• 23 / دی 1400 / 14:33
  • شناسه خبر : 71490

هشدار هواشناسی در خصوص بارندگی شدید ۵ روزه در استان فارس

اداره کل هواشناسی استان فارس، با صدور اطلاعیه شماره ۳۷ وضعیت جوی این استان را نارنجی  اعلام کرد.

به گزارش اول فارس به نقل از اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان فارس،  روز پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ آسمان استان کمی ابری گاهی وزش باد و برای روز جمعه  جمعه ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ آسمان استان بتدریج ابری در مناطق شمال غرب استان (سپیدان و نورآباد ممسنی) شروع فعالیت سامانه بارشی را خواهیم داشت که بتدریج تا ساعت‌های شب در مرکز و مناطق غربی گسترده خواهد شد 

بر اساس این گزارش ، این سامانه بارشی برای روزهای شنبه و یکشنبه در تمام مناطق استان بارندگی خواهد داشت و برای دوشنبه و حتی سه‌شنبه صبح هم در مناطق مرکزی و جنوب استان فارس بارش خواهد داشت. در مناطق سردسیر شمال و ارتفاعات مرکز استان بارشها به شکل برف پیش بینی میشود.

هشدار :رنگ نارنجی نشانگر احتمال بالای تأثیرات منفی ناشی از هوای مخرب است که می‌تواند برنامه زندگی شما را مختل کند. به این معنا که احتمال تأخیر در سفرهای زمینی و هوایی، بسته شدن راه‌ها، قطع برق و خطر احتمالی برای جان و مال مردم وجود دارد. شما با مشاهده این رنگ باید در مورد تغییر برنامه‌های خود و اقدام برای محافظت از خود و اموال‌تان بیاندیشید. در این شرایط ممکن است نیاز باشد تا تأثیر منفی وضع هوا بر خانواده و اطرافیان خود را بررسی کنید و قبل از وقوع هوای بد، اقداماتی برای کم کردن اثرات منفی آن انجام دهید.

همچنین بر اساس این هشدار  مسئولین باید آمادگی لازم را برای مواجه با خطر داشته باشند از جمله دستگاه‌های امدادی و خدماتی مانند شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها، سازمان‌های آب منطقه‌ای، هلال احمر، ادارات کل راه و شهرسازی و … تمهیدات لازم به ‌منظور جلوگیری از خسارات احتمالی را فراهم آورند.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • Ali

    تاریخ : ۲۳ - دی - ۱۴۰۰

    خداروشکر بابت همه نعمت هات


    پاسخ