• ۲۶ / اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۶:۰۴
  • شناسه خبر : 54099

هشدار معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز به گروه سنی بالای ۷۵

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ گفت: مردم استان فارس در صورت بروز عوارض جدی پس از واکسیناسیون کووید۱۹ با سامانه ۱۸۱۹ تماس بگیرند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تا امروز بیست و ششم اردیبهشت، از افزایش آمار حانباختگان به چهار هزار و ۳۸۱ نفر خبر داد.

به گزارش اول فارس،، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۷۴ هزار و ۹۸۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۵۴ هزار و ۲۲۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۹ هزار و ۸۲۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۵۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۶۸ هزار و ۷۸۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۶۶۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۶۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۲۱ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۳۸۱ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۴۴ هزار و ۵۱۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

پرهیز از مراجعه و تجمع در مراکز واکسیناسیون بدون اطلاع قبلی

او اعلام کرد: مجوز واکسیناسیون گروه سنی بالای ۷۵ سال نیز از سوی وزارت بهداشت داده شده است، اما موجودی واکسن کووید۱۹ استان به اندازه نبوده و به یاری خداوند تا اواخر هفته جاری واکسن ها دریافت شده و با ارسال پیامک به این گروه هدف، واکسیناسیون برای این گروه نیز در استان آغاز می شود.

دکتر همتی تاکید کرد: مردم باید از مراجعه و تجمع در مراکز واکسیناسیون بدون اطلاع قبلی پرهیز کرده و منتظر اطلاع رسانی پیامکی از سوی مجموعه سلامت باشند.

او با بیان اینکه کاهش آمار بستری و جانباختگان ناشی از کرونا نشاندهنده خاموش شدن پیک چهارم نیست، از مردم خواست با مجموعه سلامت همکاری کرده تا با موفقیت از این بحران عبور کنیم.

بر اساس این گزارش، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ گفت: مردم استان فارس در صورت بروز عوارض جدی پس از واکسیناسیون کووید۱۹ با سامانه ۱۸۱۹ تماس بگیرند.

 دکتر «عبدالرسول همتی» در این نشست با اشاره به دستاوردهای مطلوب مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه(۱۸۱۹)، گفت: با تمهیدات انجام شده در مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه، مردم استان فارس پس از دریافت واکسن علیه کووید۱۹، در صورت بروز عوارض جدی، می توانند با سامانه ۱۸۱۹ تماس بگیرند تا خدمات مشاوره و در صورت نیاز فرآیند ارجاع برای درمان آنان ارایه شود.

بیشتر بخوانید:

ماجرای ازدواج هنرپیشه شیرازی با ناصرالدین شاه +عکس
ویروس کرونا از طریق کولر گازی منتقل می‌شود؟
جزئیات تازه از تصادف زنجیره ای خونین در کوزه گری شیراز

ثبت دیدگاه