• ۲۳ / مهر ۱۳۹۹ / ۶:۵۸
  • شناسه خبر : 36496

نکات مهم در ضدعفونی وسایل الکترونیکی شخصی

در این روز‌هایی که ویروس کرونا دوباره شیوع پیدا کرده چگونگی ضدعفونی وسایل برای ما به یک دغدغه تبدیل شده است. به گزارش اول فارس ، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون، چگونگی ضدعفونی وسایلی که در طول شبانه روز در محیط کار و منزل با آن در ارتباط هستیم برای ما به یک دغدغه […]

در این روز‌هایی که ویروس کرونا دوباره شیوع پیدا کرده چگونگی ضدعفونی وسایل برای ما به یک دغدغه تبدیل شده است.

به گزارش اول فارس ، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون، چگونگی ضدعفونی وسایلی که در طول شبانه روز در محیط کار و منزل با آن در ارتباط هستیم برای ما به یک دغدغه تبدیل شده و شاید خیلی از وسایل الکترونیکی ما به دلیل ضدعفونی کردن نامناسب آسیب دیده باشند.

وسایل الکترونیکی از جمله موبایل و رایانه که بیشتر در محیط کار از آن‌ها استفاده می‌کنیم، مهمترین وسایلی هستند که باید حتما به صورت اصولی ضدعفونی شوند تا به آنها آسیب نرسد و خسارتی برای ما به همراه نداشته باشد.

در ادامه چگونگی ضدعفونی کردن هر دستگاه را برای شما بیان می شود:

چگونه وسایل الکترونیک را ضدعفونی کنیم؟

موبایل و تبلت:

یک پارچه را با اسپری ضدعفونی کننده (ترجیحا الکل) مرطوب کنید و مراقب باشید که این پارچه بیش از حد به الکل آغشه نباشد؛ اجازه دهید اسپری برای مدت زمان کوتاه روی تلفن همراه باقی بماند. صفحه گوشی خود را با یک پارچه میکروفیبر تمیز و حشک کنید.

صفحه کلید:

ویروس‌ها می‌توانند به مدت طولانی روی سطوح غیر متخلخل مانند صفحه کلید زندگی کنند، می‌توان با استفاده از محلول الکل ۷۰ درصد آن‌ها را به آرامی پاک کرد.

مانیتور:

مواد ضدعفونی کننده را نباید مستقیما روی مانیتور‌ها اسپری کرد بلکه باید پارچه الیاف بسیار نرم را به این مواد آغشته و سپس با پارچه مانیتور را تمیز کرد.

صفحه‌های لمسی:

از مخلوط کردن آب و الکل استفاده کنید، اما هر مخلوطی با بیش از ۵۰ درصد الکل ممکن است به صفحه آسیب برساند و روکش محافظت شده در برابر اثر انگش را از بین ببرد.

ماوس:

مانند بسیاری از دستگاه ها، ماوس با استفاده از محلول ضدعفونی قابل تمیز کردن است. قبل از شروع تمیز کردن، ماوس خود را جدا کرده و باتری‌های آن را بردارید.

لپ تاپ:

به دلیل استفاده روزانه، لپ تاپ‌ها می‌تونند حامل اصلی میکروب‌ها باشند، در هنگام تمیز کردن دقت کنید که الکل را مستقیم بر روی صحفه اسپری نکنید و ترجیحا دستگاه را خاموش کنید.

چگونه وسایل الکترونیک را ضدعفونی کنیم؟

نکته های مهم در ضدعفونی وسایل الکترونیکی:

۱- از تمیز کردن بیش از حد و غوطه ور کردن وسایل در مواد پاک کننده خودداری کنید.
۲- تمامی منابع و کابل‌های برق را از وسیله جدا کنید.
۳- برای ضدعفونی کردن وسایل از محلول‌های سفید کننده یا ساینده استفاده نکنید.
۴- اطمینان حاصل کنید که محلول‌های ضدعفونی کننده به هیچ وجه وارد وسایل الکترونیکی نمی‌شود.
۵- هرگز تمیزکننده را به طور مستقیم روی وسایل مدنظر اسپری نکنید.
۶- برای ضدعفونی کردن باید از محلولی که شامل ۳۰ درصد آب و ۷۰ درصد الکل است، استفاده کرد.

ثبت دیدگاه