• ۲۸ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۹:۰۵
  • شناسه خبر : 54277

هشدار آتش نشانی به شیرازی ها در پی آتش‌سوزی در پل گچی

آتش‌سوزی گسترده در ارتفاعات پل گچی در انتهای شهرک خوشرو شیراز چند هکتار از مراتع این منطقه را سوزاند.


رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز گفت: آتش‌سوزی گسترده در ارتفاعات پل گچی در انتهای شهرک خوشرو شیراز چند هکتار از مراتع این منطقه را سوزاند.

به گزارش اول فارس، محمدهادی قانع  با اشاره به اینکه ساعت ۱۲ و ۴۳ دقیقه دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ گزارش آتش‌سوزی در ارتفاعات حوالی پل گچی از طریق تماس شهروندان به سامانه ۱۲۵ اعلام شد،گفت: به علت گستردگی آتش سوزی تیم امداد از ایستگاه‌های ۱۴ ، ۵ و ۳ به همراه ۱۸ آتش نشان و تجهیزات مخصوص خود را به محل حادثه رساندند.

وی با بیان اینکه این آتش سوزی در مساحت زیادی از مراتع به دلیل شعله باز در مجاورت پوشش گیاهی خشکیده ایجاد شده و با توجه به استعداد محیطی محل حادثه، شعله‌های آتش به سرعت گسترش یافت، افزود: پس از رسیدن آتش نشانان به محل، به دلیل شرایط، ارتفاع کوه و عدم دسترسی به شعله‌ها از طریق خودروهای عملیاتی، تیم‌های امدادی با تجهیزات مخصوص به صورت پیاده خود را به محل آتش‌سوزی رساندند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز با بیان اینکه استعداد محیطی محل هر لحظه شعله‌های آتش را گسترده‌تر و کنترل آن را برای تیم عملیاتی دشوارتر می کرد، اظهار داشت: آتش‌نشانان با تلاش همه جانبه خود ، بعد از پنج ساعت تلاش بی‌وقفه، شعله‌های آتش را مهار و کاملاً خاموش کردند،علت آتش سوزی نیز در دست بررسی است.

وی در خصوص آتش سوزی در مراتع و زمین‌های خالی هشدار داد و گفت: با افزایش دما گیاهان خودرو و فصلی پوشیده شده در ارتفاعات و تپه‌ها خشک شده و تبدیل به پوشال‌هایی می‌شود که مستعد آتش‌سوزی بوده و با کوچک‌ترین شعله و جرقه‌ای دچار آتش می شوند.

قانع بیان کرد: با توجه به افزایش آتش سوزی های متعدد مربوط به مراتع در چند روز گذشته شهروندان باید بیش تر از قبل در حفظ منابع طبیعی دقت کرده و ناایمنی ها مربوط به باغات و فضای سبز را در جهت کاهش حوادث به سازمان آتش‌نشانی اطلاع دهند.

بیشتر بخوانید:

ماجرای ازدواج هنرپیشه شیرازی با ناصرالدین شاه +عکس
جزئیات تازه از تصادف زنجیره ای خونین در کوزه گری شیراز
حوادث فارس|مرگ دختر جوان راننده پارس/ جان باختن دو جوان افغان/ دردسر بزرگ نوزاد عجول

ثبت دیدگاه