• 22 / آبان 1401 / 9:33
 • شناسه خبر : 97785

نکات حقوقی مهم مربوط به طلاق و گرفتن مهریه که به شما نمی گویند

گاهی در همان دوران عقد ممکن است زن و مرد به این نتیجه برسند که ادامه زندگی مشترک به صلاح نبوده و بنا به دلایلی قصد داشته باشند از هم طلاق بگیرند و جدا شوند. در چنین مواردی باکره بودن یا نبودن زن در دوران عقد برای طلاق گرفتن تبدیل به موضوعی مهم و حیاتی می‌شود.

در عرف جامعه ایرانی هنگامی که زن و مردی با یکدیگر صیغه عقد نکاح را جاری می‌سازند، محرم و زن و شوهر تلقی می‌شوند. با این حال هرچند به لحاظ شرعی و قانونی آن‌ها زن و شوهر محسوب می‌شوند، مرسوم است پس از اینکه مراسم عروسی برگزار شده و به اصطلاح عروس و داماد زیر یک سقف بروند، ازدواج و رابطه زناشویی شکل گیرد. فلذا معمولا باکره بودن یا نبودن زن در دوران عقد نزد بسیاری از خانواده‌ها یک مسئله مهم تلقی می‌شود. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع چند نکته در مورد طلاق در دوران عقد می‌پردازیم.

چند نکته در مورد طلاق در دوران عقد

طلاق از طرف زن در دوران عقد و باکره بودن
زمانی‌که زن و مردی در دوران عقد هستند و هنوز رابطه زناشویی برقرار نکرده‌اند نیز ممکن است بنا به دلایلی زن بتواند تقاضای طلاق نماید. به عنوان مثال اگر در همان دوران عقد مشخص شود که شوهر اعتیاد خطرناک و مضر دارد یا اینکه همسر خود را کتک زده و بنا به هر دلیل، زمینه سختی غیر متعارف یا عسر و حرج نو عروس را فراهم نموده باشد، زن می‌تواند دادخواست طلاق دهد.

برای تنظیم دادخواست طلاق در دوران عقد و باکره بودن زن، می‌بایست به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه کند. ضمن تقدیم دادخواست، مدارک و مستنداتی که اثبات‌کننده حق طلاق زن باشد، ضمیمه آن گردد. البته انجام مشاوره‌های طلاق نیز ضرورت دارد. در هر حال این قاضی دادگاه است که باید حکم طلاق در دوران عقد را صادر کند و بر خلاف طلاق توافقی، مرد نمی‌تواند از اجرای حکم دادگاه امتناع و از طلاق دادن زن خودداری نماید.

در طلاق از طرف زن در دوران عقد نیز باکره یا دوشیزه بودن زن باید توسط دادگاه با انجام آزمایش‌های پزشکی قانونی احراز شود. دراین‌صورت حکم طلاق بائن غیر مدخوله صادر می‌شود. باکره بودن زن در طلاق از طرف زن نیز آثار مهمی در خصوص مهریه زن و نیز عده طلاق خواهد داشت.

طلاق از طرف مرد در دوران عقد و باکره بودن
بر اساس قانون مدنی ایران حق طلاق اصولا با شوهر است. به این معنا که مرد هر زمان که بخواهد می‌تواند با پرداخت کلیه حق و حقوق قانونی همسر خود از قبیل مهریه، نفقه، اجرت‌المثل ایام زوجیت و نیز پرداخت نصف اموالی که پس از ازدواج به دست آورده است، زوجه خود را مطلقه نماید و برای طلاق از طرف مرد نیازی به ذکر دلایل موجه و مستند به قانون جهت طلاق دادن زن وجود ندارد. اگر به مسائل حقوقی علاقه دارید، به مطلب این افراد نمی‌توانند مسافرت خارجی بروند مراجعه کنید.

حتی در زمان‌های گذشته مرد برای طلاق دادن همسر خود نیازی به مراجعه به دادگاه و گرفتن اجازه طلاق نداشت و می‌توانست با جاری نمودن صیغه طلاق همسرش را طلاق بدهد. در حال حاضر  مردان نیز برای طلاق دادن همسرشان باید به دادگاه دادخواست طلاق داده و پس از پرداخت حقوق قانونی، وی را طلاق بدهند. این امر نیازمند ثبت دادخواست طلاق در دفاتر خدمات قضایی، دریافت گواهی عدم سازش و ثبت طلاق در محضر است.

طلاق در دوران عقد از طرف مرد نیز امکان‌پذیر است. علی‌القاعده نیازی به رضایت زن به طلاق در دوران عقد وجود ندارد. با این حال مانند سایر انواع طلاق اگر اثبات شود که در طلاق در دوران عقد، زن باکره است، تنها به میزان نیمی از آنچه که در عقدنامه مشخص شده است به زن مهریه تعلق می‌گیرد.


چگونه با بخشش مهریه، حق طلاق را بگیریم؟

در موارد بسیاری مشاهده شده که زوجین با بخشش مهریه در ازای حق طلاق تصمیم به جدایی می‌گیرند. این روش از جهاتی مطمئن‌ترین روش برای طلاق توافقی است تا طرفین نسبت به حقوق مالی خود اطمینان داشته باشند.

طلاق در صورت بخشیدن مهریه موضوعی است که ابهامات بسیاری را شامل ‌می‌شود. برای بررسی اینکه آیا رابطه‌‌‌ای میان مهریه و حق طلاق وجود دارد یا خیر ابتدا باید این دو مفهوم را به‌طور جداگانه تعریف کنیم. همراه مجله اینترنتی دلتا باشید تا به این موضوع بپردازیم.

حق طلاق و مهریه
تعریف مهریه به این شکل بیان شده است: آن مالی است که پس از وقوع عقد ازدواج در مالکیت زن قرار می‌گیرد. (به مجرد عقد، زن مالک مهر ‌می‌شود و ‌می‌تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید.) اما طلاق به معنای جدایی زوجین است که زن طی پروسه طلاق می‌تواند تقاضای پرداخت مهریه نماید.

همچنین به حق طلاق در قانون مدنی به این شکل اشاره شده است که: مرد ‌می‌تواند با رعایت شرایط مقرر در این قانون با مراجعه به دادگاه تقاضای طلاق همسرش را بنماید. این حق طلاق در مواردی برای زنان در قانون در نظر گرفته شده است. در مواردی مثل اینکه زن در شرایط عسر و حرج زندگی کند. (شرایط عسر و حرج شرایطی است که زندگی برای زن با سختی و مشقت همراه باشد.) هم‌چنین در مواردی که مرد چهار سال غیبت کند یا از پرداخت نفقه به همسرش خودداری نماید. همان‌طور که‌ مشاهده شد هیچ ارتباطی میان مهریه و حق طلاق وجود ندارد.

طلاق در صورت بخشیدن مهریه
در خصوص طلاق در صورت بخشیدن مهریه باید به بحث بذل مهریه توسط زن برای طلاق گرفتن از همسرش اشاره کنیم. به همین منظور به بررسی دو نوع از طلاق ‌می‌پردازیم. در این‌گونه از طلاق‌‌ها بذل مهریه توسط زن صورت ‌می‌گیرد. نوع اول به این شکل در ماده ۱۱۴۶ قانون مدنی بیان شده است:
(طلاق خلع آن است که زن به واسطه کراهتی (تنفر) که از شوهر خود دارد در مقابل مالی که به شوهر می‌دهد طلاق می‌گیرد اعم از اینکه مال‌ مزبور عین مهر یا معادل آن یا بیشتر یا کمتر از مهر باشد.)

و نوع دوم در ماده ۱۱۴۷ قانون مدنی بیان شده است:
(طلاق مبارات آن است که کراهت از طرفین باشد ((یعنی زن و مرد هر دو از هم تنفر داشته باشند.)) ولی در این صورت عوض باید زائد بر میزان مهر نباشد.) عبارت (باید زائد بر میزان مهر نباشد) به این معنا است که مبلغی که زن به مرد ‌می‌دهد نباید بیشتر از میزان مهریه باشد. حال اگر زن در دوران عده طلاق (مدت زمانی است که زن بعد از طلاق خود همسر خود ‌نمی‌تواند ازدواج مجدد انجام دهد.) از بذل مهریه خود رجوع کند، طلاق بی‌اثر ‌می‌شود و انگار اصلا وجود نداشته است.

اگر به موضوعاتی پیرامون صیغه و ازدواج موقت علاقه دارید، به مطلب آیا بدون اجازه همسر اول می‌توان صیغه کرد؟ در مجله دلتا مراجعه کنید.

عموما در طلاق توافقی نمی‌توان از بخشش مهریه برگشت و دوباره درخواست مهریه کرد.

بهترین روش برای گرفتن حق طلاق

حق طلاق هم به مانند مهریه حتما باید به‌صورت رسمی در یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی تنظیم شده باشد و تنظیم دستی آن حتی در صورت امضای شاهد هم وجاهت قانونی ندارد.

پس این نکته را به یاد داشته باشید که برای گرفتن حق طلاق حتما باید آقا و خانم به همراه کارت ملی و سند ازدواج به یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی مراجعه کنند و آقا وکالت در طلاق را به خانم بدهد.

بهترین روش برای بخشیدن مهریه در ازای حق طلاق
بهترین روش برای بخشیدن مهریه این است که خانم و آقا به اتفاق هم به یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی مراجعه کنند و طی یک سند رسمی خانم مهریه را به آقا ببخشد.


شرایط توقیف خودرو توسط زن برای گرفتن مهریه

یکی از طرقی که زوجه می‌تواند به حق و حقوق مالی خود نسبت به زوج دست پیدا کند توقیف خودرو برای مهریه است.

شرایط توقیف خودرو برای مهریه چیست و از کجا باید انجام گیرد؟ یکی از سوالات پر تکرار است. مهریه در نظام حقوقی ایران به یکی از مهم ترین و چالش برانگیز ترین حقوق مالی زن تبدیل شده است. در دنیای امروز و برخلاف گذشته میزان مهریه به شدت بالا رفته و اصولاً به صورت پرداخت سکه مقرر می‌گردد. همراه مجله اینترنتی دلتا باشید.

شرایط توقیف خودرو برای مهریه
توقیف کردن خودرو برای دریافت مهریه به دو روش امکان دارد:

توقیف خودرو برای مهریه از طریق دادگاه
در این روش باید دادخواستی مبنی بر مطالبه مهریه به دادگاه ارائه شود و همزمان با تقدیم دادخواست تقاضای تامین خوسته نموده تا پس از صدور رای به نفع زوجه فورا خودروی زوج توقیف شود و مجالی برای مخفی کردن یا انتقال سند خودرو به نام دیگری برای زوج باقی نماند.

پس از معرفی خودرو به عنوان تامین خواسته زوجه باید اقدام به استعلام از پلیس راهور کند تا خودرو یا خودروهایی که به نام مرد است را توقیف سندی نماید تا پس از این ناریخ نقل و انتقال سند خودرو امکان پذیر نباشد.

توقیف خودرو برای مهریه از طریق اجرای ثبت اسناد
در این روش با معرفی خودرو به اجرای ثبت اسناد دستور توقیف گرفته می‌شود و پس از آن به مورد ابلاغ گذاشته می‌شود ابلاغ برای زوج حاوی تعیین مدت محدودی (ده روز) است که طی این مدت زوج مهلت دارد مهریه را پرداخت کند و در صورت عدم پرداخت زوج ۳ روز به زوجه مهلت می‌دهند خودرو را معرفی کند و پس از این سه روز دستور توقیف خودرو صادر می‌شود و به پلیس راهور ارجاع می گردد و پلیس راهور خودرو را توقیف می‌کند.

توقیف خودروی در رهن شرکت خودروسازی
نکته حایز اهمیت و پر سوال در مورد توقیف خودرو جایی است که در رهن یکی از شرکت‌های خودروسازی است.

سوالی که برای خیلی از افراد مطرح می‌شود این است که آیا می‌شود خودرویی که در رهن شرکت خودرو سازی است را بابت مهریه توقیف کرد یا خیر؟

پاسخ این سوال مثبت است. با توجه به اینکه رهن مکرر در قانون مدنی به صراحت مورد پذیرش قرار گرفته است می‌توان این خودروهای در رهن یا با این شرایط توقیف نمود اما برداشت دین از این نوع خودروها منوط به این است که میزانی که بابت خودرو هنوز به شرکت تولیدکننده بدهکار است غیر قابل رهن مجدد است و صرفا مبلغی که بابت خودرو تا آن زمان پرداخت شده را می‌توان مورد توقیف بابت مهریه قرار داد.

به طور مثال وقتی زوج خودرویی به ارزش ۱۵۰ میلیون دارد که در رهن یک شرکت خودروسازی است باید برسی شود چه میزان از اقساط پرداخت شده است به طور مثال اگر ۵۰ میلیون از اقساط پرداخت گردیده و  ۱۰۰ میلیون به شرکت تولیدکننده بدهکار است خودروی فوق‌الذکر فقط به اندازه ۵۰ میلیون قابل توقیف برای زوجه است و نه بیشتر.

سوال دیگر خیلی از خانم‌ها بابت توقیف خودروی همسر خود می‌پرسند این است که آیا ممکن است هنگام مزایده خودرو، خودرو را به نام خود بزنند یا خیر؟

در پاسخ این سوال باید گفت امکان این کار وجود دارد ولی صرفا به شرطی که خریدار دیگری وجود نداشته باشد می‌توان درخواست کرد.

نکته مهم دیگر این است که اگر مرد بتواند ثابت کند که خودرویی که زن از او توقیف کرده وسیله کار مرد بوده و وی از طریق آن امرار معاش می‌کرده است و ماشین وی نیز ماشین گران قیمتی از نظر عرف نباشد می‌تواند با استناد به اینکه ماشین مذکور وسیله ضروری زندگی‌اش است و جزو مستثنیات دین حساب می‌شود تقاضای رفع توقیف از ماشین بنماید.

مردان عاشق زنانی با این ۱۴ ویژگی می شوند

بیشتر بخوانید:

این ۱۰جمله موقع دعواهای زناشویی زندگی شما را نابود میکند !
شروط ۱۲ گانه ای که به زنان حق طلاق می‌دهد
شرایط طلاق دادن زن بدون دلیل توسط مرد

ثبت دیدگاه

 • حسن

  تاریخ : ۲۲ - آبان - ۱۴۰۱

  متاسفانه مردان در ایران بیچاره تر از زنان هستند و برای گوگل هم نهایت سعی خودش را میکند تا زندگی ها را به هم بریزد ای کاش قانون غرب برای ازدواج و طلاق در ایران انجام می شد تا حق یکی توسط دیگری ضایع نمی شد متاسفانه قانون اسلام در این مورد هیچ کار ایی ندارد


 • کورد

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  خب کیسه میدوزین برایه مشت دوزدبی خانوده ..


 • نیما

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  هر چیزی هم خانما بلد نیستن،شما بهشون یاد بدین.


 • ز

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  شمامرداهم میخواین زنهارورستکاری کنین هیجی هم ندین ول کنین برین بعدی بعترین دین اسلام هست که برای زن ارزش قائل شده مهریه گذاسته لطفاازکشورخارج شین برین همونجابه دین ماتوهین نکنین که کاملترین دین اسلام هیت خاک توسزخارجیهاطرف سواستفاده میکنه هیچ گونه حقی نمیده به راحتی ول میکنه میره بعدی


 • ز

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  شمامرداهم میخواین زنهارورستکاری کنین هیجی هم ندین ول کنین برین بعدی بعترین دین اسلام هست که برای زن ارزش قائل شده مهریه گذاسته لطفاازکشورخارج شین برین همونجابه دین ماتوهین نکنین که کاملترین دین اسلام هیت خاک توسزخارجیهاطرف سواستفاده میکنه هیچ گونه حقی نمیده به راحتی ول میکنه میره بعدی درودبراسلام وحریم وحرمتی که برای زن قائل شده


 • مرتضی

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  در کشورهای خارجی مرد و زن توافقی جدا میشن هیچ سو استفاده‌ای از همدیگه وجود نداره
  قانون اونا فرق می کنه
  مهریه گذاشتن اصلا درست نیست
  مرد مواظف در دوران زندگی شریکی حق زن رو پرداخت کنه.


 • ابراهیم

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  وای به حال تو ای زن ، موقع انتقام می رسه


 • مسعود

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  زنان کشور ما نفقه و مهریه رو با جون دل قبول دارند ولی تمکین و روسری رو قبول ندارند.از همین جا به تمام مردم کشورم خدا قوت میگم ،،😊


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  جواب ابلهان خاموشی است


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  متاسفانه قانونی داغونی داریم خیلی داغون کلا ب ضرر مردهاست هرچند درمواقعی ب ضرر زنهاست


 • محمد

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  زن با شوهرش تمکین نمیکنه ولی نفقه بهش تعلق میگیره 🤣🤣🤣🤣این چه کشوری هست


 • ستار

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  متاسفانه الان دیگه زنها که باید مکمل مرد باشند ، از ابتدای زندگی برابر آموزه های دینی یا غیر دینی بفکر این هستند که هر چه بیشتر اموال مرد را مال خود کرده و در اولین زمان از مرد جدا شوند . حال چند سال زندگی کردند ؟ چند تا بچه دارند ؟ چه معضلاتی برای اجتماع بوجود میارن و….. آقایان قانون گزار و قضائیه به عواقب موضوع فکر نمی کنند ، من ۲۸ سال زندگی کردم سه منزل در ساری ، کیش و مشهد به نام اون از خدا بیخبر زدم ، لاکن با داشتن یک پسر که الان شده ۲۸ سال گذاشت و رفت و تمام قضات هم به نفع اون رای دادند . الان من موندم با اندک حقوق که تا نیمه ماه نمیرسه و مستاجر ، ایشان سه واحد آپارتمان ، مهریه ، بردن پنج ششم لوازم ( دزدیدن ) در کمال آرامش و وفور نعمت زندگی می‌کند. این کجاش عدالته و……


 • حسن

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  به نظرمن مهریه خوبه پس اقایی …. خیال داره دخترمردمو عقدکنه بعدهیچی نده … ازاول فکراتوبکن بعدبیاجلو


 • زن

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  چرا انقدر سنگ به سیته زنان می‌زنید نمی دانید که چقدر پول پرست و کیسه برای مردان بیچاره می دزدند مهریه شده برای زنان کاسبی


 • ....ححح

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  زن انسان چرا قانون از اول حق طلاق به زن مرد نمی‌ده چرا همه چیز مساوات نیست من اسیرم ولی هیچی ندارم برا جدای بچه هام خودم


 • علی

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  من تجربه کردم و دیدم چگونه قانون و دادگاه کلا طرف زنا رو میگیره.رسما دست مرد رو میبنده میگه بفرما خانم تحویل شما هرچی داره بردار طلاقتم بگیر اذیتشم بکن و ….
  والله انصاف نیست مرد بیچاره دست زنای امروزی که فقط معنی پول رو میدونن بیافته.هم تمکین نکرد هم نفقه آنچنانی گرفت ۳ سال هم مهریه گرفت میلیاردی هم ماشینمو هم طلاهارو هم کل اثاث خونه رو و هم طلاق گرفت. درحالیکه خودش کارمند بانک بود و یه پسر ۱۲ ساله داریم که پیش منه.دادگاه علنا طرف اون رو میگرفت.والله آخرت و قیامتی هم هست وجدان داشته باشید آقایان قاضی و وکیلهای …. خدایی هست.دنیا بیصاحب نیست.بترسید از خدا….


 • م

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  من الان ۳ سال داره میشه ولی نه نفقعه نه مهریه گیرم اومد وکیل گرفتم پول برد ولی هیچ کاریی نکرد برام کدوم عدالت اینقدر بهش مجال دادن که اعتراض بزنه ولی اجبارش نمیکنن حق یه زن مظلوم بده به امان خدا گذاشتنش دارن میبینن هیچی بهم نداده ولی هی تجدید نظر میکنن کدوم قاضی کدوم وکیل… به این عدالت …نداره قسطی کنه اجبارش کنن کارکنه قسطی بده ولی چیزی بهش نمیگن بندازین زندان این حق خوریه ولی من هم قاضی هم وکیل دست خدا واگذار کردم وهرپولی که ازم گزفت صدقه س بره جواب خدارو بده


 • M

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  از حجاب اسلامی فراریه ولی مهریه اسلامی رو ضامن خودش می‌دونه ….
  عجب …..


 • حامد

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  زن منم از وقتی سکه گرون شدزندگی بایه بچه ۳ساله رهاکردرفت واسه گرفتن مهریه باقسط بندی هر۱۰ماهی یه سکه بایدبهش بدم


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  نظر من اینه مهریه نباشه یه جاش وقتی زنی از شوهرش ناراضی بود مرد طلاقش و بده


 • دانیال

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  والله این مهریه شده منبع درآمد بعضی خانم ها….دوستان کسی که بخواد زندگی کنه ملاکش پول نمیشه..


 • Kkk

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  عجب…. یه سری ازشمااقایون درست میگیدولی یه سری هاهم سواستفاده نمیکنن بعضی مرداعوضین همونطورکه بعضی زناعوضین


 • ل

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  رن و مرد نداره ،اگه آدما وجدان سرشون بشه ،انسانیت داشته باشن این مشکلات پیش نمیاد, چه زنهایی ک حاضر شدن مهرشونو ببخشند و جون شونو بخرند و چ مردابی ک حاصل یه عمر تلاش شونو باید یه شبه بدن بره ….لعنت ب کسیکه باعث از هم پاشیدن یک زندگی


 • ل

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  رن و مرد نداره ،اگه آدما وجدان سرشون بشه ،انسانیت داشته باشن این مشکلات پیش نمیاد, چه زنهایی ک حاضر شدن مهرشونو ببخشند و جون شونو بخرند و چ مردابی ک حاصل یه عمر تلاش شونو باید یه شبه بدن بره ….لعنت ب کسیکه باعث از هم پاشیدن یک زندگی میشه.،بعد بیست سال زندگی با سه تا بچه آواره شهر غریب شدم.


 • علی

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  دراین نظام اسلامی همه ی حق وحقوق رو به زن دادن و مردبیچاره هیچی نیست.مقصراصلی کسانی هستندکه صیغه عقدروجاری میکنن وبه مردنمیگن که مهریه ،عندامطالبه هست وبایدتمام وکمال پرداخت کنی.مردبدبخت وبیچاره


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  بهترین راه برای آقایون اینه که زن نگیرید چون شمایید(که باعث فروپاشی میشویدبااعتیاد یادنبال زن دیگه رفتن وتوجه بیخود وبیش ازاندازه نسبت به خانواده بلد نیستی میوندارباشی بین همسرت وخانواده ات همه میدونن توبچه اون پدر مادری اگر اینقدر مهم بودن که دختری که پدرمادر روچششون بزرگ کرده بودن بیاری باسرنوشتش بازی کنی یه روز ننتوبهانه کنی بزنیش دماغ بشکونی دست بشکونی هرروز یه جور خوردش کنی یه روزباباتو بهانه کنی یه روز خواهرتوهمش بهانه اس اگراین خانواده اینقدر مهم بودن که باهاشون بودی چرازن گرفتی میچسبیدی بهشون آدم خلاف کاره که بهانه میگیره که زن سراز کاراش در نیاره اونوقت میگن زنه باشوهرش نمیسازه به طلاق که میرسه ننه من غریبای مرد شروع میشه ندارم این چه قانونیه ؟؟؟اونی که ۱۰۰درصدمکاره میره از طرفندای اعسارواموالشو به اسمه اینو اون میکنه این جورکلکا استفاده میکنه اونی که یاناشیه یابه کسی اعتماد نمیکنه مالشو به اسم دیگران کنه شاید زن نگون بخت بتونه بااقساط چیزی بهش بماسه اونم قانون چندماه یکباریه ربع یانیم بندازه توکاسه زنه .همیشه زنها بدهکارهم هستن یه چیزی بدم سرونه دخترم خونه نمونه اونی که میتونه مال تصرف کنه ازاین مردایی که زندگی به طلاق منجر میشه چقدر خدابهشون نظر دارن


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  برخی زن ها تو مملکت ما کلاه بردارند فکر کردن ارث باباشونه که راحت میبرند اصلا نباید مهریه وجود داشته باید مثل اروپایی ها باشیم نه اینکه اینجا ….میکنند


 • حسنی

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  الان زنان ایرانی که دم از زن زندگی ازادی میزنن اکثریت پول پرست و مطلقه هستن متاسفانه… من خودم زن هستم و رواشناسی تحقیق کردم زنهایی که منفعت شخصی و مال براشون مهم باشه هیچ وقت نع زن خوبی برای مرداشون هستن و نع مادر خوبی برای فرزندان و نع هم وطن خوبی فقط پول پول پول متاسفانه پس مهریه حرام اعلام بشه


 • رویا

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  مهریه رو اسلام تائین کرده و عفت و حجاب رو هم اسلام تایین کرده کدام به نفع زن هس کدام نیس گلچین شود😂😂


 • رویا

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  زن زندگی نفقه اسلامی مهریه اسلامی …زن زندگی بی حجابی اسلامی 😏😏


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  طرف تو خونه ی پدرش، عقده ای بار اومده بود، به خاطر اعتیاد پدرش،
  بعد میاد تو خونه ی شوهر، میخواد همه عغده هاشو، سر شوهرش خالی کنه، اگر هم که بخوای حرفی بزنی که رسم زندگی اینجوری نیس، سریع مهریه و نفقه شو، اجرا میذاره، تا بتونه عقده هاشو خالی کنه،،، نمیدونه که قاضی فقط خدا هست.


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  زن نه مهریه


 • ایمان

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  مردا فقط وقتی میخوان برن خواستگاری بگن ۵تا سکه خواست قبول کنه نخواست بشینه تا بشه همسن بی بی جوننش


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  الهی نسل… مثل دایناسورها با یه عصریخبندان منقرض بشه


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  زنها مثل زالو هستند


 • مه دی

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  امان از دست زن مال دنیا پرست مرگ بر این زنها بخاطر پول با زندگی بچه. آش بازی می کنه مرگ برای این زنها و در مادر بیمارش


 • علی

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  قوانین …بیشتر به ضرر زن است و بعضی از مردها مثل طالبان هستند. مردها بیشترین ظلم را در حق زن می کنند و برای فرار از مهریه هزار راه وجود دارد .


 • علی

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  اولا که باید دید که دلیل جدایی چی هست و باید مردی که میخواد زنش را طلاق بده باید قبل از اینکه اقدام به طلاق بده قبل از اینکه همسرش وقت کنه سرش را بخارونه سند را انتقال داده باشه مردی که عرضه نداره که سند یک ماشین را انتقال بده و سر از قانون طلاق در نمیاره همون بهتر که ماشین زیر پاش را ازش بگیرند


 • علی

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  زن زندگی ولگردی


 • سایه

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  فعلا ک اینجا هستیم زن اسمش نمیره تو کارت ملی بچش ،نام خانوادگی فرزند با پدره، حق طلاق نداره، بعد طلاق دید بدی بهش دارن، کار منزل با زن ،حق حضانت فرزند با پدر، دیش نصف مرده ،حق ارثش نصف مرده حق کار کردنش با شوهرش اجازه خروج کشور با شوهر.مرد حق صیغه و چند همسری داره البته منم مرد بودم دوست داشتم همون مهریه رو هم ندم تا هیچ راه فراری نداشته باشه دیگه چی میخوایین؟بعضی ها شارلاتان هستن درست ولی مگه مرد شارلاتان نداریم؟ کلاه خودتون بزارید قاضی هر وقت حقوقمون برابر شد چشم مهریه ندین
  الان نیایید بگین اینا رو کی رعایت میکنه قانون اینه منم خیلی از زنا رو دیدم مهریه نمیگیرن بچه ها رو هم بزرگ میکنن
  و البته کسی مجبورتون نکرده ازدواج کنید خصوصا با کلاهبردارا


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  خدا جدایی نده پول چرک کف دستته


 • مهرداد

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  واسه خیلیا شده منبع درامد


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  به عنوان یک خانوم میگم مهریه شده یک وسیله بسیار عالی و زودبازده برای تجارت زنها که همشون از اول گدا و گدازاده بودند و همیشه هم اینجور افراد همه داراییهای همسرشونو به اسم خودشون میزنن با هزار تا حقه و ترفند و شیادی همشون هم زشت و بی کمالات و عقده ای و بی سواد و گدازاده و …..هستند


 • رویا

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  بنظر من الان برعکس یه دهه پیش خانما ظالم وزالو وکاسب شدن تو ازدواج و
  نوعی به شغلشون تبدیل شده زن زندگی نییستن میان کیسه میدوزن برا مردا و اابته بگم آقایونم تنوع طلب شدن هر دوطرف باید ذاتشون خراب نباشه و سلامت اخلافی وروانی داشته باشن وگرنه میشه مرگ تدریجی براشون


 • لیندا

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  مردایی که اموالشان رو به اسم دیگران میکنن که مهریه ندن چی


 • لیندا

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  تنها حقی که خانومها تو ایران دارن نفقه و مهریه هست توصیه میکنم به دختر خانمها حتما موقع عقد ش حق طلاق و حق تعیین محل سکونت بگیرند


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  متاسفانه مهریه برا زنها ی ممر درآمدشده آخه اگه جوونیش گذاشته مرد هم گذاشته زنی که نه کار بیرون کرده نه بچه ای آورده نه زحمتی برا زندگیش کشیده چه مهریه ای منم یک زن هستم ولی برخی زنهای الان خیلی بی وجدانن


 • ثمین

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  جوان‌هایی که قصد ازدواج دارین چشمها وگوشهاتون رو موقع خواندن خطبه عقد باز کنین بشنوین که عاقد سه بار تکرار میکنم و میگه مهریه عندالمطالبه است بعد جیبتونو نگاه کنین نه فکر غلط کی داده کی گرفته بعد از سر سلامت عقل قبول یا رد کنین که بعد از چند سال نگین اسلام بدبختتون کرده اما مملکت داران ما هم بدونن که مهریه حق زن وباید پرداخته بشه وگروگان گرفتن اون در برابر طلاق ایراد داره نه اینکه خودتون هم بیاین کاری کنین که زن از حقش عقب نشینی کنه اونم بعد از چندین سال گذشتن از عمر زندگی


 • علی

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  مردهای که زنهاشون طلاق می گیرند یا معتادند یا دنبال زنهای دیگر می روند یا ولگرد هستن وگرنه دختری که خانواده خود جا می گذارد و وارد خانواده دیگر می‌شود بخاطر زندگی آینده تشکیل خانواده می رود ،نه بع عنوان یک برده بایک بی سر پا که در اول خود را با هزاران دروغ جا داده تا دختر مردم گول بزند ،الا هم بدون پرداخت حق حقوق آن زن برود دختری دیگر گول بزند


 • خدا

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  مه شوهرم سه ساله ولم کرده دادگاه هم هیچی بهم نمیده بایه بچه مریض کدام قانون کدام زن توای دولت زن هیچه


 • عسل

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  مه شوهرم سه ساله ولم کرده دادگاه هم هیچی بهم نمیده بایه بچه مریض کدام قانون کدام زن توای دولت زن هیچه


 • ا

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  زنایی که بخاطر پول ازدواج میکنید این کارو نکن چون یروز شاید بیاد آقات برشکست شود اون موقه عشقی بین تو نیست که بمونی بعد فلنگو میبندی و میری شوهرتم بی عابرو میکنی از خدا بترس زززززززززن


 • خانومم مادرم

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  زن ها حق یک زندگی سالم و بدون غم و غصه دارند حتی شده یک زندگی معمولی ساده ولی دل زن باید خوش باشه باید از خانه ی پدریش هم بهتر باشه که توش واقعا احساس آرامش و خوشبختی کنه ولی وقتی که خدای ناکرده اینطور نباشه پس در آخر مهریه و نفقه واقعا حق زن هست لطفاً الکی قضاوت نکنیم زن ها فرشته اند


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  زن باید با شوهرش راستگو باشه پاک باشه قناعت کنه به حرف شوهرش گوش کنه اون موقع شوهرش میفهمه چه زنه خوبی داره از جونش واسش مایه میزاره شوهرش


 • اا

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  زن باید با شوهرش راستگو باشه پاک باشه قناعت کنه به حرف شوهرش گوش کنه اون موقع شوهرش میفهمه چه زنه خوبی داره از جونش واسش مایه میزاره شوهرش


 • الف

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  زن باید با شوهرش راستگو باشه پاک باشه قناعت کنه به حرف شوهرش گوش کنه اون موقع شوهرش میفهمه چه زنه خوبی داره از جونش واسش مایه میزاره شوهرش


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  من سی سال زندگی کردم یک دختر وپسر دارم که ازدواج کردند ویک نوه دختری ولی نه شوهرم چیزی بنامم کرده وتا دلتون بخواد هم اذیت کرده دیگه کم آوردم ونمیدونم باهاش زندگی کنم .یعنی با این هم سختی مهریه سی سال پیش وفقه حقم نیست .وهیچ در آمدی ندارم بعضی از مردها توی زندگی همه چیز به نفع خودشون هست .همیشه حرف حرف اون بوده .کجای قانون گفته که زن باید آنقدر زجر بکشه که آخر یک مهریه که حقشه واز شیر مادر حلال تر به همچین مرد مردم آزاری ببخشه ودست خالی بره.


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - آبان - ۱۴۰۱

  به نظرمن مهریه وفقه ربطی به حجاب نداره با اینکه خودم بی حجاب نیستم .


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  بنظرمن اینقدر که مردای یدذات و بدرد نخور داریم زن بد نداریم با هزاران آرزو ازدواج میکنیم و بعد فقط خشونت و بی مهری میبینیم از صبح تا شب مشغول خانه داری و آشپزی بدون دریافت حقوق و بازنشستگی
  دو خواهر مطلقه دارم که هیچکدوم مهریه دریافت نکردن و فقط جوانی خودشون رو هدر دادن متأسفانه منم به سرنوشت خواهرانم دجار هستم‌ اما هیچ پس اندازی برای جدا زندگی کردن ندارم و مجبورم با وجود یه بچه با یه مرد عوضی و بی احساس و بی مسؤولیت زندکی کنم
  حالا شما آقایون محترم قضاوت کنید اگر مهریه نیود چه بلاها که سرمون نمیومد
  با وجود مهریه اینقدر مردا ظلم میکنن اگر نبود چی میشد ؟؟؟؟؟؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  بنظرمن اینقدر که مردای یدذات و بدرد نخور داریم زن بد نداریم با هزاران آرزو ازدواج میکنیم و بعد فقط خشونت و بی مهری میبینیم از صبح تا شب مشغول خانه داری و آشپزی بدون دریافت حقوق و بازنشستگی
  دو خواهر مطلقه دارم که هیچکدوم مهریه دریافت نکردن و فقط جوانی خودشون رو هدر دادن متأسفانه منم به سرنوشت خواهرانم دجار هستم‌ اما هیچ پس اندازی برای جدا زندگی کردن ندارم و مجبورم با وجود یه بچه با یه مرد عوضی و بی احساس و بی مسؤولیت زندکی کنم
  حالا شما آقایون محترم قضاوت کنید اگر مهریه نیود چه بلاها که سرمون نمیومد
  با وجود مهریه اینقدر مردا ظلم میکنن اگر نبود چی میشد ؟؟؟؟؟؟


 • lili

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  اتفاقا حقوق زنو مرد یکسانه، آقایون دوست دارن زن رو بدون حق و حقوق و ضرر زیان طلاق بدن قانونی که نوشته شده طبق دستور قرآن هست و خداوند می دونه کجا چه دستوری بده ، پس چطور ارث به مرد دو برابر می رسه؟ دیه مرد دو برابره ؟زن باید از مرد تمکین کنه؟ زن نیز حقوقی داره که بهش میگن حقوق زن در اسلام ، اینکه عده ای میگن خواهان بی حجابی هستیم بیخود میگن زن هم متقتبلا باید از مردش اطلاعت کنه، بی حجابی حق زن نیست بلکه حقوق مضاعف مردای هیزو هوله زن زندگی آگاهی.‌‌‌‌.


 • رضا

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  سلام دوستان پدرمادرنقش مهمی درشکل گرفتن بچهاشون دارن اگرریشه یابی کنیدبه نتیجه میرسید


 • رضا

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  سلام دوستان پدرمادرنقش مهمی درشکل گرفتن بچهاشون دارن اگرریشه یابی کنیدبه نتیجه میرسیدعامل ریشه ی طلاق خانواده است


 • بهار

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  🤣 🤣 🤣 🤣
  من ک مهرم حلال جونم آزاد


 • امیر

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  مهریه و نفقه اصلا هیچی ب درک اینکه میگه نصف اموال رو هم باید بدی خیلی باحاله
  بعد میگن چرا کسی زن نمیگیره


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  متاسفانه قانون مهریه فقط دست برخی زنا رو برای باجگیری باز گذاشته و شده وسیله بیزنس برای برخی زنها هر چی مرد بیچاره داره به یک شب با یک اجرای مهریه به باد میره .
  زن من رفته مهریه گذاشته اجرا و ممنوع الخروجم کرده میگه آنقدر زجرت میدم تا خودت بری درخواست طلاق بدی وسیله های خونرو میشکونه و بعد فیلم میگره میگه این منو کتک زده و وسایلو شکسته از طرفی هم بی دلیل به پلیس زنگ میزنه و هی برگه میگیره ازشون پلیسم میاد هی هر چی اون میگه مینویسه و میدن دستش.
  همینه الان با گستاخی تو جامعه دارن جولان میدن و هر روز عربده کشی راه میندازن از وقتی مرد و خار کردید این بلا سر کشور اومد دیدید تا حالا زنای قدیم سر جلو شوهر بلند کنن ؟ تا وقتی این قوانین مرد و میشکونه انتظار روزهای بدتر هم داشته باشید قانون مهریه باید عوض بشه تا زنرو بشونه سر جاش تا وقتی که این داستانا باشه کسی هم دیگه سمت ازدواج نمیره ققط یکبار برید دفاتر خدمات قضایی یا دادگاه ببینید چطور زنها برای مهریه ریختن تو دادگاه ماشالله مجلس محترم هم که همیشه در خواب ناز بسر میبره


 • امیرحسین

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  الان زناکارشون شده درامد بامهریه.جالبه حجابونمیخوان روزی هزاربارم به اسلام فحش میدن.امادرموردمهریه ونفقه واجرت المثل توصف اولن.من جای دولت باشم هم حجابو برمیدارم هم همه حق وحقوق زناروحذف میکنم.تاحالشون جابیاد


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  قانون خیلی بدیه اگر است میگوییدقانون مرغ و تخم مرغ درست کن به زنهاهم بگوییدهیچ چیزبهشون تعلق نمیگیره که زندگی کنند


 • بیکار

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  قانون خیلی بدیه اگر است میگوییدقانون مرغ و تخم مرغ درست کن به زنهاهم بگوییدهیچ چیزبهشون تعلق نمیگیره که زندگی کنند


 • پری

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  هم حق طلاق بااقایون باشه هم مهریه ای درکار نباشه !خیلی خوشبحالتون نمیشه آقایون محترم؟!
  چه رویی


 • زجرکشیده

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  به خداقسم ۲۵سال خون دل خوردم بااخلاق بدش ساختم باکتک وفوش تحقیرکردنام ساختم چون پناهی نداشتم وگفتم بچه هام زیردست خودم بزرگ شن نه گذاشت درسموادامه بدم نه گذاشت باهیچکی رفت وآمدکنم زندانی بی ملاقاتم والان تمام داراییش روکه حتی دوهزار به نامم نیست ومهریم هم که بعداز۲۵سال شده ۴۰میلیون وثروت ش میلیاردیه همه روداره میفروشه که طلاقم بده وبره منتظرم قیامت بشه وحقم روبگیرم زنهاهمه شوهراشون بهشون خرجی میدن من حتی دونم نداشتم وهرجی هم گقت گفتم چشم من که نتونستم حقی داسته باشم چون زن بودم وبه حرف بزرگترم گوش ندادم فکرکردم عاشق شدن یعنی خوشبختی ودرست تومان عسل من کتک خوردم وتابه الان پس نگیدمهریه بده به خدااگه من محریم اندازه ای بودکه میتونستم خرج خودموبدم گرفته بودم نه الان داره طلاقم میده با۴۰ملییون اونم بعداز۲۵سال زجر بدبختی


 • زن زجربدبختی

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  به خداقسم ۲۵سال خون دل خوردم بااخلاق بدش ساختم باکتک وفوش تحقیرکردنام ساختم چون پناهی نداشتم وگفتم بچه هام زیردست خودم بزرگ شن نه گذاشت درسموادامه بدم نه گذاشت باهیچکی رفت وآمدکنم زندانی بی ملاقاتم والان تمام داراییش روکه حتی دوهزار به نامم نیست ومهریم هم که بعداز۲۵سال شده ۴۰میلیون وثروت ش میلیاردیه همه روداره میفروشه که طلاقم بده وبره منتظرم قیامت بشه وحقم روبگیرم زنهاهمه شوهراشون بهشون خرجی میدن من حتی دونم نداشتم وهرجی هم گقت گفتم چشم من که نتونستم حقی داسته باشم چون زن بودم وبه حرف بزرگترم گوش ندادم فکرکردم عاشق شدن یعنی خوشبختی ودرست تومان عسل من کتک خوردم وتابه الان پس نگیدمهریه بده به خدااگه من محریم اندازه ای بودکه میتونستم خرج خودموبدم گرفته بودم نه الان داره طلاقم میده با۴۰ملییون اونم بعداز۲۵سال زجر بدبختی


 • مریم

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  …خورد هر کسی گفت زن میتونه مهریه بگیره من خودم با بدبختی زیر یک سقف زندگی میکنم یا بدترین مرد اجنویی دادگاه میرم شکایت میکنم انگار نه انگار بازم کشور خرج به داد زنان میرسن


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  زن ومرد دوتا انسان هستند که با هم زندگی شروع میکنند معامله خرید گاووگوسفند هم نیست هرکدام باید کار بکنند تا زندگی رو بچرخانند هیچ برتریتی زین اونا نیست در این وسط مهریه ونفقه چه کاره است همین قوانین باعث …شدن زن بوده وهست زنها … شده اند ودرعین گرفتن طلاق هم پول دار میشوند واکثرا با داشتن شوهر … میکننداکثرا هم زنهای دیگری را هم راهنمایی به… میکنند .اگر ازدواج بخاطر شهوات است چرا مردا زن بگیرند


 • وحید

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  زن سالاریه دیگه قانون… داریم بخدا


 • سهیلا

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  سلام خدمت دوستان من یه خانم ۳۲ ساله با سه فرزند که شوهرم دوسال با یه خانم مطلقه رابطه داره و آخرش هم رفتن دارن زندگی میکنن الان من چیکار کنم مهریه نگیرم چون مردها گناه دارن این حرف درست نیست هم مرد و هم زن بد هست به همدیگه توهین نکنید


 • سعادت

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  ۱۰ سال خرج شوهرمو دادم اخر هم دیدم کار نمیکنه همش بهونه
  سالم هم بود
  هیچی نگرفتم فقط جونمو ازاد کردم با یه بچه
  در حالی که پولدار بودن اما زندگی بلد نبودن
  توی زندگی با کارت بانکی من عشق کرد اخرم من صفر اومدم بیرون از زندگی


 • الهام

  تاریخ : ۲۵ - آبان - ۱۴۰۱

  ۱۰ سال خرج شوهرمو دادم اخر هم دیدم کار نمیکنه همش بهونه
  سالم هم بود
  هیچی نگرفتم فقط جونمو ازاد کردم با یه بچه
  در حالی که پولدار بودن اما زندگی بلد نبودن
  توی زندگی با کارت بانکی من عشق کرد اخرم من صفر اومدم بیرون از زندگی


 • رضا

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  جمهوری اسلامی به این زنها کار داد ،در صورتیکه مردها بیکار بودن،تو دادگاه به نفع خانمها رای داد،سریع جلوی حساب مرد ببندن،ممنوع معامله بکنند،و چیزای دیگه،حالا همین خانمها شاخ شدن برای جمهوری اسلامی،اگه این زنها به قدرت برسند،مردها نون حالیم گیرسون نمیاد،مسولین به فکر باشید،


 • رضا

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  جمهوری اسلامی به این زنها کار داد ،در صورتیکه مردها بیکار بودن،تو دادگاه به نفع خانمها رای داد،سریع جلوی حساب مرد ببندن،ممنوع معامله بکنند،و چیزای دیگه،حالا همین خانمها شاخ شدن برای جمهوری اسلامی،اگه این زنها به قدرت برسند،مردها نون خالیم گیرشون نمیاد،مسولین به فکر باشید،


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  سهیلا میگه شوهرم ول کرده رفته با یه زن دیگه مهریه نگیرم؟ قانون مهریه کاری نداره شوهرت بالا سرت هست یا نیست،مهریه عندالمطالبه است،یعنی زن میتونه فردای عروسی بی هیچ دلیلی مهریه بگیره بعد هم ول کنه بره حالا اگر مهریه میگرفت میموند باز آدم میگفت پولی که میخوام بدم یه زنی باهام بخوابه دادم زن خودم،اما اینطور نیست میتونه ناشزه بشه تمکین نکنه و مهریه هم بگیره،اگر قانون مهریه میگفت مهریه برای زمان عسر و حرج باشه،بله خوب بود، اما اینطور نیست،مطالبه مهریه خاص زمان عسر و حرج نیست


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  مهریه حقه زنه یه زن با هزار امیدو آرزو میاد برا یه نفر از جونش مایه میزاره زندگی جمع میکنه بچه بزرگ میکنه آخر سر طرف میره معتاد میشه زن بدبخت پس باید با چند تا بچه آواره کوچه خیابون بشه پس اینجاست که قانون باید مرد هر چی داره برا مهر زن بده تا همه رو دود نکرده هوا یه عده از مردا حوس بازن خیلی آشغالن میرن معتاد میشن به خاطر نعشه خوری یا زن صیغه میکنن خدا لعنتشون کنه اگه قانون هم نتونه جواب بده من از همین جا نفرین میکنم ایشالله سرطان بگیرن تو این دنیا فقط زجر بکشن


 • حسام

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  الان زندگی ها رو بجای رسوندن که بنظر من نظر احمد بهترین روش هست ….


 • سمیرا

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  بنظرمن مردایی که به زناشون خیانت میکنن بایدم ازشون مهریه ونفقه گرفت زن که برده ی شوهرنیست تاهرموقع دلت خواست همه جوره اذیتش کنی مرد نیستی براش زندگی بسازی بیخود کردی رفتی باهزار دروغ خودتو تو دلش جاکردی


 • A

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  باید در قانون مهریه دوباره بشینن تصمیم دیگه بگیرن
  وقتی درآمد یک مرد با دولار حساب نمیشه ولی قیمت سکه با دولار بالا پایین میاد این درست نیست


 • قزوین

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  باید به ازای سال های زندگی به زن مهریه برسه نه اینکه شب اول اوپن شد فرداش بره بزاره اجرا. پایه رو هم بزارن ۵ تا سکه. تا کم کم سالی یک سکه بیاد روش. اگه اخلاقشون سازگار نبود یا زن خیانت کرد یا مرد خیانت کرد. جدا بشن. اجرت المثل رو هم برداره قانون


 • ستاره

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  کامنت‌هارو میبینم متاسف میشم واقعا:/ حق طلاق با شوهر هستش ، حق اختیار کردن ۳زن دیگه به عنوان عقدی و هرچندتا دیگه به عنوان صیغه‌ای ، اسم زن نمیره تو کارت ملی یا شناسنامه بچش ، خانم قبل ازدواج باید دوشیزه باشه ، تو زندگی مشترک اگه خیانت دید همه میگن حتما کم گذاشتی یا اینکه طرف مرده و حقشه و نیاز داره ، تو دادگاه نفقه و شیربها که هیچ حتی نمیتونیم مهریه درست حسابی بگیریم موقع ازدواج باید جهیزیه کامل بدیم اما مرد خونه اجاره کردن که هیچ مجبور میکنن بریم با ننه هاشون زندگی کنیم ازمون انتظار خدمات رسانی به خودشون و خواهراشون و مادراشون دارن اگه هم نکنیم با گرفتن ی زن دیگه یا طلاق تهدید میکنن یا کتک میزنن بعد الان که فقط صحبت از مهریهست زنا بد و سواستفاده گر شدن! چقدر شما برخی مردا بی‌وجدانین چیزی به نام خجالت تو ذاتتون هست؟ و تازه همه‌ی این مردا که درباره کلاه رفتن سرشون با استفاده از مهریه ناله میکنن خودشون همسر و بچه داشتن و با ی هرزه رو هم ریختن الان که زنشون داره حقشو میگیره ازش دلگیر شدن


 • یه ایرانی

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  اقایون داداشام
  عین من مجرد بمونین
  والا بخدا بهترین کاره
  فقط مشکلم اینه زن ندارم
  طرف رفته خونه دیده …شه، زنگ زده کلانتری و… از تو بازداشتگاه زنه وکیل گرفته مهریه گذاشته اجرا، مرد رو انداخته زندان. قاضی هم حکم داده مرد رو بندازن زندان. تو نت بگردین داستانش هست
  خب چه کاریه اخویای گرامی
  برا ماها ۲سر باخته
  والا مجرد بودنم صدشرف داره به زندان رفتن یا سرقت اموالم یک شبه.
  نهایتا بخوام زن بگیرم میگم نصف اموالی که بعداز ازدواج بدست اوردم. نه اینکه هرچی بدست اوردم. یا به تزای هرسال ۱ سکه یا یک پنجاهم اموالم.
  داداشیای عزیز مهریه حق خانماس
  شما با امضای عقدنامه، یک سند رسمی رو امضا میکنین
  همونطور که مرد خوب و بد هست
  زن خوب و بد هم هست
  اما همیشه عقلانی فکر کنین


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  آقایی که میگی زنان مثل زالو. هستند امیدوارم خداوندخواهرت گرفتار یکی مثل خودت بشه از خدا بیخبر


 • میترا

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  من عقد هستم به خاطر اخلاق و رفتارش نمیتونم باهاش زندگی کنم و سازگاری ندارم ولی آقا رضایت به طلاق نمیده چکار کنم


 • علی

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  دختر از خونه باباش با هزارتا عقده میاد فکر میکنه شوهر غول چراغ جادو هست هرچی بگه براش فراهم میکنه وقتی شوهر قبول نمیکنه زود میره مهریه میزاره والا من که از بچگی کار کردم همه چیمو برد چطور اون خانم میگه نتونستم هیچی بگیرم دادگاه طرفدار زن هستن


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  هر کس از تجربه ای که داشته صحبت میکنه ،وهمه زنان ومردان را به همون دید قضاوت میکنه ،ولی زن ومرد خوب هم وجود داره ،حیف که قدر خوبان را نمی دونن ودنبال هرزه ها عستن


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  با سلام به نظر من مثلا قانون ای کاش ۱۱۰سکه را به ازای ۵۰سال زندگی باید جوری تعیین کنه که مثلا در ازای هر سال که زن زندگی کرده فقط دو تا به زن تعلق بگیره همین و بس مثلا زنی که پنج سال زندگی کرده فقط ده سکه بهش تعلق بگیرد من یک خانمم که این رو میگم و آیه های طلاق رو حفظم قران گفته یک چیزی پشتوانه ی زن بکنه که اگر به هر طریقی طلاق گرفت نیازمند کسی نشه نه اینکه مثلا یک دختر سی ساله امده شوهر کرده تا شوهر کرد دو سال دیگه ش بخواد طلاق بگیره و مرد رو بدبخت عالم بکنه و مرد راه فرار نداشته باشه و همین باعث هرزگی مرد و فسادش میشه در صورتی که در طلاق به گفته ی قران نعمتیست و زن میتونه بره شوهر کنه و مرد هم بره یک زن دیگه بگیره ،نه اینکه با طلاق گرفتن زن بخواد از مرد یک خونه بچاپه،،، من یک زنم و از مردان دفاع میکنم


 • سوسن

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  با سلام به نظر من مثلا قانون ای کاش ۱۱۰سکه را به ازای ۵۰سال زندگی باید جوری تعیین کنه که مثلا در ازای هر سال که زن زندگی کرده فقط دو تا به زن تعلق بگیره همین و بس مثلا زنی که پنج سال زندگی کرده فقط ده سکه بهش تعلق بگیرد من یک خانمم که این رو میگم و آیه های طلاق رو حفظم قران گفته یک چیزی پشتوانه ی زن بکنه که اگر به هر طریقی طلاق گرفت نیازمند کسی نشه نه اینکه مثلا یک دختر سی ساله امده شوهر کرده تا شوهر کرد دو سال دیگه ش بخواد طلاق بگیره و مرد رو بدبخت عالم بکنه و مرد راه فرار نداشته باشه و همین باعث هرزگی مرد و فسادش میشه در صورتی که در طلاق به گفته ی قران نعمتیست و زن میتونه بره شوهر کنه و مرد هم بره یک زن دیگه بگیره ،نه اینکه با طلاق گرفتن زن بخواد از مرد یک خونه بچاپه،،، من یک زنم و از مردان دفاع میکنم


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  اولا برا ازدواج عجله نکنید

  دوما اگر دیدید همدیگه رو واقعا دوس دارید و ۷۰% خلقیاتتون اوکیه
  بعد کلا مهریه ۱شاخه گل تعیین کنید و حق طلاق رو به خانم بدید.

  (اینجوری نه خانم میتونه آقا رو سره مهریه اذیت کنه و نه آقا سره طلاق)

  بعد برید سر زندگی و باهم تفاهم کنید چون هیچ آدمی کامل نیست.

  سرتون توی زندگی خودتون باشه و باطن زندگی خودتون رو با ظاهر زندگی بقیه هیچوقته هیچوقت مقایسه نکنید.

  والسلام


 • مظلوم

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  سنت اسلامی هیچ عیبی نداره این قوانین ماست که معیوب است مهریه حضرت زهرا به روز میشود …سکه کدام زن شان بالاتر زهرا داردمهریه باید در لحظه ی ازدواج قابل پرداخت ودروسع داماد باشد متاسفانه هوس خانواده عروس به حق لازم الاجراتبدیل میشود عملا مرد در حکم یه چوپان بی اجر ومواجب است زن را را با کلی پول اماده میکند برای دست یازی … در کمین ناموس واموال که حتی به طور رسمی وقانونی به نیات شوم خود می رسند قانونی که از ممزوج قوانین غربی با رافت اسلامی حاصل شده


 • احسان

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  لعنت به زنهای بدوخیانتکارومخفیکاروبی احساس که بچه ها وزندگی وشوهرروول میکنن به عشق پول وسکه قانون هم که … فقط بدبخت شدم تو۱۵سال زندگی این زنهابادولت دستشون تویه کاسست هزاران.. و… باد


 • سفید

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  مردها همشون … هستند … های .. .. هم می کنند بروید .. بشید… ..ها نمی گن چیکار می کنند زن بد بخت را چطوری اذیت و ازار می کنند که طلاق می خواه


 • مژی

  تاریخ : ۲۶ - آبان - ۱۴۰۱

  هیچ زنی الکی زندگیشو ول نمیکنه بره.کارد به استخونش میرسه که میذاره میره
  و تاوان اون آزار و اذیتا و خیانتای مرد این میشه که نه تنها اواره میشن هردو،بلکه مرد تا تا اخر عمر به همسرش بده هکار میشه
  پس یا زن نگیرید
  یا به هم تعهد داشته باشید که اواره نشید


 • سفید

  تاریخ : ۲۷ - آبان - ۱۴۰۱

  اگر اون زن بدبخت ادم باشه طلاق نمی گیره. به قول شاعر میگه از دهان افتاده ما هر کسی خورده نوش جان بردهان ما جز؟؟؟؟؟
  چیزی نبود گر خوب بود از دهان ما نمی افتاد ؟؟؟؟؟🤣🤣🤣🤣


 • مهران

  تاریخ : ۲۷ - آبان - ۱۴۰۱

  باسلام همانگونه که در عقدنامه برایتان مهریه وشرط تعیین می‌کنند مرد نیز می‌تواند شرایط خود را اعلام کند مثلا شرط شود زوجه باید باکره باشد ویا اگر از وی خلاف شئونات خانواده مشاهده شد مهریه باطل شود ویا شروط دیگر قید نمایند


 • مرد

  تاریخ : ۲۷ - آبان - ۱۴۰۱

  من مهریه رو دادم مهضری هم کردم قرعه خانگی هم گذاشته بود پول مردم را نداده بود ۴۰۰ ملیون پول مردم راهم دادم که خانم زندان نبرن حالا ارث پدرشو ازم میخاد
  با یه بچه ۱۲ ساله ول کرده رفته ولی من میگم زن باید اسالت داشته باشه اگر نداشته باشه زندگی کن نیست…… درد دل کرم


 • حسین

  تاریخ : ۲۸ - آبان - ۱۴۰۱

  مهریه حق زن نیست ضامن زندگی زن همون طوری که بانک موقع وام دادن سفته میگیره تازه ضامن میگیره چون اگر ضامن مرد سفته را بزاره اجرا حالا اگر مردی خیانت کنه خرجی نده یامعتاد باشه یابه زن ظلم کنه حقش پدرشم دربیاری ولی اگر نیت زن کاسبی باشه خوشی زیر دلش بزنه فیلش هوای هندوستان کنه اون مهریه از …حرام تره چون اون زن اصلا …نیست که بخواد قانون اسلام براش رعایت بشه


 • سوخته

  تاریخ : ۲۸ - آبان - ۱۴۰۱

  بادختری اشنا شدم باکره نبودنمیدونم چطورولی عاشقش شدم هنوزکه هنوزه نقش ادمای مظلومو بازی میکنه درنبودم بهم داره خیانت میکنه هر چی که از گوشیش در میاد انکار میکنه میگه خودت نوشتی چند ساله میخوام طر فو پیدا کنم چون قانون کشور مون…. زندگی منو بچم جهنم شده دولت میخواد۱۰۰ شلاق بزنه تمام بااین دولتی که ما داریم بعید نیست که منو شلاق بزنه خودم میخوام حکمشو سادر کنم که هیچ …دنبال ناموس کسی نره ۱۴سال زندگیم جوانیم رفت هرچی داشتم دادم به زنم نصف خونم بنامش کردم خودش یدونه قاشقم نیاورد میدونید چیه مرد به غیرتش مرده که به خاطر ناموسش کار کنه وازشون مواظبت کنه و…..
  زندگی بد جوری زمینم زد زنی که سرش قسم میخوردم نابودم کرد بیچاره بچم اون چه گناهی داشت واقعا ارزششو داشت تک درختم سوخت ولی اجازه نمیدم جنگل بسوزه
  اینم اززن خوبی که همه جا پزشو میدادم بخدادلم واسه پدر پیرش میسوزه به هر بهانه ای که باشه ازش جدا میشم


 • ممد

  تاریخ : ۲۸ - آبان - ۱۴۰۱

  زن زندگی بدبختی.زن چیه بابا مجردی عشق هست…


 • مهرداد

  تاریخ : ۲۸ - آبان - ۱۴۰۱

  زنی که تاپیش توبوده.تودنیاش بودی واونم دنیای تو ورفت.ودنیاش راول کرد .وای به‌.روزیکه،‌باکسی دیگه … بشی خیلی.ِلاشی هستی من توفکرتو وتو…..یکی.دیگه.زنی.که.یدفعه جدابشه…


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - آبان - ۱۴۰۱

  سلام بعضی از مردازن را برده خود حساب میکنند مثلاً به یک زن شاغل میگویند در صورتی که کارت حقوقت را به من ندهی تورا اذیت میکنم که مهریه ات را ببخشید پروی این هم ظلنم در حق خانم هاست ینعی زن را بخاطر منافع مالی می خواهند


 • عبدی

  تاریخ : ۲۹ - آبان - ۱۴۰۱

  سلام بعضی از مردازن را برده خود حساب میکنند مثلاً به یک زن شاغل میگویند در صورتی که کارت حقوقت را به من ندهی تورا اذیت میکنم که مهریه ات را ببخشید پروی این هم ظلنم در حق خانم هاست ینعی زن را بخاطر منافع مالی می خواهند