها بافکر و توانمند هستند و کار را زیبا و پاکیزه انجام می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

زمان معرفی شهردار جدید شیراز اعلام شد
شهردار شیراز عزل شد یا استعفا داد ؟!
زمان طرح سوال از شهردار شیراز اعلام شد

ثبت دیدگاه

  • حسبن

    تاریخ : ۱۶ - شهریور - ۱۴۰۱

    لطفاً درموردکاسبان دست فروش جهت مجوزتجدیدنطربفرمایید