• 29 / آذر 1401 / 10:49
 • شناسه خبر : 100202

هواشناسی هشدار داد: ورود سامانه بارشی جدید و تشدید بارش برف و باران در کشور

سازمان هواشناسی از تشدید بارش باران و برف با ورود سامانه بارشی به کشور و کاهش دما در نوار شمالی به‌ویژه سواحل دریای خزر و استان اردبیل خبر داد.


به گزارش اول فارس،‌ بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در بخش‌های از اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز مرکزی،‌گیلان، مازندران،‌گلستان و خراسان شمالی بارش باران و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش بینی شده است. بیشترین بارش امروز برای گیلان و غرب مازندران است.

فردا در مناطق ذکر شده بارش‌های پراکنده ادامه دارد و از بعدازظهر چهارشنبه به‌تدریج در بخش‌هایی از غرب کشور ابرناکی و بارش پیش بینی می‌شود. روز پنجشنبه علاوه بر غرب در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی ابرناکی و رگبار پراکنده روی می‌دهد.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز جمعه با ورود سامانه بارشی، بارش‌ها در غرب، جنوب غرب، مناطقی از جنوب و مرکز کشور، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی تشدید شده و در این مناطق بارش باران گاهی رعدوبرق، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف روی می‌دهد.

شنبه هفته آینده علاوه بر این مناطق در شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از شرق و شمال شرق کشور بارش‌ها ادامه خواهد داشت.

امروز نیز در شهرهای صنعتی و پرجمعیت انباشت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا ادامه دارد. همچنین امروز و فردا در نوار شمالی کشور به‌ویژه استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل و چهارشنبه در شمال شرق کاهش دما روی می‌دهد.

فال حافظ امروز ۳۰ آذر ” شب یلدای ۱۴۰۱ ” با تفسیر دقیق و زیبا

بیشتر بخوانید:

نفوذ سامانه بارشی به کشور و هشدار نارنجی بارش برف و باران در ۲۰ استان
جزئیات ورود و فعالیت سامانه جدید بارشی به استان فارس به تفکیک شهرستانها
ورود سامانه جدید بارشی به کشور از بعد از ظهر شنبه هشتم بهمن ماه +۱ عکس

ثبت دیدگاه

 • بهزاد

  تاریخ : ۱ - دی - ۱۴۰۱

  خودم مینویسم دیدگاه تکراری شما شناسایی سد لطفا برین پناهگاه


 • بهزاد

  تاریخ : ۱ - دی - ۱۴۰۱

  سلام عجب برای اولین باردیدگاه ما تکراری شناسایی نشد.عجب