• ۰۹ / اسفند ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۳
  • شناسه خبر : 46553

واکنش محیط زیست به رفتارخشونت آمیز با یک قلاده شیر در باغ وحش شیراز

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس با تشکر از دوستداران حیات وحش برای اطلاع رسانی و پیگیری موضوع از منابع مطلع سازمان، اعلام کرد کارشناسان این اداره کل در رسیدگی به تخلفات کوتاهی نخواهند کرد.

به گزارش اول فارس ،روابط عمومی محیط زیست استان فارس اعلام کرد، در خصوص ظاهر خون آلود شیر ادعا شده که خونریزی در اثر گاز گرفتن بخشی از فنس‌ها که باز مانده رخ داده، با این حال این ادعا در دست بررسی کارشناسی است و در صورت اثبات هرگونه بدرفتاری موضوع با جدیت از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود.

همچنین بنا بر گزارش مدیریت باغ وحش، کارگر متخلف مدت‌ها پیش از این مجموعه اخراج شده است.

با این حال به مدیریت باغ وحش در خصوص نظارت دقیق‌تر و آموزش کارکنان اخطار داده شد و نامبرده موظف شده  از این پس نسبت به توجیه و آموزش کارگران در خصوص نحوه رفتار، غذارسانی و مراقبت از حیوانات باغ وحش پیش از استخدام اقدام و نتایج را گزارش کند.

این اداره کل ضمن تاکید جدی بر ممنوعیت هر گونه بدرفتاری و حیوان آزاری در هر مکانی خصوصا مراکز دارای شناسنامه نظیر باغ وحش‌ها و اقدام جدی در برخورد قانونی با هر گونه تخلفی در این زمینه به استحضار دوستداران حیات وحش کشورمان می‌رساند ضمن استناد به دستورالعمل مربوط به باغ‌های وحش همواره بر مجموعه باغ وحش‌های استان نظارت داشته و تلاش بر این است تا فضای موجود را به استاندارد‌های نگهداری حیوانات نزدیک کند.

به رغم شرایط کرونا، تعطیلی دوره‌ای باغ وحش‌ها و فشار اقتصادی ناشی از کاهش قابل ملاحظه درآمد‌های این مرکز، باغ وحش شیراز اقداماتی نظیر نصب دوربین‌های مدار بسته و اصلاح تعدادی از قفس‌ها را امسال به انجام رسانده اند و فضای نگهداری و محوطه باغ وحش نسبت به یک دهه گذشته تغییرات مثبتی داشته، هر چند هنوز تا رسیدن به شرایط ایده ایده آل فاصله زیادی در پیش است.

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس با تشکر از دوستداران حیات وحش برای اطلاع رسانی و پیگیری موضوع از منابع مطلع سازمان، اعلام کرد کارشناسان این اداره کل همواره پاسخگوی مسائل در این حوزه هستند و در رسیدگی به تخلفات کوتاهی نخواهند کرد.

عضو گروه واتساپ اول فارس شوید

ثبت دیدگاه