• 22 / مرداد 1401 / 8:06
  • شناسه خبر : 92087
  • منبع خبر: میلاد لارستان

واکنش امام جمعه لارستان به اختلافات بر سر مرز لار و گراش

امام جمعه لارستان با بیان اینکه در موضوع مرز بین لار و گراش ما  تابع قانون بوده و خواهان اجرای طرح جامع کشوری در این خصوص توسط مسئولان کشوری هستیم تا از اختلافات بعدی جلوگیری شود اظهار داشت: به برخی  افراد تذکر می دهیم که پای خود را از این موضوع کنار بکشند و موجب اختلاف بین دو شهرستان نشوند زیرا این موارد را تحمل نخواهیم کرد.

حجت الاسلام موسوی خرم در نماز جمعه روز گذشته شهر لار در سخنانی با بیان اینکه اخیرا رسانه های غربی به این موضوع پرداخته اند که متن توافق نهایی در خصوص برجام در وین بر روی میز است اظهار داشت: این موضوع  یک عبارت نفاق آلود است چرا که متن توافق باید بین دو گروه مورد تایید باشد اما اگر یک گروه عنوان نماید که متن را نوشته و آن را ارائه نموده باید گفت: این یک  ایده نامیده می شود و نه توافق

امام جمعه لار افزود: انریکه مورا مسئول سیاست خارجی اروپا خود یک متن را آماده نموده و اسم آن را متن توافق نامه نهایی گذاشته در حالیکه این متن در واقع یک ایده بوده و باید گفت: دشمنان به دنبال این هستند که افکار عمومی را به عنوان اهرم فشار در مقابل دولتمردان قرار دهند.

حجت الاسلام موسوی خرم در بحث مسائل منطقه ای به موضوع مرز لار و گراش اشاره نموده و افزود: یکی از مسائلی که برای چندمین بار طی سالیان اخیر مطرح شده و موجب حواشی در منطقه گردیده مسئله مرز بین شهر لار و گراش است. برخی اوقات با مطرح شدن این موضوع بین دو شهر شیعه نشین کدورت هایی ایجاد گشته است. ما  تابع قانون بوده و خواهان اجرای طرح جامع کشوری در خصوص این موضوع می باشیم. در طرح جامع کشوری حریم دو شهر بر روی نقشه مشخص شده اما کسی که باید این حریم را ترسیم نماید مسئولان کشوری هستند تا از اختلافات جلوگیری شود و وحدت ایجاد گردد. وحدت این دو شهرستان با اهمیت بوده و باید مواظب سخنان خود بود. باید وزارت کشور یا استاندار ترسیم نقشه مرزی بین شهر گراش و لار را بر عهده بگیرند و در واقع وظیفه آنهاست که در سفر اخیر استاندار نیز این مورد صحبت گردید.

وی بیان داشت: از سر خیرخواهی باید گفت بنا به شنیده ها در این موضوع تضاد منافع برخی افراد و مردم ایجاد شده و بخشی از تحریکات بدلیل رفتار افرادی است که منافع آنها در خطر است. ما متوجه این موضوع هستیم و به این افراد تذکر می دهیم که پای خود را از این موضوع کنار بکشند و موجب اختلاف بین دو شهرستان نشوند زیرا این موارد را تحمل نخواهیم کرد.

امام جمعه لار در ادامه به موضوع  انتخاب هیئت رییسه شورای اسلامی شهر لار در هفته گذشته نیز اشاره نموده و افزود: از شورای شهر لار توقع می رود گزارشی از فعالیت های خود طی این یکسال به مردم ارائه نمایند زیرا مردم نیز توقعاتی از شورا دارند که شعارهای خود را عملی نمایند تا شاهد رونق بیشتر شهر لار باشیم.

حجت الاسلام موسوی خرم در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه در آستانه هفته دولت می باشیم اظهار داشت: مکرر در خبرها شنیده ایم که مسئولین شهرستانی در جلسات مختلف پیگیر مشکلات مردم هستند و این اتفاق جای تقدیر و تشکر دارد اما خوب است مسئولین نتایج این پیگیری ها را نیز به اطلاع مردم برسانند تا هم حواشی ایجاد نشود و هم نور امید در دل مردم کاشته شود.

شماهم نظرتان را در بخش ثبت دیدگاه برای ما بنویسید

بیشتر بخوانید:

فاجعه خشکیدگی ۹۰۰ هکتار از باغات نخل لارستان در جنوب فارس
نوزاد رها شده در باغات اطراف گراش در استان فارس پیدا شد
واکنش دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شناسایی بیمار مبتلا به آبله میمونی در شهرستان لار

ثبت دیدگاه