• 19 / آذر 1399 / 9:25
  • شناسه خبر : 39753
ماندگاری یک هفته ای هوای سرد در کشور

هواشناسی ایران : بارش ۵ روزه برف و باران در ۹ استان

سازمان هواشناسی کشور با اشاره به تداوم بارش برف و باران ۵ روزه در ۹ استان از ماندگاری هوای سرد در کشور تا یک هفته آینده خبر داد.

به گزارش گروه محیط زیست اول فارس ، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی از امروز تا اواسط هفته آینده در اکثر مناطق کشور ماندگاری هوای سرد پیش بینی شده که باعث افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در کلانهشرها و شهرهای صنعتی به ویژه تهران، اراک و اصفهان در ساعات اولیه روز خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده بارش برف و باران در استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل پیش بینی شده است.

پنجشنبه رگبار باران و در برخی ساعات بارش برف در استان های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی ادامه خواهد داشت و برای شمال آذربایجان شرقی، شمال خراسان رضوی و برخی مناطق کرمان بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی شده است.

روز جمعه و شنبه هفته آینده در برخی مناطق سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراکنده ادامه می یابد و روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در اکثر مناطق کشور آسمان صاف و جو آرامی پیش بینی شده است.

بیشتر بخوانید:

پیش بینی ۵ روزه آب و هوای شهرستان های استان فارس تا ۱۵ بهمن
هشدار هواشناسی ایران در باره بارش‌های سنگین برف و باران در ۱۳ استان+نقشه
اعلام پیش بینی وضعیت بارش برف و باران تا پایان هفته در استان فارس

ثبت دیدگاه