• 11 / مرداد 1401 / 20:57
 • شناسه خبر : 91369

واکنش مدیرکل تأمین اجتماعی و شهردار یاسوج به تخلیه زباله جلوی ساختمان تامین اجتماعی

صبح امروز کارگران شهرداری یاسوج انباشتی از زباله را جلوی اداره کل تأمین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد خالی کردند که موجبات ناراحتی ارباب رجوع و کارمندان این اداره را ایجاد کرده است.
به گفته مدیرکل تأمین اجتماعی، این کار به دلیل مطالبه‌ای بوده که شهرداری از تأمین اجتماعی دارد.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تخلیه زباله جلوی این اداره به هر دلیلی ناپسند است و سلامت شهروندان و ارباب رجوع را به خطر میاندازد.
چراغ سحر افزود: شهرداری از ما مطالبه دارد و ما نیز از شهرداری مطالبه داریم.
وی ادامه داد: مشکل پرداخت مطالبات به دوره مدیران پیشین تأمین اجتماعی مربوط می‌شود و باید پیگیری شود.
مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مشکلاتی که بین شهرداری و تأمین اجتماعی وجود دارد اضافه کرد: شهرداری ۲۳ میلیارد تومان به تأمین اجتماعی و تأمین اجتماعی ۶ میلیارد تومان عوارض به شهرداری بدهکار است.
چراغ سحر با بیان اینکه بدهی شهرداری مربوط به آرامستان‌ها، فضای سبز و پیمانکاران است و بدهی تأمین اجتماعی مربوط به عوارض شهری است گفت: شهرداری مدعی است این مطالبات ارتباطی به شهرداری ندارد در صورتی که آرامستان‌ها و فضای سبز زیر نظر شهرداری‌ها هستند.
وی ادامه داد: پس از صدور رای مبنی بر بسته شدن حساب شهرداری به دلیل پرداخت نکردن بدهی شهرداری، با توافقی که شب گذشته با مدیرکل امور شهری استانداری انجام شد و با توجه به بحران اخیر، از این کار صرفه نظر شد.
چراغ سحر از مسئولان شهرداری خواست با تعامل و ارائه راهکار صحیح مشکلات این دو حوزه رفع شود.
چنین رفتار‌هایی از سوی دو دستگاه دولتی، علاوه بر ناپسند بودن، نشان از عدم تعامل این دو دستگاه دارد، وقتی دستگاهی بجای گفت و گو رفتاری غیراخلاقی و ستیزه جویانه از خود نشان می‌دهد، قطعاً مدیریت در این دستگاه دچار ضعف است.


 شهردار یاسوج نسبت به تخلیه زباله ها در جلوی درب ساختمان تامین اجتماعی شعبه یاسوج واکنش نشان داد.

نستهن مقدم در این باره گفت: این حرکت دستور مدیریتی نبود بلکه حرکت خودجوش توسط کارگران پاک بان بود که به صورت شبانه روزی برای شهر زحمت می کشند و پس از این که مطلع شدن تامین اجتماعی حسابهای شهرداری را بسته، اقدام به این کار کردند.

وی افزود: این اقدام یک حرکت خودجوش بود که به محض اطلاع معاون خدمات شهری و اینجانب دستور به پاکسازی محل و جمع آوری زباله ها را دادیم اما پاکبانان از جمع آوری و پاکسازی محل امتناع کردند که با استفاده از نیروها و ماشین آلات سایر حوزه ها اقدام به این کار کردیم.

شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: بستن حسابهای شهرداری و صدور حکم قضایی برای شهرداری را تحریک آمیز و نا سپاسی نسبت به خدمات و نیروهای شهرداری می دانم.

مقدم تصریح کرد: تامین اجتماعی خانه دوم خود می دانیم و تامین اجتماعی در صورتی نبود کارگران و حقوق بگیران کارگری، موجودیت نخواهد داشت اما مدیران تامین اجتماعی نیز باید سعی کنند که احساسات پاک کارگری را مدیریت کنند.

وی ادامه داد: بستن حسابهای شهرداری و صدور حکم قضایی برای شهرداری در شرایط تحصیل اقدام تحریک آمیز بوده که باعث ناراحتی نیروهای پاکبان شهرداری شد.

شهردار یاسوج عنوان کرد: این حرکت تامین اجتماعی درست و مدبرانه نبود، متاسفانه طی دو سال اخیر بیش از ۱۰ بار تامین اجتماعی اقدام به برداشت از حساب شهرداری و بستن حسابهای شهرداری کرده بود در حالی‌که اگر محاسبه ای درست از سوی دستگاه های نظارتی شود مطالبات شهرداری از مطالبات تامین اجتماعی بیشتر است.

مقدم تاکید کرد: جلساتی با مدیرکل تامین اجتماعی و معاونت‌های این نهاد در استان داشته ایم اما تصمیمات اتخاذ شده توسط شعبه و کارشناسان نادیده گرفته می‌شود که این اقدام را در پی داشت.

وی ادامه داد: اقدام تخلیه زباله جلوی ساختمان تامین اجتماعی باعث شده که جای شاکی و متشاکی عوض شود تامین اجتماعی در جلسات قول برطرف شدن این مسئله را داد اما در در حالی که شهرداری درگیر سیل بوده، حساب‌هایش بسته می شوند و حکم بازداشت قضایی برای این نهاد صادر می شود.

شهردار یاسوج گفت: باید مطالبات احساس شود و صرفاً گزارشات کارشناسان و اکتفاء نشود.

مقدم عنوان کرد: شهرداری آرای قضایی خود را علیه تامین اجتماعی پیگیری می‌کند، ما احساسات کارگران شهرداری را درک می کنیم و حامی کارگران شهرداری نیز خواهیم بود.

وی تصریح کرد: تامین اجتماعی ادعا می کند ۲۳ میلیارد تومان از شهرداری یاسوج طلب دارد در حالی که مطالبات شهرداری دو تا سه برابر میزان است که تامین اجتماعی اعتقاد دارد.

شهردار یاسوج ادامه داد: معتقدیم که شهرداری از تامین اجتماعی ششم میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان طلبکار است و تامین اجتماعی نیز یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تا ۲ میلیارد تومان از شهرداری طلب دارد.

مقدم اظهار کرد: تذکرات لازم به کارگران و عاملان تخلیه زباله جلوی ساختمان تامین اجتماعی داده می‌شود و از طریق کمیته انضباطی میزی موضوع بررسی خواهد شد تا اخذ مطالبات از این به بعد بصورت قانونی روند خود را طی کند.

وی بیان کرد: شهرداری یاسوج بیش از ۲۰۰ میلیارد تومن از دستگاههای اجرایی دولتی طلب دارد که استاندار محترم از دستگاهها خواسته تا مطالبات شهرداری را در موافقت‌نامه های خود ببیند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز نسبت به این موضوع توجه داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

نحوه ایجاد حساب کاربری و دریافت فیش حقوقی بازنشستگان در سایت تامین اجتماعی
کشف خودروی سرقتی در یاسوج از یک کیف قاپ در شیراز
نحوه صدور احکام جدید و زمان واریز اصلاح احکام حقوق و مابه التفاوت بازنشستگان

ثبت دیدگاه

 • ملت

  تاریخ : ۱۱ - مرداد - ۱۴۰۱

  از اینکه شهرداروشهرداران …شکی نیست!!!!


 • حق گو

  تاریخ : ۱۲ - مرداد - ۱۴۰۱

  امکان ندارد کارگران زحمت کش شهرداری به صورت خودجوش این کار رو کرده باشند و حتما پشت پرده شهردارو معاونین گوشه چشمی اجازه دادند .
  بعد شهرداری خودش بدهیهای چندین ساله به دیگران دارد نمونش به شخص بنده که یک شخص حقیقی هستم ده میلیارد تومان بدهکار است. حالا بگید من چی بریزم تو شهرداری .


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۲ - مرداد - ۱۴۰۱

  شهرداری قبلا هم ابنکار رو جای دیگه انجام داده و ابن بار اول حرکت به قول جناب شهردار خودجوش نبوده