• ۰۳ / بهمن ۱۳۹۹ / ۰:۲۳
 • شناسه خبر : 43379

واکنش شهرداری منطقه ۱ شیراز به منتقدین هزینه بالای سنگفرش خیابان ارم

بهتاش فضلی مسول امور ارتباطات و فرهنگی شهرداری منطقه یک شیراز با ارسال مطلبی به خبر "هزینه میلیاردی برای سنگفرش خیابان ارم شیراز : استانداری بر شهرداری شیراز نظارت ندارد " پاسخ داد.

بهتاش فضلی مسول امور ارتباطات و فرهنگی شهرداری منطقه یک شیراز با ارسال مطلبی به خبر “هزینه میلیاردی برای سنگفرش خیابان ارم شیراز : استانداری بر شهرداری شیراز نظارت ندارد ” پاسخ داد.

در متن یدداشت ارسالی بهتاش فضلی مسول امور ارتباطات و فرهنگی شهرداری منطقه یک شیراز  آمده است: اخیرا مطالبی در خصوص پروژه سنگ فرش زیبای خیابان ارم از سوی منتقدین  در برخی رسانه ها و فضای مجازی منتشر شده است.بر این اساس اینجانب ،بعنوان مسول امور ارتباطات و فرهنگی شهرداری منطقه یک شیراز بر خود لازم دانستم تا مطالبی را به سمع و نظر شما خوبان و منتقدین محترم برسانم :

خیابان ارم به دلیل موقعیت مکانی خاص منحصر به فرد میباشد.از یک طرف به پارک آزادی به عنوان یکی از نمادهای نوستالژیک شهر شیراز اتصال دارد و از سمت دیگر به خیابان دانشجو که از آن به عنوان مهمترین گذر گردشگری علمی دانشجویی شهر نام برده میشود و در ادامه به بلوار شهید چمران به عنوان مهمترین پارک حاشیه ای سبز شهر شیراز متصل است .

اما شهروندان عزیز شیراز  و ‌منتقدین توجه بفرمایند که :

خیابان ارم یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری نه تنها شیراز ، بلکه کشور میباشد و شهرت بین المللی دارد.
در محورهای گردشگری به دلیل حضور دائم افراد پیاده ، باید اولویت را تامین آسایش جسمی و آرامش روحی افراد پیاده قرار داد.
یکی ازبهترین‌راههای ملموس نمودن حضور پیاده ، آرام سازی ترافیکی و متناسب ترین راه آرام سازی ترافیکی در خیابانی با ظرفیت خیابان ارم سنگفرش نمودن است، که‌در کنار زیباسازی محور (همراه با نورپردازی) میتواند با ارتقای کیفیت و دقت رانندگی ، امنیت جسمی و‌ روحی مراجعه کنندگان را تامین کند و به یکی از نمادهای انسان محوری شهر مبدل شود.

در ادامه یادداشت ارسالی مسول امور ارتباطات و فرهنگی شهرداری منطقه یک شیراز  آمده است: شهردار منطقه یک شیراز نیز با اشاره به این که سازمان بازرسی تمام مدارک و قراردادهای پروژه پیاده‌راه‌سازی ارم شیراز را چندین بار مورد بررسی قرار داده است گفت: برآورد اولیه قرارداد پروژه ارم شیراز حدود ۱۱ میلیارد تومان است.غلامرضا نامورچی افزود: پیمانکار این پروژه در مناقصه عمومی شرکت کرده و قرارداد و مدارک وی در کمیسیون معاملات مورد بررسی قرار گرفته و برنده شده و قرارداد این پیمانکار چیزی حدود ۱۸ میلیارد و ۱۵۰ میلیون است که اصل و کپی این قرارداد موجود است‌.

وی با تاکید به این که قرارداد بودجه این پروژه کاملا مشخص است گفت: دیدگاه برخی از همکاران شورا کمی متفاوت است و با توجه به قرارداد، میزان تعدیلی که ممکن است به این‌ پروژه تعلق بگیرد بستگی به اعدادی دارد که دولت اعلام‌ می‌کند که در حال حاضر میزان قرارداد پیمانکار این پروژه همان ۱۸ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان است و پیاده راه‌سازی و سنگفرش خیابان ارم، قطعا کار ماندگاری است که مردم از آن لذت خواهند برد چرا که مردم با این‌ نقطه از شهر خاطرات زیادی دارند.

بهتاش فضلی ، مسول امور ارتباطات و فرهنگی شهرداری در پایان این مطلب نوشته است:  از تمامی ساکنین اطراف این خیابان و تمامی شهروندان عزیز که در طول انجام این پروژه ما را یاری می کنند بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

عضو گروه واتساپ اول فارس شوید

.عضو کانال تلگرام ما شوید

ثبت دیدگاه

 • چواد

  تاریخ : ۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  با وجود گذشت چندین دهه از جنبش پیاده­ گستری در سایر کشورها، طراحی مسیرهای پیاده با عنوان «پیاده­ سازی محورهای تاریخی» هنوز مبحثی نو در کشور ما به شمار می­آید از جاذبه­های پیاده‌راه‌ها می­توان به برگزاری نمایشگاه­های فصلی و ارائه آثار هنری، تئاتر خیابانی و … جهت شادابی و نشاط اجتماعی و پویایی و جذابیت فضایی اشاره نمود. همچنین احداث پیاده‌راه‌ها عمدتاً با قرارگیری در امتداد نقاط جاذب فرهنگی و تاریخی باعث تقویت زندگی اجتماعی و فرهنگی می­گردد


  پاسخ

 • محمدسام

  تاریخ : ۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  کار درستی هست خیلی هم زیباست


  پاسخ

 • محمدسام

  تاریخ : ۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  خیلی کار خوبی انجام شده


  پاسخ