• ۰۷ / اسفند ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۹
  • شناسه خبر : 46309

هواشناسی ایران ۹۹/۱۲/۰۷| جزئیات فعالیت سامانه بارشی و بارش برف و باران در استانهای کشور

بارش در نوار مرکزی کشور از جمله استان‌های لرستان، مرکزی، اصفهان، چهار محال و بختیاری، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی و مناطق مرتفع استان کرمان و ارتفاعات زاگرس مرکزی به صورت برف خواهد بود.

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی ایران امروز ۷ اسفندماه ۱۳۹۹، بارش در نوار مرکزی کشور از جمله استان‌های لرستان، مرکزی، اصفهان، چهار محال و بختیاری، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی و مناطق مرتفع استان کرمان و ارتفاعات زاگرس مرکزی به صورت برف خواهد بود.

به گزارش اول فارس به نقل از سازمان هواشناسی ایران؛بر اساس نقشه‌های پیشیابی سازمان هواشناسی ایران، امروز ۷ اسفند ماه؛ سامانه بارشی در نیمه جنوبی کشور به جز سیستان و بلوچستان و جنوب هرمزگان فعال است.

بارش در نوار مرکزی کشور از جمله استان‌های لرستان، مرکزی، اصفهان، چهار محال و بختیاری، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی و مناطق مرتفع استان کرمان و ارتفاعات زاگرس مرکزی به صورت برف خواهد بود.

شدت بارش‌ها امروز، در استان فارس، کرمان، کهکیلویه و بویر احمد، چهار محال بختیاری، شمال شرق خوزستان و جنوب اصفهان می‌باشد. همچنین در استان گیلان بارش برف وباران و در استان مازندران بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.
 جمعه در جنوب کرمان، برخی مناطق سیستان و بلوچستان و شمال و شرق هرمزگان بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و در ارتفاعات زاگرس مرکزی برف پیش بینی می‌شود.
شنبه و یکشنبه در اغلب مناطق کشور، آسمانی صاف و جوی آرام خواهیم داشت. دوشنبه مجددا در استان‌های جنوبی و شمال غرب کشور و غرب سواحل دریای خزر بارندگی پیش بینی می‌شود.
امروز و جمعه ضمن ماندگاری هوای سرد در نوار شمالی کشور، دمای هوا در دامنه‌های جنوبی البرز، مناطق مرکزی، جنوب، شرق، جنوب شرق و شمال شرق کشور بین ۷ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد.
همچنین امروز در جنوب شرق، شرق، بخش‌هایی از شمال شرق، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و جمعه در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید می‌باشد که در برخی مناطق می‌تواند منجر به گرد و خاک گردد.

با توجه به هشدار‌های دریایی سازمان هواشناسی از جمعه تا یک‌شنبه خلیج فارس، مناطق ساحلی بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان افزایش تلاطم و ارتفاع امواج بین ۲ تا ۳ متر و در نواحی فراساحل گاهی تا ۴ متر پیش بینی می‌شود.

ثبت دیدگاه