• ۲۴ / مهر ۱۴۰۰ / ۶:۱۵
  • شناسه خبر : 70877

واکنش احساسی سه نماینده هرمزگان به طرح الحاق استان فارس به دریا

بدنبال طرح دوباره موضوع الحاق استان فارس به دریا از سوی نمایندگان استان فارس در حضور رییس جمهور، احمد مرادی و منصور آرامی دو نماینده هرمزگان در اظهارنظرهای جداگانه‌ای نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

خبرگزاری فارس از بندرعباس نوشت: ، بدنبال طرح دوباره موضوع الحاق استان فارس به دریا از سوی نمایندگان استان فارس در حضور رییس جمهور، احمد مرادی و منصور آرامی دو نماینده هرمزگان در اظهارنظرهای جداگانه‌ای نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

احمد مرادی نوشت: اتصال استان فارس به دریا هیچ گونه مبنای علمی و منطقی ندارد. ریاست محترم جمهور؛ مردم هرمزگان ثابت کرده‌اند یکپارچه در برابر این تصمیمات غیرکارشناسی و احساسی می‌ایستند.

منصور آرامی نیز در توییت دیگری نوشت: جناب آقای رییس جمهور مطالبه واقعی مردم هرمزگان بر این است که راه توسعه جنوب کشور کوچک کردن استان‌های ساحلی نیست بلکه تلاش در جهت اجرای عدالت و پیشرفت است.

جباری نماینده مردم غرب هرمزگان : طرح دوباره ماجرای انتزاع وحدت شکن است

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس گفت: طرح دوباره ماجرای انتزاع، وحدت شکن است و سبب دلهره و نگرانی مردم می‌شود و دامن زدن به چنین مسائلی منطقی، عقلانی و قابل پذیرش نیست.

 احمد جباری در گفت‌وگویی رسانه‌ای با بیان این که طرح دوباره موضوع انتزاع و الحاق در مورد دو استان فارس و هرمزگان، موضوعی غیرکارشناسی، غیرمنطقی و وحدت شکن است، اظهار کرد: طرح چنین مباحثی آنهم هر از گاهی با برخی دستاویزهای سیاسی، در مسیر همگرایی و وحدت عمومی در جامعه نیست.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری و بهره برداری از دریا و امکانات کنار آن برای هیچ ایرانی محدودیت ندارد و مناطق ویژه ایجاد شده در پارسیان نیز با همین هدف صورت گرفته و این مناطق پذیرای همه نوع سرمایه‌گذاری مخصوصا از استان همجوار خود است و توجیهی سیاسی و اقتصادی برای آن وجود ندارد.

نماینده مردم غرب هرمزگان در خانه ملت اضافه کرد: برخی شهرهای جنوبی استان فارس نیز متقاضی پیوستن به هرمزگان هستند چرا که قرابت فرهنگی و اجتماعی فراوانی با هرمزگان دارند و اگر برخی اشتیاق پیوستن به دریا دارند، به هرمزگان الحاق شوند.

جباری گفت: فردا نگرانی مردم هرمزگان را در این زمینه با رییس جمهور از طریق معاون ایشان در میان خواهم گذاشت تا نگاه تحقیرآمیز و معیوب به هرمزگان دیگر مطرح نشود و در این دولت که عدالت و خدمت مبنای آن قرار دارد، انتظار می‌رود تا با نگاهی کارشناسانه، عدالت گرایانه و منطقی به هرمزگان نگریسته شود تا چنین مباحث «تاریخ مصرف گذشته‌ای» فرصت بروز نیابند.

بیشتر بخوانید:

تقدیر بانک مهر ایران از زحمات کادر درمان استان فارس
تورم استان فارس در آبان‌ماه ۴۷.۲ درصد ؛ تورم کشور ۴۴٫۴ /کسی پاسخگو نیست !
وضعیت آب و هوا در استان فارس و بارش باران و برف در برخی استان های کشور

ثبت دیدگاه